Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
На минулому тижні найбільшу увагу Інтернет сайтів знову привернула тема порушень правил гри у виборчій кампанії. З 26 відібраних матеріалів 12, тобто майже половина присвячені цим проблемам. Але, слід зазначити, що через безпосередню підготовку до дня голосування, партійна тема трохи заміщується темою роботи виборчих комісій, особливо з четверга по неділю. Ця тема, як правило не пов’язана з кандидатами та партіями безпосередньо і тому більшість матеріалів про комісії залишилась поза увагою нашого спостереження. Тому й менше матеріалів про партії та кандидатів, відповідно менший їх обсяг.
Щодо обсягу інформації, то тут несподівано лідирує тема само висуванців, матеріали про них складає 12010 знаків, . Це пояснюється двома великими статтями про кандидатів само висуванців. Несподівано багато інформації про Свободу 7614 знаків. І лише третя, що ми бачимо вперше – Партія Регіонів -5792 знаки. Інші партії: КПУ – 5335 знаків, Україна Вперед 518 знаків, Опозиція - 3760, УДАР 4043. Самовисуванці – 7305.
Але за негативом знову лідирує Партія Регіонів – 2483 знаки, 3395 у КПУ, 1725 в УДАРУ, 1474 знаків негативу у само висуванців.
Щодо тем матеріалів, то як було сказано вище найбільш популярними були матеріали пов’язані з порушенням правил ведення кампанії. Влада агітує, виборців змушують голосувати за партію влади, кандидати шукають правди в судах. Це кілька прикладів загальної теми.
Цього тижня, і це не типово, переважали великі матеріали: репортажі та описові статті. Це якраз стосується само висуванців. Було багато новин та коментарів стосовно дня голосування та готовності партій та кандидатів до виборів.
Матеріали про владу стосувались переважно представників місцевої влади.
Стосовно спікерів – минулого тижня вони практично не помічені – матеріали більш загальні або описові, автори не використовують пряму мову.
Щодо сайтів, то знову більше матеріалів на Херсонській Правді 17 проти 9. Значно переважає Херсонська Правда і за загальним обсягом інформації, і традиційно за негативом про Партію Регіонів.