укр eng

Звіт за результатами моніторингу донецької преси (15 – 21. 10.2012)


З 15.10.2012 по 21.10.2012
Медiа: Преса
Регiон: Донецька область

Упродовж  15 – 21.2012 найбільшу увагу друковані ЗМІ Донецького регіону присвятили Партії регіонів (41.7 %). Домінуюча більшість згадок про Партію регіонів була у позитивній тональності.

На другому місці в донецьких газетах стоїть висвітлення роботи місцевої влади (22, 5% всієї площі видань). Потім слід діяльність уряду (14,2%). Найнепопулярнішою для донецької преси виявилася партія "Свобода" - всього 0,7% згадувань.

Найщедрішою на позитивну інформацію про ПР виявилася газета «Донецкие новости» - 28308 др.зн. На другому місці газета «Вечерний Донецк» - 20142 др.зн. Такий величезний обсяг контенту про партію влади в значній мірі пов'язаний з тим, що зазначені газети практично в кожному номері розміщують великі матеріали про кандидата від ПР Тетяну Бахтєєву. Іміджеві статті мають всі ознаки замовних, але не мають відповідної позначки "політична агітація" або "політична реклама".

Матеріалам про ПР регіональна преса надавала ліпшу газетну площину. Розповіді про плідну роботу чинного уряду, окремих урядовців, президента та депутатів, а також їхні передвиборчі обіцянки містилися на перших та на головних шпальтах видань.

Головними темами цього періоду була інформація про соціальні ініціативи президента. На регіональному рівні багато сюжетів, виключно в позитивній тональності, було надруковано про те, як губернатор Донецької області Андрій Шишацький надає лікарням автомобілі швидкої допомоги.

Характерною рисою багатьох публікацій є те, що в якості авторських матеріалів газети розміщують статті, які мають явні ознаки замовної політичної реклами. Про це, в тому числі, свідчить той факт, що різних виданнях розміщуються одні й ті ж тексти. Найчастіше статті, які схожі на замовні, не позначаються як "політична чи передвиборча реклама". Іноді політична агітація на сторінках газет позначається якимось невиразним значком, який нібито свідчить про комерційний характер матеріалу. Насправді, придумані редакціями позначки не відповідають вимогам Закону про вибори в частині маркування передвиборчої агітації. Разом з тим, слід зазначити, що у цей період з'явилося багато іміджевих статей, які були чесно марковані як "політична реклама".