Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції
Впродовж 22–28.10.2012 р. інтернет-сайти, що увійшли до вибірки, найбільшу увагу приділили діяльності ОО «Батьківщина». Друге місце за кількістю матеріалів займає Партія Регіонів. В порівнянні з минулим тижнем зменшилась кількість інформації про партію УДАР. Найменш активно висвітлювалась діяльність місцевої влади та партії «Україна-Вперед!».
За звітній тиждень найбільше матеріалів з тематики виборів було розміщено на сайті «Главком». Найменше – на сайті «Обозреватель».
Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
За кількістю представлених матеріалів нейтральної тональності перше місце займає ОО «Батьківщина». На другому місці опинилася «Партія Регіонів». Лідер з негативно представлених матеріалів за звітній тиждень – партія влади, на третину менше таких матеріалів на адресу Об’єднаної Опозиції, яка посідає друге місце. Позитивної інформації – незначна кількість, яка стосується Президента та Партії Регіонів. На всіх сайтах, які увійшли до вибірки, інформація нейтрального забарвлення переважала негативну. Найбільше повідомлень з негативною тональністю про Партію Регіонів було представлено на сайті «Українська Правда», найменше на сайті «Корреспондент».
Сайти «Корреспондент» та «Обозреватель» не публікували інформацію про Президента як члена Партії Регіонів. В усіх джерелах інформації, що потрапили до вибірки представлялися матеріали про місцеву владу та про представників уряду, як членів партії влади.
Найактивніше в позитивній та негативній тональності згадувалась Партія Регвонів, найпасивніше (у обох тональностях) – місцева влада.
Пріоритетність представлення
Найбільша пріоритетність представлення усіма інтернет-сайтами, які були представлені у вибірці, в інформповідомленнях, авторських та редакційних матеріалах надавалась Об’єднаній опозиції та Партії регіонів.
Теми
Найактивніше впродовж тижня висвітлювалися такі теми:
- «Батьківщина» підписала зі «Свободою» угоду про створення коаліції у майбутній Раді. УДАР відмовився від підписання;
- Партії готуються до виборів та захисту результатів голосування.
- Візит В. Януковича до Москви;
- поява військової техніки на центральних вулицях Києва.
Спікери
Президент Віктор Янукович.
Спікери ПР –Олександр Ефремов, Ганна Герман.
З боку уряду - Микола Азаров, Сергій Тігіпко.
З боку опозиції – Арсеній Яценюк, Олександр Плахотнюк.
КПУ – Петро Симоненко.
«УДАР» - Віталій Кличко, Володимир Куренний.
«Україна Вперед!» - Наталя Королевська.
«Свобода» - Олег Тягнибок.
Опис маніпуляцій та медіаефектів
Найбільше спостерігались в блогах «Лівого берега» (подання неповної, однобічної, упередженої інформації) здебільшого, негативної тональності щодо влади (26.10.12, Зорян Шкіряк «Жодного голосу Януковичу! Диктатор полетить на Марс»), партії «УДАР» (26.10.12, Антон Дмитріев «Виталию Кличко: мы – не презервативы!»); в блогах «Української Правди» (подання неповної, однобічної, упередженої інформації) здебільшого, негативної тональності щодо влади (26.10.12, Андрій Черніков «У меня большая печень, потому что в ней сидит вся фракция Партии регионов»); щодо опозиції (24.10.12, Кирило Куликов «''Об'єднані опозиціонери'' продовжують розповсюджувати ''чорнуху''»); щодо всіх політичних сил (26.10.12, Елліна Шнурко –Табакова «Не верь глазам своим! Топ-10 ляпов и мемов предвыборной кампании-2012 по версии редакции ht.ua»).