Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Медiа: Інтернет 22-28 жовтня 2012 року
Регiон: Тернопільська область
Загальні тенденції
Тернопільські Інетернет-видання протягом останнього тижня виборчій тематиці присвятили більше половини повідомлень. Значна частина їх була у день виборів, однак не стосувалася партійної тематики, а виборчої – перебіг виборів, порушення, оцінка ситуації спостерігачами тощо. Відтак виборчий контент зріс у порівняні з попереднім тижнем на 15-20%. 28 жовтня на сайтах подавалося від 10 до 20 повідомлень щодо перебігу виборів.
Протягом тижні - найбільше згадувань про ймовірних переможців виборів - Свобода, УДАР та їх кандидатів, самовисуванців, разом з тим менше з опозиціонерів – про Об»єднану опозицію.
Рейтинг найменш згадуваних політичних сил – КПУ – 1 раз, «Україна-вперед!» - жодного.
Партія регіонів згадується у негативних тональностях, менше – у нейтральних.
Зменшилася кількість матеріалів щодо «війни кандидатів», загальне спрямування матеріалів більше нейтральне, ніж позитивне чи негативне. В Інтернет з»явилися просвітницькі публікації та пояснення щодо голосування.
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Найбільше нейтральних показників отримали ВО Свобода, УДАР
Найбільше негативних у ВО Свобода . Партія регіонів
Найбільше позитивних у УДАР
Інтернет-видання Погляд протягом тижня політичний контент зріс до 55%. Тенденції останнього тижня перед виборами змінено. Найбільше згадувань в усіх тональностях про ВО Свобода. Нейтрально та негативно згадували УДАР., самовисуванців, Партію Регіонів. Нейтрально та негативне згадування про ОО. Про владу та уряд писали позитивно та нейтрально. Одне згадування про про КПУ. Жодних згадувань про «Україна Вперед!». У суботу, день «тиші», контент був подієво-новинний. У день виборів на 95% виборчий.
Інтернет-видання «За Збручем»
Протягом тижня політичний контент склав понад 50%. Найбільше згадувань про УДАР та Свободу у різних тональностях, кандидатів від цих політичних сил, самоввисуванців. Найменше – про Об»єднань опозицію, Партію регіонів. Не було повідомлень про КПУ, «Україна- вперед!». Партія регіонів подавалася більше негативно, особливо під час висвітлення дня виборів. Інтернет-сайт подавав просвітницькі публікації, аналіз виборчого процесу від незалежних спостерігачів. Про владу та уряд публікацій не було. У день виборів на понад 90% йшлося про перебіг дня голосування.
Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр)
На "головній" або в "топ-стрічці" досліджувані інтернет-ресурси найчастіше розміщують платні матеріали, які позначаються як реклама.
ВО свобода
Самовисуванці
Кандидати від опозиції
Теми (без цифр)
Обіцянки кандидатів
Діяльність кандидатів
«Чорний» піар щодо кандидатів
Діяльність у майбутньому парламенті
Спікери (без цифр)
Кандидати від партій
Самовисуванці
Представники громалськості
Опис маніпуляцій та медіа ефектів
Підтримка відомими людьми кандидата від ВО Свободи О. Кайди, обіцянки кандидата Петровського, який позиціонує себе уже як діючий депутат