Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт за результатами телевізійного моніторингу 15 - 21 жовтня 2012 року
Загальні тенденції
У звітному телевізійному тижні дещо менше стало політики, тим не менше тенденції нічим не відрізняється від попередніх – в перших новинних сюжетах демонструвались керівники області з різними соціальними місіями . Це на державному каналі. На комерційному – ТРК «Вінниччина» рулять власники, тобто представники Компартії України. Тим не менше, саме в другого телеканалу є більше свободи в аналізі дій влади і можливості доносити їх до глядача.
Уже традиційними стали новини про роботу Єврорегіону «Дністер», бо головує там очільник обласної ради Сергій Татусяк. Такі сюжети є щотижня, а іноді й по два – три рази. Не сходить з телеекранів області тема медичної реформи. Тільки державна «Вінтера» подає її в позитивній тональності, незалежна «Вінниччина» - в негативній, що ближче до реалій. Не принесло користі і скорочення сільських шкіл, або як називають чиновники, оптимізація - інформував у звітному тижні телеефір, - подекуди «шкільні автобуси» їздять в аварійному стані. Більш дорогі іномарки не можуть курсувати поганими сільськими дорогами. Ну і також демонструється активна робота на окрузі губернатора Джиги - газ у села проводиться, дороги ремонтуються.
Найбільше у телеефірі подано інформації про дві політ сили – Партію регіонів та Комуністичну партію України. Інші партії не згадувались.
Основні медіа - ефекти пов’язані з плеканням каналами симпатій, створення позитивного чи негативного контексту за допомогою іронії, пропускання важливих подій.
До часто вживаних медіа-ефектів можна віднести показ робочих буднів влади у передвиборчому контексті.
Частка виборчого контенту від загального
ТРК «Вінтера» - 15%
ТРК «Вінниччина» - 25%
Тенденції висвітлення діяльності політичних партій телепрограмами:
ТРК «Вінтера» . Випуск триває 30 хвилин, підсумкова програма – 40 хвилин. Політична інформація третього тижня займала шосту частину від усіх повідомлень.. – менше, ніж у попередні тижні. У більшості випадків канал подає коментарі у вигляді прямої мови політиків – цей жанр використовується постійно і активно.
Два випуски новин були абсолютно аполітичні.
У перших сюжетах новин здебільшого голова обласної держадміністрації, голова обласної ради та їхні заступники. Відтак більшість позитиву про партію – це інформація про діяльність, функціональні обов’язки зазначених посадових осіб. Також до медіа-ефекту можна віднести пропускання новин про зустріч в облдержадміністрації омбудсмена з прав дітей Оксани Філіпішиної з владою області та міста Вінниця. Уповноважена приїхала перевірити наскільки дітям області доступна медична допомога. На зустрічі лунало чимало негативної інформації щодо впровадження медичної реформи, тому державний телеканал не показав цей сюжет. Проте показав комуністичний канал.
ТРК «Вінниччина». Випуск новинної програми триває 20 хвилин. Канал досить заполітизований, відстоює інтереси та позицію компартії. Хто платить, той і музику замовляє. Основні партії, які можна побачити це звичайно КПУ та рідше – Партія регіонів. Інші партії на цьому тижні просто випускались з виду програми новин. Партія влади вже тенденційно частіше подається у негативній, рідше у нейтральній тональності.
Досить тривалим, як для новин був сюжет про 30-річчя вінницького аграрного університету, ректором якого є батько комуніста Ігоря Калетніка, кандидат ународні депутати, перший власник каналу Григорій Калетнік.
У сюжетах завжди, з будь – якого соціального приводу є коментарі представників КПУ, в яких прямо, чи опосередковано означені програмні тези партії. Наприклад, на цьому тижні: «Землю - селянам».
Теми
1. Медична реформа дала збої
2. Депутатський мандат будь-якою ціною
3. Соціальні ініціативи місцевої влади
4. Міська влада Вінниці байдужа до комунальних проблем про мешканців
5. Єврорегіон «Дністер» має представництво в Євросоюзі
7. 30-річчя аграрному університету
Основні спікери
1. Оксана Філіпішина – омбудсмен із захисту прав дітей
2. Микола Джига – голова ОДА
3. Сергій Татусяк - голова облради
4. Петро Симоненко – лідер КПУ
5. Любов Спірідонова – заступник голови ОДА
6. Андрій Рева – заступник міського голови Вінниці
15 – 21 жовтня
ТРК «Вінтера» тональність синхр/несинхр
Партія регіонів 660 - +810 230 790
Об’єднана опозиція «Батьківщина» - - - - -
«УДАР» - - - - -
«Свобода» - - - - -
КПУ - - - - -
«Україна – Вперед!» - - - - -
ТРК «Вінниччина» тональність синхр/несинхр
Партія регіонів 120 - 270 +120 60 180
Об’єднана опозиція «Батьківщина» - - - - -
«УДАР» - - - - -
«Свобода» - - - - -
КПУ - + 120 30 90
«Україна – Вперед!» - - - - -