укр eng

Звіт за результатами моніторингу херсонської преси (22-28.10.2012)


З 22.10.2012 по 28.10.2012
Медiа: Преса
Регiон: Херсонська область

ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ МОНІТОРИНГУ ХЕРСОНСЬКОЇ ПРЕСИ ЗА ПЕРІОД

З 22 ПО 28 ЖОВТНЯ 2012 РОКУ

 

Моніторинг включає аналіз 3-х херсонських друкованих видань:

–       «Гривна»

–       «Новий день»

–       «Херсонський вісник»

 

Об’єкти моніторингу – діяльність 6-ти  політичних партій з найвищим рейтингом за останніми соцопитуваннями:

1. Партія Регіонів (в їх контексті також такі ключові слова - президент, прем’єр, міністр...)

2. Об’єднана опозиція (у складі Батьківщини, Фронту Змін, Народної Самооборони, Громадянської Позиції, Партії "За Україну!", "Реформи і порядок", "Народний Рух України")

3. Комуністична партія України

4. УДАР

5. ВО "Свобода"

6. "Україна - Вперед!"

 

 Мета дослідження: з’ясувати,  чи надають  місцеві газети повну, якісну, неупереджену та збалансовану інформацію про політичні сили для прийняття громадянами усвідомленого рішення під час Парламентських виборів 2012 року,  чи мають різні політичні сили рівний доступ для представлення своєї позиції у друкованих виданнях.

 

Тональність (емоційна забарвленість) інформації відображає, яке враження справляють газетні матеріали на читача. Тональність інформації визначається за допомогою сукупної оцінки змісту інформації та форми її подачі, тобто непрямої оцінки політичної сили (послідовності викладу, особливості верстки, графічного оформлення, стилістики, інтонації повідомлень).

 

  1. Загальні тенденції.

З 22 по 28 жовтня 2012 р. найбільшу увагу херсонська преса присвятила Партії регіонів та партії "Україна - Вперед!", зокрема голові Херсонської обласної ради,  депутату міської ради від Партії регіонів Віктору Пелиху, та Наталії Королевській,  лідеру партії "Україна - Вперед!"

Інформації про КПУ було подано в 5 разів менше, ніж про Партію регіонів.

Про партії УДАР, ВО "Свобода" та Об’єднана опозиція інформація була подана лише в негативній тональності.

 

  1. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Максимальний позитивний показник тональності на цьому тижні був майже однаковий у Партії регіонів та "Україна - Вперед!". Зокрема,  в статті «Наталія КОРОЛЕВСЬКА: «Ми повернемо людям віру в те, що зміни можливі» та в статті про роботу голови обласної ради В. Пелиха: «Ця робота об’єднала 259 сільських та 30 селищних рад».

Найменший показник позитивної тональності був в статтях про КПУ. Наприклад, «Катерина САМОЙЛИК: «Фальшивками та тиском вибори не виграти!»: «До доленосних виборів у Верховну Раду - лічені дні. Передвиборна кампанія майже завершена, але вирішальне слово залишилося сказати головному учаснику виборчого процесу - народу України, тим самим вирішивши долю країни на майбутні п’ять років».

На цьому тижні найбільший показник негативної тональності був у партії Об’єднана опозиція. Наприклад, в статті «Оппозиция на парламентских выборах 2012»: «Оппозиция всегда была, есть и будет в любой стране мира. Но вся беда в том, нынешняя украинская оппозиция - особенная. Её возглавили изгнанные из власти правители, ослеплённые ненавистью к победителям. Они заняли крайне неконструктивную позицию, отдав предпочтение демагогии, очернительству и оскорблениям. При этом, характерно, что среди них совершенно не оказалось новых лиц».

Найменший показник негативної тональності був у КПУ.

 

3.   Пріоритетність представлення.

На цьому тижні пріоритетність представлення у обраних херсонських  газетах  віддається Партії регіонів.

 

4. Теми

- Обмін досвідом між сільськими головами Херсонської області – багато інформації  в статті «Ця робота об’єднала 259 сільських та 30 селищних рад», «Дискусія до реформи доведе» про з’їзд голів сільських та селищних рад.

- Реалізація «економічного дива» цілком можлива, стверджує Н. Королівська.

- Урядом підготовлена програма, яка сприятиме створенню нових робочих місць. «Уряд підготував законодавче поле для стимулювання створення нових робочих місць та покращення ситуації в сфері зайнятості населення. Програма розроблена на період до 2017 року. Про це розповів 24 жовтня на брифінгу в Будинку Уряду Голова Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайло Бродський. Документ створено з метою забезпечення комплексного підходу в реалізації політики зайнятості і визначає основні завдання у цій сфері».

 

5. Опис маніпуляцій та медіаефектів.

Маніпулювання громадською думкою відбувалося на цьому тижні за рахунок ствердження, створення асоціацій шляхом іронії, приниження,  заміна імен або наклеювання ярликів  та останнє слово. Наприклад в статті «Оппозиция на парламентских выборах 2012»: «Оппозиция всегда была, есть и будет в любой стране мира. Но вся беда в том, нынешняя украинская оппозиция - особенная. Её возглавили изгнанные из власти правители, ослеплённые ненавистью к победителям. Они заняли крайне неконструктивную позицию, отдав предпочтение демагогии, очернительству и оскорблениям. При этом, характерно, что среди них совершенно не оказалось новых лиц». «Следует отметить, что нынешняя избирательная кампания, которую проводит вся оппозиция и, в первую очередь, «объединённая» оппозиция, нецивилизованная и примитивно-наглая. По своей сути, она разрушительна для страны и направлена на дискредитацию нынешней украинской власти, позитивных достижений нашего народа. Предпринимая жалкие попытки бросить тень на Президента, Арсений Яценюк, новоявленный лидер «объединённой» оппозиции, влившийся в ряды чужой партии, рассчитывает получить поддержку избирателей страны. Впрочем, не будем гадать, как пройдут выборы 28 октября. Жизнь всё расставит на свои места, и украинский народ, вне всякого сомнения, сделает правильный выбор».

Також використовувався прийом обіцянок, які будуть (чи не будуть) реалізовані в майбутньому: «Уряд підготував законодавче поле для стимулювання створення нових робочих місць та покращення ситуації в сфері зайнятості населення. Програма розроблена на період до 2017 року. Про це розповів 24 жовтня на брифінгу в Будинку Уряду Голова Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайло Бродський. Документ створено з метою забезпечення комплексного підходу в реалізації політики зайнятості і визначає основні завдання у цій сфері».

 

Таким чином, арсенал медіа ефектів в херсонській пресі продовжує використовуватись, а найбільший об’єм газетних матеріалів був  про представників Партії регіонів.