укр eng

Проміжний звіт за результатами моніторингу Інтернет-ресурсів Вінниччини в період з 24 вересня по 21 жовтня 2012 року


З 21.09.2012 по 21.10.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Вінницька область

Фінальний звіт за результатами моніторингу Інтернет – ресурсу Вінницької області в період з 24 вересня по 21 жовтня  2012 року.

                                     Загальні тенденції

    Якщо газети й телебачення дещо втомились і зменшили обсяг виборчої тематики, то Інтернет  залишається на бойовому посту. У звітному періоді  увага Інтернет  детально відслідковував порушення законодавства передвиборчих перегонів –  роздача виборцям канцтоварів із партійною  символікою від ПР,  застосування чорного піару.  Також обговорював Інтернет вихід з виборчих баталій кандидатів Вінниччини  від УДАРу  на користь представників об’єднаної опозиції.  І також зняття кандидатури самовисуванцем  Анатолієм Матвієнком, одночасно задаючи питання,  чому опозиція підтримала не його, а Заболотного?    Це стало топовою новиною передостаннього тижня.  Подив полягає  у тому, що соціологія показувала – у Матвієнка були реальні шанси на перемогу.

   Також обговорювали сайти позов  до суду лідера партії «Україна – вперед!» Наталії Королевської на соціологів.

  Також не полишили поза увагою сайти судовий процес на 13-му виборчому окрузі, де кандидат у нардепи, член ПР, «технічний кандидат» іншого кандидата від Партії регіонів,    намагався ввести до складу виборчих дільниць ставлеників Партії регіонів, а коли голова окружкому відмовила, він подав до суду. Суд, природно, виграв і галасу на півобласті наробив.

   Інтернет -  ресурс також як і друковані ЗМІ  продовжує відслідковувати  висновки київських екологів,  щодо можливої екологічної катастрофи в м. Ладижин через введення в дію курячого комплексу «Вінницький бройлер»  концерну ПРАТ «Миронівський хлібопродукт».

    Писали сайти і  про те, що рекламні кампанії відмовляють опозиційним кандидатам в оренді біл-бордів.

   Також не обійшов увагою Інтернет чорний піар проти кандидатів – мажоритарників Заболотного, Домбровського та Порошенка.    Та підкуп виборців кандидатом у депутати  Оксаною Калетник.

  Також до значущих  подій Інтернет відніс і  введення Тимошенко в ТОП – 5 лауреатів Нобелевської премії миру. Крім того  слідкує за ходом судових процесів над екс- прем’єр – міністром.

       Радісною новиною сайтів стало скасування депутатами закону про наклеп, хоча і висловлюються побоювання, що після виборів депутати знову можуть повернутись до прийняття цього закону.

  Загалом, інтернет – ресурс дотримався балансу інтересів цього періоду, були представлені всі рейтингові партії.  Партія влади, якщо і була представлена більше, ніж опозиція, то перевага не значна. 

       А от передвиборчого тижня  Інтернет - ресурс     користувався  лише інформприводами, що їх створюють самі  партії.

                                           Теми тижня

  1. Племінницю Калетніка запідозрили в скупці голосів виборців
  2. Закон про наклеп
  3. Судові війни на 13-му окрузі
  4. Екологи б’ють тривогу: Вінниччині загрожує екологічна катастрофа.
  5. Війни за Вінниччину – чорний піар
  6. Кличко і Яценюк вираховують непрохідних мажориторників на Вінниччині.  
  7. Підкуп виборців
  8. Замах на кандидата від УДАРу
  9. Базар під Кабміном – протест проти низьких закупівельних цін.
  10. Матвієнко зійшов з виборчих перегонів
  11. Королевська проти соціологів, соціологи проти Королевської  
  12. Опозиціонери купують дрібних європейців для свого піару?
  13. Провладні кандидати піаряться завдяки державним програмам

                                        Спікери

1. Віктор Янукович  - президент 

2. Петро Порошенко – міністр економіки (самовисуванець)

3. Дмитро Табачник – міністр  освіти

4. Анатолій Матвієнко – народний депутат, екс-кандидат у депутати

5.  Арсеній Яценюк   - лідер ОО «Батьківщина»

6.  Віталій Кличко – лідер партії УДАР.

7.  Наталя Королевська – лідер партії «Україна – Вперед!»

8. Анатолій Гриценко – кандидат в депутати ОО «Батьківщина»

9. Микола Катеринчук – нардеп, кандидат у депутати ВР (ОО «Батьківщина»)

10. Оксана Калетник – кандидат у депутати ВР, самовисуванець

11. Григорій Заболотний- кандидат у депутати ВР (команда Порошенка)

Частка виборчого контенту від загального на цьому тижні становила:

  1. Винница.info – 55%
  2. Тарасова  правда – 0%

      3.   Свобода слова в Україні  - 50%

 

Тенденції висвітлення діяльності політичних партій Інтернет – виданнями

Винница.info  у цьому виборчому періоді  детально розбирала тему законопроекту про кримінальну відповідальність за наклеп. Зокрема,  відслідковувалась реакція президента України на ажіотаж навколо цієї теми. Також сайт інформував про цікави способи агітації, наприклад « Кандидат у депутати ходить агітувати на весілля». Мова про кандидата на в.о. №18, від ОО «Батьківщина» Якименка, який ходить на весілля, вітає молодих і дарує їм подарунки. Видання намагалось рівномірно  приділяла більше   уваги опозиційним партіям та кандидатам у депутати команди Петра Порошенка.

  У вкрай негативній тональності написав сайт про те, що на окрузі, де  балотується Григорій Калетнік швидка допомога перед тим як вислати машину, питає хворих, за кого голосуватимуть і змушують голосувати саме за Калетніка. 

     Декілька  матеріалів  присвятило видання пошкодженню банерів кандидатів у депутати в різних округах.

  Також сайт написав детально про судові війни на 13-му виборчому окрузі, де балотується нинішній нардеп Микола Катеринчук. Останній обнародував про бажання представників партії  влади ввести в склад дільничних комісій  своїх людей.    

   Відслідковував сайт і те, як кандидати від УДАРу , які балотувались  на Вінниччині зняли свої кандидатури на користь кандидатів від опозиції.  Писав  сайт про те, що  депутат ВР трьох скликань Анатолій Матвієнко також зняв свою кандидатуру на користь Заболотного.  Стосовно останнього, то заголовок інформації  «Матвієнко вже не заважає Заболотному  перемогти на виборах»  подано як оціночне судження з негативною тональністю.  Адже сайт підтримує Григорія Заболотного, ставленика Петра Порошенка,   якого опозиціонери забезпечили підтримкою.

  Звернув сайт увагу й на те, що кандидат в депутати Віктор Жеребнюк (надія Партії регіонів) ввів учасниками регіональної інвестиційної програми з розвитку житлово – комунального господарства, що діє в рамках загальнодержавної  програми,  райони, що входять до округу екс-мера Жмеринки та нині голови Деснянської райради Києва.  

  Тарасова правда  - Вінниця політична    виборчої тематики не торкався. 

Свобода слова в Україні найактивніше представляє виборчу тематику, відносно рівномірно надаючи місце всім прохідним партіям. Сайт про всі партії  пише в різних тональностях, дотримуючись балансу уподобань.  У періоді, що оглядається Свобода слова підіймала проблему відмови власників білбордів у розміщенні реклами представникам опозиційних партій. Також видання  відслідковує всі порушення виборчого законодавства: підкуп виборців представниками ПР на окрузі, де балотується опозиціонер  Микола Катеринчук,  роздача партією влади шкільних наборів із власною символікою. Сайт публікував і висновки експертів щодо того, де може бути витік  електорату, зокрема, за висновками соціологів,  тігіпківські виборці можуть перейти до Кличка, також і   комуністи збільшили кількість симпатиків.  Зате зменшується  кількість виборців, готових підтримати Королевську.   

  Також видання аналізувало вихід  з перегонів  Анатолія Матвієнка, навіть висловлював шкоду, що досвідчений, незалежний  політик знявся з перегонів на користь члена команди Порошенка.   

       Не обійшло видання і «подію» в літературному житті -   з єхидством – оціночними судженнями  було написано матеріал  щодо того,  що найкращий письменник в Україні Віктор Янукович, бо його книга має наклад більший, ніж видання  давно знаних літераторів.