Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Преса активно використовує передостанній тиждень для публікацій агітаційних матеріалів. Побільшало «чорнухи», яку активно замовляли у пресі один проти одного кандидати чи політичні партії. Найчастіше така замовна джинса стосувалась УДАРу (проти партії), ПР (як «за» так і «проти»), окремих мажоритарників та самовисуванців (С.Ратушняк, П.Чучка, В.Ковач, інші), значний масив інформації стосувався ЄЦ (який не є предметом моніторингу). Теми у друкованих виданнях або стосувалися кандидатів, замовних статей, або «чорнухи», або легких розважальних матеріалів. Серйозних інформаційних приводів у пресі не було
Статті з виборчою агітацією займали цього тижня цілі газетні шпальти. Публікації позначені як «політична реклама» подавалися тільки в одному виданні «Закарпатська правда» в інших виданнях такі матеріали подавалися у рубриках «Вибори», «PR», але частіше тексти виходили без цієї позначки.
Традиційно у РІО вийшли друком публікації із застосуванням маніпулятивних технологій які використовувались у друкованих ЗМІ. На прикладах, такі публікації фіксувалися, як і у попередніх періодах у газеті «РІО». По-перше, стосовно УДАРу (продовження серії замовних публікацій). Цього разу йшлося про «гнилу команду» з коментарями соціологів тощо. По-друге, подавалась проурядова «джинса», пр. «Апокаліпсису української економіки не буде».
Цей тиждень відзначився у друкованих ЗМІ тим, що максимально подавалась інформація у позитивній тональності, її було утричі більше, ніж негативної. Найчастіше у позитиві писали про самовисуванців та Свободу, найменше про партію «Україна-Вперед!». У негативі лідером стала ПР, удвічі менші негативних публікацій (у порівнянні з ПР) було про УДАР. Решта партій у негативі не висвітлювались. У нейтральній тональності найчастіше писали про УДАР, трохи менше про Об’єднану опозицію. Решта партій чи кандидатів у нейтральній тональності не фігурували.
Щодо згадок про місцеву владу, то їх активно використовувала газета «Закарпатська правда», менше - «Новини Закарпаття». Місцева влада фігурувала цього тижня тільки у позитиві.