укр eng

Звіт за результатами моніторингу загальноукраїнських телеканалів 15-21 жовтня 2012 року


З 15.10.2012 по 21.10.2012
Медiа: ТБ
Регiон: Загальнонаціональні медіа (Kиїв)

Експерти аналізували інформаційні програми на 9 загальноукраїнських каналах:  1+1, TVi,  Новий канал,  Інтер, Перший Національний, ТРК "Україна", ICTV, СТБ, 5 канал. Відстежували висвітлення діяльності 6 політичних партій з найвищим рейтингом на момент старту виборчої кампанії:  Партія регіонів, Об’єднана опозиція "Батьківщина", "Удар", "Свобода", КПУ, "Україна – Вперед!". Мета дослідження: з’ясувати, чи надають телеканали повну, якісну, неупереджену  та збалансовану інформацію про політичні сили для прийняття громадянами усвідомленого рішення під час парламентських виборів 2012 року. А також чи мають політичні сили рівний доступ для представлення своєї позиції на телеканалах.

Тональність (емоційна забарвленість) інформації відображає, яке враження справляють телевізійні повідомлення на глядача. Тональність інформації визначається за допомогою сукупної оцінки  змісту інформації та форми подачі, тобто непрямої оцінки політичної сили (послідовності сюжетів, стилістики, інтонації повідомлень).

 

ГОЛОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТЕЛЕБАЧЕННЯ

ТЕМИ

  • Головними темами тижня 15-21 жовтня 2012 року були: 
  • Об’єднана опозиція "Батьківщина"  та "Свобода" підписали угоду про коаліцію в майбутньому парламенті. "Удар" Кличка не приєднався. Перед цим "Удар" та Об’єднана опозиція зняли по 26 "мажоритарників" на користь одне одного, аби залишити кандидатів із найвищим рейтингом.  Ці події  стали найбільш обговорюваною політичною темою тижня.     
  • На YouTube  з’явився відеоролик за участі Тимошенко: вона пересувається без ходунків,  займається фізичними вправами.  Опозиція спершу заявила про провокацію влади, а потім  екс-прем’єр визнала, що відео справжнє. І заявила, що хоче повернутися у в’язничну камеру, бо в лікарні за нею постійно стежать. У листі до президента Януковича називає його політичним вуаєристом.
  • Справу Тимошенко почали слухати в Європейському суді.
  • Партія регіонів відкрила виборчий прес-центр у готелі "Інтерконтиненталь". Його очолила Ганна Герман, нинішній заступник глави Адміністрації президента.
  • Триває розслідування автомобільної аварії, яка за версією депутата-"регіонала" Антона Яценка була замахом на вбивство проти нього.
  • З території колишнього заводу "Радикал" у Києві почали вивозити отруйні відходи.
  • Відбулося останнє засідання Верховної Ради 6 скликання.
  • 18 жовтня вступив у силу закон "регіонала" Василя Грицака про охоронну діяльність, за яким охоронці можуть застосовувати проти громадян спеціальні засоби – наручники, палиці, газові балончики.
  •  Телебачення цього тижня  активно висвітлювало робочі поїздки президента, прем’єр-міністра та віце-прем’єрів регіонами країни: Янукович  відкрив палац спорту в Луганську,  газорозподільну станцію в Єнакієвому на Донеччині; Азаров був на автозаводі у Запоріжжі , зустрічався зі студентами в Харкові, відкрив хірургічний комплекс у Криму; Тігіпко відкрив відреставрований театр у Кіровограді.

Розслідування вбивства трьох охоронців у столичному гіпермаркеті "Караван" 26 вересня 2012 року залишалося однією з тих тем, до яких телебачення раз у раз поверталося.

 

АКТИВНІСТЬ ПРЕДСТАВЛЕННЯ

Найактивніше 15-21 жовтня на телебаченні представлена Партія регіонів - 37,5% від загальної кількості політичної інформації. Порівняно з попередніми тижнями значно збільшився об’єм інформації про  Об’єднана опозицію "Батьківщина" – 23% та "Удар" – 14,4%. "Свобода" отримала 4,8% інформації. Найпасивніше висвітлювалася діяльність партій "Україна-Вперед!" (2 %) та КПУ (2,5%).

Переговори Об’єднаної опозиції, "Свободи" та "Удару" дещо змістили інформаційну перевагу Партії регіонів на телебаченні. Але позитивної інформації про партію влади  - було більше порівняно з минулим і позаминулим тижнем. Причиною  цьому – численні передвиборчі поїздки членів уряду та президента регіонами країни та передвиборчі обіцянки. Все це телебачення подає   досить активно.

На телебаченні розмита межа між повідомленнями про роботу влади та передвиборчу агітацію, яку ведуть чиновники. Цього тижня – ця тенденція стала ще й максимально відкритою –Миколу Азарова, який брав відпустку для передвиборчої агітації, на екрані титрували  як очільника партії та прем’єр-міністра. А самі він під час зустрічей з виборцями говорив про досягнення уряду.

Партія регіонів продовжує вести кампанію через діяльність уряду та президента. З усієї позитивної інформації про Партію регіонів 48% – це позитив про уряд, ще 30% - діяльність президента. Найбільше позитивної інформації про Партію регіонів подали Перший національний та ТРК "Україна".

 З усієї негативної інформації 65% - це негатив власне про партію.  При цьому більше половини негативу про ПР подає один канал – TVi. Критичні оцінки щодо Партії регіонів пов’язані із загальним пожвавленням у політиці через наближення виборів. Скажімо, в дискусіях між Об’єднаною опозицією, "Свободою" та "Ударом" часто політики говорять  про партію влади як про силу, якій треба протистояти, а співпраця із владою виглядає, з їхніх слів, як зрада.  А також із різними сюжетами-дослідженнями . Скажімо, матеріал на TVi  про "тушок" - перебіжчиків у партію влади. Або про кандидатів мажоритарників, які соромляться своєї приналежності до влади і маскуються під іншими, не партійними  кольорами.  Або сюжет у підсумковому випуску на 1+1 – якщо виконати всі обіцянки політиків – будь-якої партії  - то  в країні буде повний безлад. 

Про діяльність уряду (без передвиборчого контексту) телебачення цього тижня подало менше інформації 6,1%, менше і про  президента (3,1%)  та місцеву владу (5,7%).

Місцеву влада  телепрограми критикують активно. Про діяльність  президента та уряду  - говорять переважно у нейтральній тональності. Найактивніше Кабінет міністрів цього тижня піддавав критиці канал 1+1 -  сюжети стосувалися соціальних проблем: хворим на фенілкетанурію МОЗ безкоштовно видає життєво необхідне харчування до 18 років, а без нього йде поступова деградація організму; люди, які роками чекають житла, перекрили в’їзд до Міністерства оборони, аби зустріти міністра.    

 

ПРІОРИТЕТНІСТЬ ПРЕДСТАВЛЕННЯ

 

ТРК «Україна» та Інтер - прихильні до партії влади. Інформація про Партію регіонів найбільше, і найактивніше представлена у позитиві. Цього тижня канали намагалися подавати інформацію більш збалансовано та об’єктивно. Зокрема на Інтері суттєво побільшало думок експертів, політологів та громадян щодо урядових ініціатив. Раніше канал цього не подавав.

Перший національний – відверто прихильний до Партії регіонів та влади в цілому. Більшість сюжетів про діяльність урядовців та президента. Політичний блок новин розпочинається виключно з поїздок та заяв президента і прем’єр-міністра.

ICTV , СТБ, Новий канал – в цілому прихильні до влади, мають схожі тенденції. На Новому  каналі повідомлень із позитивним забарвленням про ПР було більше, ніж загалом інформації про інші політичні сили.

1+1 –  передвиборчі новини подають порівняно збалансовано, без явних симпатій та антипатій.  Хоча  у програмах є сюжети з ознаками замовних – про діяльність чиновників-"регіоналів".

 TVi - активно критикує владу в цілому. Але й інші політичні сили також.

5 канал -  опозиційний до влади. Найбільше інформації про Об’єднану опозицію. Найбільше критики про Партію регіонів. Негатив підсилюється іронічними висловлюваннями.

 

ЧАСТКА ВИБОРЧОГО КОНТЕНТУ ВІД ЗАГАЛЬНОГО КОНТЕНТУ НОВИН У ТЕЛЕПРОГРАМАХ

(подано у порядку спадання)

 

Канал TVi                                       51%

Перший національний               46%

5 канал                                            40%

Канал ICTV                                    31%

ТРК «Україна»                             30%

Новий канал                                 26%

Інтер                                                24%

СТБ                                                    17%

1+1                                                    14%

 

СПІКЕРИ

Головними спікерами Партії регіонів цього тижня безперечно були - прем’єр Микола Азаров та президент Віктор Янукович. Позицію партії озвучували віце-прем’єри Сергій Тігіпко, Борис Колесніков.  Депутати  Олександр Єфремов, Михайло Чечетов,  Тетяна Бахтєєва, Василь Грицак, Сергій Клюєв , Григорій Калєтнік. А також Ганна Герман, Владислав Лук’янов, Нестор Шуфрич, Максим Луцький.

Від Об’єднаної опозицій на телебаченні з’являлися Арсеній Яценюк, Олександр Турчинов, Микола Томенко, Сергій Власенко, Сергій Терьохін, Ксенія Ляпіна, Юрій Ганущак, Сергій Пашинський,  Юрій Одарченко, Олександр Чорноволенко, Павло Унгурян,  Дмитро Андрієвський.

Комуністів представляв лідер партії  Петро Симоненко, депутати Олександр Голуб, Максим Чаленко.

 "Свободу" – Олег Тягнибок, Олександр Кобзев.

Від "України-Вперед"  - лідер партії  Наталія Королевська, представник політсили, юрист Олександра Павленко.

"Удар" – Віталій Кличко, Ростислав Павленко, Павло Різаненко , Олексій Давиденко, Рена Назарова.

 

ПРЯМА МОВА ПРЕДСТАВНИКІВ ПОЛІТИЧНИХ СИЛ

Представникам усіх політичних сил надали слово канали ICTV та СТБ.

Синхрони Партії регіонів подали усі програми. Прямої мови ПР найбільше було на Першому національному, ТРК "Україна" та  ICTV. Перший національний подав пряму мову "регіоналів"  із перевагою у 8 разів порівняно з Об’єднаною опозицією . Найменше прямо мови представників партії влади  – на 5 каналі.

На TVi більше за Партію регіонів було Об’єднаної опозиції. І порівняно з іншими каналами – багато "Удару".

Цього тижня найпасивніше представлені партії "Україна-Вперед!" та КПУ. Без партії Королевської виходили програми на  Новому каналі,  TVi, 1+1 та Інтер. КПУ не подавали – Новий канал ,  TVi, ТРК "Україна" та 5 канал.

 

ТЕНДЕНЦІЇ ВИСВІТЛЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ ТЕЛЕПРОГРАМАМИ

Новий канал, програма Репортер. Два тижні поспіль  Репортер  подавав розлогі сюжети про зловживання кандидата-"регіонала" Анатолія Крупського у 24-му окрузі Дніпропетровська. Цим пояснювалася  значна кількість негативної інформації про Партію регіонів.  У більшості  Дніпропетровських сюжетів звучало слово "скандал". Продовження ця маніпуляція мала у Репортері 16. 10.12. Вже не йшлося про кандидата-порушника  – його прізвище не звучало. Інформація стосувалася Якова Безбаха і позитивних змін на окрузі, але говорили про "відомий на всю Європу скандал у 24-му окрузі".  Після такого масиву інформації у попередні два тижні будь-яка згадка про 24-й виборчий округ глядачем сприймається як негатив про кандидата Крупського.

Цього ж тижня канал повернувся до звичної інформаційної картинки: найбільше повідомлень про Партію регіонів у позитиві. Повідомлень із позитивним забарвленням про ПР було більше, ніж загалом усієї інформації про інші політичні сили в усіх тональностях.  Більше позитивної інформації не подано про жодну політичну силу.

Відверто агітаційний сюжетів за участі президента та прем’єра стало ще більше – по два на випуск, тоді як на початку кампанії  подавали не більше одного. З усього позитиву про партію влади  - 81% - це позитив про уряд, а 19% - про президента.

У Репортері  17.10.12 про діяльність влади було три повідомлення, що мали виборчий контекст: Борис Колесніков про продовження урядової програми "Доступне житло", Віктор Янукович на зустрічі з представниками церков закликав не втручатися у вибори;  Сергій Тігіпко відкрив у Кіровограді відреставрований театр, на який витратили 125 млн. грн.  У випуску 18.10.12  -  ініціатива уряду, яка мусується на більшості каналів – Кабмін домовився з фармацевтами про зниження цін на ліки.   

 

1+1, програма ТСН. Цього тижня канал подавав багато виборчих новин, в різній тональності, в тому числі багато критичної: сварки під час спроби об’єднатися у опозиційних партій  - відобразився в інформації з негативним забарвленням;  "регіонала" Василя Грицака критикували за закон, який надає право охоронним фірмам мати зброю.     

Але провладна партія має найбільше інформації в позитиві – це винятково сюжети про діяльність уряду та президента, в яких простежувався виборчий контекст. Майже в кожному щоденному випуску були сюжети  про ініціативи й поїздки прем’єр-міністра  та глави держави: прем’єр-міністр Микола Азаров взяв участь у відкритті хірургічного  комплексу в Севастополі (ТСН, 18.10.12); Янукович відкрив у Луганську Палац спорту (ТСН, 16.10.12); прем’єр  відкрив дорогу в Києві і озвучив наймасштабніші будівництва, які будуть завершені найближчим часом (ТСН, 17.10.12).

Попри  такі повідомлення,  політичні новини канал подає повно, різносторонньо й досить об’єктивно. Не плекає симпатій чи антипатій до однієї політичної сили.  Цілковита підтримка влади - не є основою інформаційної політики. Підтвердження цьому – велика кількість критичної інформації і про діяльність уряду, і місцевої влади, і власне Партії регіонів. Наприклад, у ТСН-тиждень  21.10.12 повторили інформацію про наймасштабніші будівництва у планах уряду.

"Оберіть нас і все буде зроблено", - відверто заявляє в ефірі прем’єр",  – каже ведуча програми.  За цим іде сюжет про нереальні і відверто шкідливі обіцянки політиків  - про те, якою може бути країна, якщо будуть виконані обіцянки кожної з прохідних партій, прогноз на 2017 рік.

   ТСН дає багато сюжетів із регіонів, в яких звучить критика місцевої влади.  Цього тижня ТСН (так як у Новий канал)  спіймали столичну владу на "показусі". Столичні чиновники організували вивезення із колишнього заводу "Радикал" отруйних залишків виробництва. Але, як простежила ТСН, ці небезпечні відходи вивезли за місто і залишили машину під Києвом.

 

TVi, програми Сьогодні та Підсумки. Найактивніше представлена позиція трьох політичних сил -  Партії регіонів, Об’єднаної опозиції  та "Удару".  Про КПУ та "Свободу" інформації значно менше, про "Україну-Вперед!" - жодної. Небагато повідомлень про діяльність уряду та президента, випуски не містили інформації про місцеву владу. 

Цього тижня  канал подав багато негативної інформації про активно представлені партії . Значний блок інформації про "Удар" подано у підсумковій програмі Підсумки з Вахтангом Кіпіані 21.10.12. У студію запросили "ударівця" Ростислава Павленка та Ксенію Ляпіну з Об’єднаної опозиції. Саме вона і озвучила левову частку критики щодо партії "Удар".

TVi залишається критичним до влади. Найбільше негативної інформації про Партію регіонів – удвічі більше, ніж нейтральної.  Із усього негативу про Партію регіонів –  66% це критика власне партії.  

І цього тижня TVi подавав теми, які замовчують більшість колег. Вони поїздку Азарова на автозавод у Запоріжжя подали традиційно для таких  сюжетів: теза і коментар прем’єра. А TVi показав, як робітники сміялися з Азарова, бо він назвав нереальну зарплату. (Сьогодні, 16.10.12); президент дивується, чому люди не відчувають покращення  (Сьогодні, 17.10.12); експерти проаналізували реформи за час президентства Януковича і прийшли до висновку: "гора породила мишу" (Сьогодні, 17.10.12). Рух "Чесно" виявив, що на Житомирщині члені ДВК агітують за Партію регіонів (Сьогодні, 17.10.12); перед приїздом Азарова у Крим прапори партії вивісили на дорожніх знаках (Сьогодні, 18.10.12); кандидати-мажоритарники соромляться своєї приналежності до влади – Ігор Лисов, що балотується в Києві, використовує не партійну символіку, а зелену. А Максим Луцький  - синьо-помаранчеву. (Сьогодні, 18.10.12, 21.10.12).

  

ТРК «Україна», програми Події  та  Події тижня.  Протягом тижня тенденції на каналі суттєво не змінилися. Другий тиждень поспіль намагається подавати інформацію більш об’єктивно та збалансована. У ефірі стали частіше з’являтися думки експертів та політологів. Значно побільшало сюжетів про Об’єднану опозицію «Батьківщина», партію «Удар» та «Свободу».

Попри це канал продовжує активно інформувати про Партію регіонів та владу в цілому. Суто партійної інформації  у 2,5 рази менше, ніж тієї, де чиновники вищого ранку – президент та урядовці - ведуть приховану агітацію. Про них повідомлень було у 1,5 рази більше. І переважно – у позитиві. 17 жовтня в межах однієї програми подано 8 сюжетів про Партію регіонів та владу. Цього тижня президент та прем’єр-міністр брали активну участь у різних відкриттях: у Луганську за участю президента  відкрито Палац спорту;  прем’єр відкрив у Києві нову дорогу, на місці якої ще два роки тому було кілька вузьких вулиць;  в суботу Азаров відкрив танцювальний марафон у Броварах.

Другими у списку за кількістю представлень - Об’єднана опозиція «Батьківщина» та партія «Удар». На каналі простежувалося використання маніпуляцій - «плекання негативного ставлення» та «останнього слова».   15 жовтня у сюжеті про взаємне зняття  мажоритарників від "Удару" та Об’єднаної опозиції  у підводці сказано: «Но совместные действия всё равно не удаются». А на завершення сюжету – інформація  з якогось інтернет-сайту, назви якого не вказують: «... На одном из Интернет-сайте сегодня распространили фальшивые совместные заявления Виталия Кличка и Олега Тягнибока, которые якобы обвинили Арсения Яценюка в сотрудничестве с властью...» (Події, 15.10.12).

    Суттєво відрізняють тенденції у підсумковій програмі «Події тижня». 21 жовтня  не простежується ні симпатій, ні антипатій. Інформація подається збалансовано та переважно об’єктивно. Подано різні точки зору політиків,  політологів. Але  у сюжетах відчувається іронія, а підверстка легкою музикою підсилює негатив:

  • «... Кстати, на этой неделе премьер-министр – первый номер в списке Партии регионов Николай Азаров признался, что никогда бы не голосовал за «Удар», потому что там вторым номером в списке Лауреат Шевченковской премии, писательница Мария Матиос, а Азарову она не нравится... ».
  • «... За высоким забором штаба «Батьківщина» политическое жертвоприношение – кандидатов снимают с выборов» (Події тижня, 21.10.12).

 

Інтер, програми Подробиці  та  Подробиці тижня.  На каналі суттєво побільшало інформації про Об’єднану опозицію «Батькіщина», партії «Удар» та  «Свобода».

Політичну інформацію канал почав подавати більш об’єктивно. З’явився певний баланс. У сюжетах є  критичні думки політологів та експертів.  17 жовтня ініціативу Азарова, щоб програма «Доступне житло» поширилася і на райцентри, коментує Олександр Сергієнко з «Інституту міста»:

 «Програма достатньо ризикована, бо уряд береться погашати левову частку відсотків, а ситуація політична в Україні в край нестабільна, і люди це розуміють. Ви знаєте, - при тому, що у нас десь мільйон двісті тисяч - квартирна черга, то зрозуміло, що п’ятнадцять тисяч зовсім не вирішують» (Подробиці, 17.10.12).

Цього  тижня  також з’явилися коментарі громадян щодо обіцянок уряду, чого раніше на каналі не подавали.  19 жовтня  Микола Азаров під час зустрічі з Харківськими студентами, порадив їм працювати на двох роботах, аби заробити на перший внесок:

Лидия Калинина, жительница Харькова: "Зарабатываю в районе трех тысяч гривен. Я, конечно, могу пойти на вторую работу. Но вопрос, а жить мне когда? Я буду полностью откладывать, полностью, все до копейки, то на первый взнос мне нужно будет собирать два года. Правители просто не понимают, как живут простые украинцы».

Попри такі  тенденції канал все ж надає перевагу позитивній інформації про Партії регіонів. Позитиву про ПР  подано у 15 разів більше, ніж про опозицію. Але й негативу -  удвічі більше. Третина інформації –  суто партійна, решта  –діяльність уряду та президента, які ведуть приховану агітацію за Партію регіонів: шахтарі  закритих шахт повинні бути працевлаштовані; влада має цікавитися покращенням життя людей; «Доступне житло» в Україні будуватиметься за фінськими енергозберігаючими технологіями; з 1 грудня малозабезпечені сім’ї будуть отримувати щомісячно більше тисячі гривень. 

 

Перший національний, програми Підсумки дня та Підсумки тижня. Партія регіонів залишається беззаперечним лідером  ефірного часу.  Інформації про Партію регіонів було удвічі більше, ніж про інші політичні сили разом. Інформація мала лише позитивний контекст. Прямої мови представників провладної партії теж  удвічі більше, ніж на інших каналах. Цього тижня негативу  канал уникав.  Лише по 13 секунд  про Об’єднану опозицію та партію «Удар»: Наталія Королевська розкритикувала Арсенія Яценюка та Віталія Кличка за згаяний час щодо підписання угоди про коаліцію.

Перший національний згадував про те, що прем’єр-міністр на кілька днів брав відпустку, щоб поспілкуватися з виборцями. Але у сюжетах  фігурувала його посада. Основні меседжі передвиборчої програми Партії регіонів Микола Азаров виголошував як урядовець.  Такі повідомлення подавалися каналом у дайджесті «Вибори - 2012».

Продовжує канал і серію репортажів про благодійний фонд «регіонала» Олександра Фельдмана. Ці сюжети були в ефірі щодня.

Про решту учасників виборчих перегонів канал подавав інформацію  стримано, коротко,  без явних зловживань.

 

ICTV, програма Факти та Факти тижня з Оксаною Соколовою. Основні політичні новини стосувалися співпраці між Об’єднаною опозицією та партією «Удар», підписання угоди про коаліцію в майбутньому парламенті зі «Свободою».

Найбільше політичної інформації стосувалося провладної партії – позитивної та нейтральної тональності було порівну. Зберігається тенденція використання адмінресурсу, у повідомленнях  є чітка площина "президент-уряд-Партія регіонів":  

«(президент) пообіцяв сприяти будівництву дороги Луганськ-Дебальцево і добудові трьох сільських шкіл» (Факти, 16.10.12), «львівська лікарня отримала друге життя, після капітального ремонту відкрив Микола Азаров… держава витратила 26 мільйони гривень» (Факти 18.10.12), «уряд створює достатні запаси всіх необхідних ресурсів для забезпечення стабільного розвитку держави» (Факти, 20.10.12).

Цього тижня у деяких сюжетах про поїздки Миколи Азарова Україною його титрували як голову Партії регіонів, але у прямій мові йшлося  про позитивну роботу уряду:

 «Зустрівся з керівництвом «Автозаз», де пообіцяв не підвищувати тарифи на житлово-комунальні послуги для населення, уряду вдалося утримати ціни, незважаючи на дорогий російський газ» (Факти, 16.10.12).

Сюжет з ознаками замовного був про Компартію:

«Націоналізація підприємств і, як наслідок, підтримка села і економічне покращення» (Факти, 16.10.12).

 

5 канал, програма Час та Час-підсумки. У новинах пасивно висвітлювався перебіг  політичних подій, інколи програми не містили жодної згадки про  вибори. Зате у підсумковій програмі  такої інформації було чимало: взаємні звинуваченням  Об’єднаної опозиції та «Удару» відображаються у негативній інформації про ці партії.

Негативу про Партію регіонів  утричі більше за Об’єднану опозицію. Така тенденція спостерігається  з початку виборчої кампанії. 5 канал – єдиний із аналізованих, який не подав про Партію регіонів жодної секунди позитивної інформації.

Час-підсумки, 21.10.12 подав розгорнутий сюжет на тему «В кого найбільша манія величі?»  - на прикладі Партії регіонів  та Віктора Януковича. Негатив підсилюється іронічними, іноді жорсткими висловлюваннями:

«Треба помістити всю ПР (до музею), щоб вони стали музейними експонатами» (Олександр Турчинов), «а в Кам’янці-Подільському державному історичному музеї вже рік зберігається стіл, на якому сидів Віктор Янукович, і ручка, яку він тримав, а ще була склянка, з якої президент пив, але мабуть втратила цінність, з експозиції зняли».

Наприкінці сюжету запитали перехожих «Що би вони занесли до музею Партії регіонів?». Відповіді: «Бюст Януковича… Словник Азарова… Здобутки… Бред какой-то, как можно создавать музей, если ничего хорошого не сделали… Лучше б зоопарк построили».

 

СТБ, програма Вікна-новини. На каналі більшість інформації  - неполітичного характеру: проблеми ЖКГ, автокатастрофи , історії людей, міжнародні події.

Лідерами за кількістю інформації є Партія регіонів та Об’єднана опозиція. На другому місці - "Свобода" та "Удар". Але позитивна інформація  - тільки про ПР та уряд. У позитивному контексті подаються головним чином сюжети про чиновників, які використовують посади для агітації:

«Уряд найближчим часом визначиться, як витягти вітчизняну промисловість з прірви» (Вікна-новини, 16.10.12),

«Після переговорів уряду з виробниками ліки подешевшають» (Вікна-новини, 17.10.12).

Інші політичні новини містили інформацію щодо з’ясування стосунків між Об’єднаною опозицією та "Ударом", Комуністичною партією та "Свободою".

 

15-21  ЖОВТНЯ, 2012 року

 

Новий канал:                                                                                                 синхр

Партія регіонів                                                                                              121        

Об’єднана опозиція "Батьківщина"                                                        71          

"Удар"                                                                                                               19          

"Свобода"                                                                                                       22          

КПУ                                                                                                                   0            

"Україна-Вперед!"                                                                                         0            

 

1+1:                                                                                                                     синхр

Партія регіонів                                                                                                   177        

Об’єднана опозиція "Батьківщина"                                                           75          

"Удар"                                                                                                               35          

"Свобода"                                                                                                       13          

КПУ                                                                                                                     12          

"Україна-Вперед!"                                                                                           0

 

Канал TVi:                                                                                                        синхр

Партія регіонів                                                                                                 321        

Об’єднана опозиція "Батьківщина"                                                             414        

"Удар"                                                                                                                  191        

"Свобода"                                                                                                          16          

КПУ                                                                                                                       0            

"Україна-Вперед!"                                                                                               0

 

ТРК «Україна»                                                                                               синхр
Партія регіонів                                                                                              350
Об’єднана опозиція                                                                                   144
"Удар"                                                                                                               51
"Свобода"                                                                                                       19
КПУ                                                                                                                     0
«Україна-Вперед!»                                                                                     52

Інтер                                                                                                                  синхр
Партія регіонів                                                                                               224
Об’єднана опозиція                                                                                   203
"Удар"                                                                                                               69
"Свобода"                                                                                                       10
КПУ                                                                                                                     12
«Україна-Вперед!»                                                                                     0

Перший національний                                                                             синхр
Партія регіонів                                                                                              635
Об’єднана опозиція                                                                                   80
"Удар"                                                                                                               0
"Свобода"                                                                                                       53
КПУ                                                                                                                  48
«Україна-Вперед!»                                                                                     46

 

Канал ICTV                                                                                                      синхр

Партія регіонів                                                                                                345

Об’єднана опозиція "Батьківщина"                                                         167

"Удар"                                                                                                               148

"Свобода"                                                                                                          35

КПУ                                                                                                                     18

"Україна-Вперед!"                                                                                           12

 

5 канал                                                                                                             синхр

Партія регіонів                                                                                                    80

Об’єднана опозиція "Батьківщина"                                                             60

"Удар"                                                                                                                 43

"Свобода"                                                                                                          0

КПУ                                                                                                                     0

"Україна-Вперед!"                                                                                           26

 

СТБ                                                                                                                      синхр

Партія регіонів                                                                                                  189

Об’єднана опозиція "Батьківщина"                                                           88

"Удар"                                                                                                                  41

"Свобода"                                                                                                         19

КПУ                                                                                                                     14

"Україна-Вперед!"                                                                                           12