укр eng

Тижневий звіт/ТБ


З 22.10.2012 по 28.10.2012
Медiа: ТБ
Регiон: АР Крим

1. Загальні тенденції

Упродовж 22 - 26 жовтня 2012 року телеканалами було присвячено увагу діям українських чиновників на всеукраїнському й кримському рівнях, а також політичним силам та їхній готовності до парламентських виборів. Оскільки наближається день виборів 28 жовтня – кількість сюжетів, присвячених даному явищу кількісно збільшилася. Найбільшу увагу було приділено кримським та українським чиновникам, яких пов’язують з Партією регіонів, а також представникам даної політичної сили, їхнім діям та їхнім ініціативам; Об’єднаній Опозиції та їхнім діям було приділено менше уваги. Окрім того, було висвітлено дії кандидатів в народні депутати серед само висуванців Сергія Веселовського, Леоніда Грача (через довірену особу) та Льва Миримського. Також згадувалися партії «УДАР», «Україна-Вперед!» та КПУ.  Решту політичних сил згадано не було.

2. Тональність:

На ДТРК «Крим» продовжує спостерігатися схвалення чиновників усіх рівнів, яких пов’язують з  Партією регіонів. Найбільше ефірного часу було виділено саме цій політичній силі. Партія регіонів продовжує згадуватися переважно у позитивному контексті. Майже усі випуски було присвячено, хоч й приховано, Партії регіонів, їхнім діям та їхнім ініціативам на місцевому та всеукраїнському рівнях. Об’єднану опозицію – «Батьківщину», КПУ, «Україну-Вперед!», «УДАР» було зображено у негативному контексті та кандидатів-самовисуванців Сергія Веселовського й Леоніда Грача (через довірену особу) у негативному. На ТРК «Чорноморська» інформацію було подано більш збалансовано. На цьому телеканалі намагалися одночасно згадувати як Партію регіонів так й представників Об’єднаної Опозиції,так й «УДАРу», так й «України-Вперед!» так й КПУ. Також було згадано кандидатів-самовисуванців Сергія Веселовського й Леоніда Грача (через довірену особу). Перших, враховуючи також місцеву владу, згадували переважно у негативному контексті, щодо представників Об’єднаної Опозиції спостерігалася полярність, тому їхні дії було згадано у нейтрально-позитивному контексті. Комуністичну партію було згадано у нейтральному контексті, ВО «Свобода» - у нейтральному та «України-Вперед!» у нейтральному. Кандидатів-самовисуванців було висвітлено переважно у нейтрально-позитивному контекстах.

3. Пріоритетність представлення

На ДТРК «Крим» найбільший пріоритет було надано представникам влади. Серед високо посадовців від України, пріоритет надавався президенту Віктору Януковичу. Серед представників Криму - Голові Ради міністрів АР Крим Анатолію Могильову, заступнику Азізу Абдуллаєву, міністру АПК Валерію Кравцію, Голові ВР АРК Володимирові Константинову, міському голові Сімферополя Віктору Агєєву та іншим представникам місцевої влади.

Серед кандидатів в народні депутати від Партії регіонів пріоритет надавався Віталіні Дзоз, Олегу Парасківу, Юлії Льовочкіній, Григорію Грубі.

На ТРК «Чорноморська» інформацію було подано більш збалансовано. Ефірного часу було порівну розподілено між представниками Об’єднаної Опозиції, інших політичних сил та представниками влади.

Окрім того було згадано також кандидатів у народні депутати серед самовисуванців. Сергія Веселовського та Льва Миримського.

4. Теми

На ДТРК «Крим» майже всі теми були присвячені парламентським виборам, що відбудуться 28 жовтня. Головною темою була готовність Криму до проведення виборів через те, що вони відбудуться наступної неділі. Головними підтемами можна вважати соціально-гуманітарні, економічні та спортивні, реалізацію яких найчастіше було зображено разом зі схваленням чиновників, що пов’язані з Партією регіонів, інші політичні сили було зображено у нейтрально-негативному контексті. Основну увагу минулого тижня було приділено виконанню готовності до виборів, приїзду Віктора Януковича до Криму, виконанню Соціальних договорів у районах Сімферополя, проведенню гуманітарних заходів на теренах Криму, відкриттю нових соціальних та гуманітарних об’єктів забезпеченню водою мешканців різних районів Сімферополя та забезпеченню опалення мешканців Криму. Окрім того, згадувалися Об’єднана опозиція – «Батьківщина», «УДАР», «Україна-Вперед»  як об’єднання, що лише говорить, а нічого не роблять. Напряму Партія регіонів у цих питаннях згадувалася декілька разів, як команда реальних справ. Найбільшу увагу у цих питаннях було приділено Голові РМ АРК Анатолію Могильову, його заступнику Азізу Абдуллаєву, міському голові Сімферополя Віктору Агєєву. Серед кандидатів в народні депутати України найбільшу увагу було приділено кандидатам від ПР у 1му виборчому окрузі – Віталіні Дзоз, 4му – Олегу Парасківуй, 6му – Юлії Льовочкіній, 10му – Григорію Грубі. Також теми стосувалися вирішення нагальних проблем виборчих округів, зокрема ефективній роботі виборчих комісій та проведенню чесних й прозорих виборів. На ТРК «Чорноморська» більшість тем також було присвячено майбутнім парламентським виборам у контексті соціальних та гуманітарних питань та діям у цих процесах, як ОО, так й ПР, так й «УДАРу», так й «України-Вперед!» так й ВО «Свобода», так й кандидатів-самовисуванців. На даному каналі намагалися зобразити ОО у нейтральному контексті, через те, що більшість актуальних проблем для суспільства важко вирішити, через відсутність великих ресурсів на відміну від партії влади. Партію влади намагалися зобразити у негативному контексті, інші політ сили намагалися зобразити у переважно у нейтральному контексті. Кандидатів-самовисуванців було зображено у нейтрально-позитивному. Цього тижня найчастіше лунали теми про проведення парламентських виборів, погану роботу місцевої влади у різних куточках Криму та неготовність Партією регіонів діяти чесно.

5. Спікери

На ДТРК «Крим» найбільше виступали представники влади, більшість з яких є членами Партії регіонів. На всеукраїнському рівні виступав Президент України Віктор Янукович з приводу візиту до Криму й відкриття соціальних об’єктів, Голова Ради Міністрів АРК Анатолій Могильов з приводу проведення сільськогосподарського ярмарку, висажування лісосмуг, відкриття пам’ятника тролейбусу, відвідання виборчої дільниці у Сімферопольському районі, відвідання КІПУ, підбиття звітів за 2 роки роботи ПР;  заступник Голови РМ АРК Азіз Абдуллаєв з приводу проведення ярмарки «КримБудіндустрія» підготовки Криму до опалювального сезону та газифікації півострова; міністр АПК Валерій Кравець з приводу проведення сільськогосподарського ярмарку; Голова ВР АРК Володимир Константинов з приводу нагородження талановитої молоді, зустрічі з представником ООН Олів’є Адамом; Виступав також мер Сімферополя Віктор Агєєв з приводу вирішення Сімферопольською міською адміністрацією нагальних проблем мешканців Сімферополя у соціальній сфері та проведенні конкурсу «Сімферополь у моєму серці».

Серед кандидатів у народні депутати від Партії регіонів найбільше виступали кандидат у народні депутати в першому окрузі Віталіна Дзоз з приводу будівництва дитячих майданчиків, договору між церквою та міністерством освіти, будівництва водоводу у селищі Веселому та відкритті спортивної зали у Комсомольському. Кандидат у четвертому окрузі Олег Парасків стосовно відкриття газопроводу у селищі Рунне; кандидат у шостому окрузі Юлія Льовочкіна з приводу проведення наукової конференції, присвяченій Середньовіччю у Феодосії; кандидат у десятому окрузі Григорій Груба з приводу забезпечення газом мешканців Бахчисарайського району.

На ТРК «Чорноморська» ефірний час було рівномірно розподілено між представниками ОО, місцевої влади, ПР та іншими політичними силами. Найбільше виступали народні депутати України Арсеній Яценюк та Олександр Турчинов з приводу парламентських виборів, що відбудуться 28 жовтня та їхній підготовці до них, а також ситуації з Юлією Тимошенко. Серед кандидатів у народні депутати найбільше виступали Ілля Сагайдак та Ескендер Барієв стосовно нагальних проблем мешканців їхніх округів. Серед представників інших політичних сил – найчастіше виступав кандидат-самовисуванець Лев Миримський.

6. Опис маніпуляцій та медіа-ефектів

На ДТРК «Крим» й досі можна побачити приховану рекламу політичної партії Партії регіонів. Хоча чиновники від цієї політ сили згадали партію лише кілька разів, їхні дії продовжують висвітлюватися лише у позитивному контексті та спостерігається активне використання джинси. Застосовувалися також технології ствердження – зокрема, майже у всіх сюжетах, де висвітлювалися чиновники від даної політичної сили, активно показували лише їх та їхні коментарі як ті, що не вимагають доказів. Реальної політичної дискусії не було. Було застосовано технологію створення асоціацій та постановку риторичних запитань щодо партії Об’єднаної опозиції - «Батьківщини», КПУ, «України-Вперед!», «УДАРу» та кандидатів-самовисуванців. Риторичне запитання виглядало наступним чином – чи можуть вони домовлятися та працювати у команді? Крім того у глядача може виникнути питання – чи потрібно голосувати за представника таких політичних сил? Через відсутність реальних політичних опонентів ПР та активного схвалення партії, особливо її висуванців в Криму: Голову РМ АРК Анатолія Могильова та його заступників, Голови ВР АРК Володимира Константинова,  мера Сімферополя Віктора Агєєва та його заступників й інших представників даної політичної сили, зокрема серед кандидатів у депутати у суспільстві створюється позитивна думка стосовно чиновників, відповідно й стосовно ПР та їхніх дій.

На ТРК «Чорноморська» також було застосовано маніпулятивні прийоми. Однак, на даному каналі окрім Партії регіонів зображено також й інші політичні сили. Зокрема, найчастіше було зображено Об’єднану опозицію та її представників, а також ВО «Свобода», «УДАР», КПУ, «Україна-Вперед!» а також кандидатів-самовисуванців. На даному каналі продовжуються намагання створити позитивну думку стосовно ОО та її висуванців й прихильників. Стосовно кандидатів-самовисуванців було використано прийом констатації фактів, використання ефекту первиності та очевидців подій. Зокрема про Сергія Веселовського матеріал було подано таким чином, що глядач починав вірити інформації, яку надав цей кандидат, стосовно його побиття прихованими агентами ПР.  Щодо Льва Миримського, у кожному сюжеті, де розповідається про його допомогу людям підібрано очевидців подій, які знають його «як людину реальних справ, що слів на вітер не кидає».