Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції
Тернопільська преса протягом звітного періоду на 97% позначала замовні матеріали спеціальною рубрикою «політична реклама». Тернопільська преса подавала інформації про діяльність усіх політичних сил, що підлягають моніторингу. Однак, про КПУ преса писала у 12-15 разів менше, ніж про самовисуванців, про Партію регіонів, Свободу, «Україна – вперед!» - уп»ятеро менше від самовисуванців. Виборчий контент у середньому займав у звітний період понад 50% газетної площі. Виняток становить лише газета «РІА+», у якій виборчим перегонам присвячується лише дві сторінки із 24-х. «Вільне життя» - про політику 10 сторінок із 16-ти, «Свобода» - 8 сторінок із 16-ти, «Нова Тернопільська газета» - 8 сторінок із 16-ти.
Публікації про кандидатів від політичних сил та самовисуванців удесятеро перевищують згадування про політичні сили.
Лише комунальна газета «Свобода» постійно подавала рішення ЦВК, програми кандидатів та партій.
Разом з тим, аналітичні та просвітницькі матеріали подавали усі видання, що підлягають моніторингу.
У друкованих ЗМІ постійно подавалися результати соціологічних досліджень. Сумнів викликає той факт, що їхні дані кардинально відрізняються один від одного по одних і тих же округах.
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Максимальну кількість позитивних показників - самовисуванець Клименко
Максимальна кількість нейтральних показників- самовисуванці
Максимальна кількість негативних показників у Партії регіонів та УДАРу
Нова Тернопільська газета містить 16 сторінок, з них 1-8 політичні матеріали, 90% марковані матеріали. Виборчий контент становить 55 %.
Немарковано більшість позитивних публікацій щодо самовисуванця Клименка, друге місце по немаркованих позитивних публікаціях займає кандидат Кайда від ВО Свобода. Про Партію регіонів удвічі більше негативних матеріалів, ніж позитивних та нейтральних. Майже у кожному номері Нової Тернопільської газети є «чорний» піар проти Об`єднаної опозиції – удвічі більше, ніж нейтральних матеріалів. Найбільше уваги присвячено самовисуванцям – із 24 публікацій у різних тональностях 15 позитивних.
Найменше публікацій про КПУ та «Україна – вперед!».
Діяльність місцевої влади висвітлювалася у нейтральних тональностях, разом з тим в останній звітний тиждень з`явились позитивні публікації щодо діяльності уряду та президента.
В останні тижні у газеті подаються соціологічні дослідження з кардинально різними результатами. Більшість подається під рубрикою «політична реклама».
Газета РІА+ містить 24 сторінки. Політична реклама уся маркована на 5 та 8 сторінках. Виборчий контент становить 7-10%.
«Свобода» - газета розміщує виборчі програми кандидатів та партій., рішення ЦВК. Найбіьше публікацій про Партію регіонів та Свободу – щодо кожної політичної сили більше половини – позитивної тональності. Про КПУ – жодних згадувань. УДАР представлений в однаковій мірі у різних тональностях, «Україна-вперед!» - більше у нейтральній,Об»єднана опозиція – більше у позитивній, хоча кількість матеріалів невелика (3-4)
Виборчий контент протягом звітного періоду становив близько 50% газетної площі.
"Вільне життя" - найбільше публікацій було присвячено УДАРу, у шість разів більше у негативгній тональності, ніж позитивній. Здебільшого матеріали були присвячені кандидатам від партії. Із шести публікацій про ВО Свобода - чотири були позитивними, решта - у нейтральній та негативній тональностях. Про Партію регіонів було подано три позитиних та два негативних матеріалів. Найменше згадувань про Об"єднану опозицію, КПУ та партію "Україна-вперед!".
Самовисуванці висвітлювалися лише у позитивних тональностях.
Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр)
Самовисуванці
Голова обласної ради О. Кайда
Представники партій-мажоритарники
Теми (без цифр)
Приїзд Азарова
Приїзд Королевської
Приїзд Кличка
Відвідування області міністром МВС
Діяльність та благодійні справи кандидатів
Соціологічні дослідження.
Відзначення річниці УПА
Підтримка кандидатів відомими людьми
Спікери (без цифр)
Очільники партій
Кандидати політичних сил
Самовисуванці
Міністр МВС
Опис маніпуляцій та медіаефектів
Вручення нагород ,підтримка видатними людьми, громадськими організаціями, священиками певних кандидатів, «війна» соціологічних рейтингів під замовника