укр eng

Проміжний звіт за результатами моніторингу луганського Інтернету (24 вересня - 21 жовтня)


З 24.09.2012 по 21.10.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Луганська область

 

Упродовж  періоду з 24 вересня 2012 року по 21 жовтня 2012 року проводився моніторинг повідомлень Інтернет-сайтів «Схід-Інфо» та «Восточний варіант».  Загальний обсяг контенту цих сайтів врахувати неможливо.

Основні тенденції: у порівнянні з минулим місячним терміном середнєтижневий сумарний обсяг матеріалів, що присвячені суб’єктам моніторингу, збільшився на 37,5%, і склав 134197 знаків на тиждень.

Збереглися тенденції щодо забарвлення середнього контенту. Так, обсяг матеріалів з позитивним забарвленням у серпні складав 22,9%, у вересні 71,1%, у жовтні 80,7%. Матеріали з негативним забарвленням відповідно 24,4 % , 10,9%,  7,5%. Нейтральні до об’єктів моніторингу матеріали 52,7%, 18,0%, 11,8%. Тож луганський Інтернет, який у серпні переважно висвітлював події на виборах, у жовтні зосередився на поширені агітаційних матеріалів.

Зазначимо, що «Схід-Інфо» та «Восточний варіант» поширюють переважно один і той же контент, який є передруковкою з іншого сайту. Проте на більшій частині матеріалів, що розміщуються на сайті «Восточний варіант» є означка політична реклама (і ці матеріали в контент-аналізі нами не враховуються), а на таких самих матеріалах сайту «Схід-Інфо» цих означек немає.

Об’єктами моніторингу були партії – лідери перегонів (Партія регіонів, КПУ, Об’єднана опозиція «Батьківщина», партії «Удар», «Свобода» та «Україна-Вперед!»), а також найбільш рейтингові самовисуванці (Володимир Струк та Ігор Мартиненков в ОВО-104, Ігор Беркут та Юрій Фурман в ОВО-106, Сергій Шахов в ОВО-107, Валерій Мошенцев, Людмила Кириченко та Олександр Ржавський в ОВО-108, Олександр Макаров в ОВО-109, Олександр Бухалов та Сергій Синченко в ОФО-112, Віталій Курило в ОВО-113.

Збереглася тенденція щодо збільшення обсягу висвітлення діяльності Партії регіонів, він зріс з 79,0% до 89,2%,  а частка матеріалів позитивного спрямування в цьому обсязі зросла з 85,5% до 90,5%.  Зазначимо, що жодний інший об’єкт моніторингу в позитивному світлі у жовтні в луганському Інтернеті не висвітлювався.

Частка матеріалів, в яких висвітлювалася діяльність КПУ та Об’єднаної опозиції «Батьківщина», у жовтні суттєво скоротилася: для КИУ з 4,2% до 3,0%; для «Батьківщини» з 4,2% до 1,8%. При цьому позитивні матеріали щодо цих об’єктів моніторингу не поширювалися, а частка матеріалів негативного забарвлення зросла для КПУ з 46,5% до 74,4%, для «Батьківщини» з 28,9% до 44,1%.

Тож стосовно двох Інтернет-видать, стосовно яких здійснюється моніторинг в Луганській області можна зробити висновок, що вони перетворились в інформаційний інструмент однієї політичної сили.

 

Теми, які були найбільш поширені в Луганському Інтернеті:

Теми, які були найбільш поширені в Луганському Інтернеті: події, пов’язані з святкуванням річниці «Молодої гвардії», з візитоми на Луганщину Януковича, Азарова, Поляченко, Бойко, Кужель, Богатирьової, Симоненко, перемога регіонала на проміжних виборах у Бранці, інвестфорум, чисельні матеріали, що стосуються перебігу виборчої кампанії, ще більш чисельніші матеріали агітаційного характеру.

 

Медіа-ефекти:

вперше використані масовані маніпуляції з рейтингами – такі технології цього тижня були найпоширішими. Чисельна джинса, спрямована проти КПУ. Чисельна джинса на підтримку кандидатів від ПР Медяника та Тернікова. Чисельні матеріали агітаційного характеру, які в однаковому вигляді з’являються на «Схід-Інфо» та «Восточному варианті»  без позначек політичної реклами, політична джинса.