укр eng

Фінальний звіт за результатами моніторингу центральних інтернет-сайтів (30.07 - 28.10.2012)


З 30.07.2012 по 28.10.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Загальнонаціональні медіа (Kиїв)

 

Впродовж виборчої кампанії експерти моніторили п’ять найбільш впливових та рейтингових інтернет-видань, а саме: «Українська правда», «Главком», «КорреспонденТ», «Обозреватель», «Левый берег».

 

Загальні тенденції

Впродовж 30 липня – 28 жовтня інтернет-сайти, що увійшли до вибірки, найбільшу увагу було приділено висвітленню діяльності «Партії Регіонів» (36,8%) та ОО «Батьківщина» (35%). Сумарно всі інші політичні сили, що увійшли до вибірки, представлені в тричі меншою кількістю інформації. Найменш активно висвітлювалась діяльність місцевої влади (0.2%) та Уряд (2.7%). Найбільше матеріалів з тематики виборів було розміщено на сайті «Главком». Найменше – на сайті «Обозреватель».

 

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Інформації нейтральної тональності, серед політичних сил, найбільше про ОО «Батьківщина» (4 млн. 130 тис. друк. знаків). На другому місці Партія регіонів (3 млн. 170 тис. друк. знаків). Найбільша кількість матеріалів негативної тональності на адресу партії влади – майже вдвічі більше ніж про опозицію (2млн. 200тис. та 1млн. 118тис. друк. знаків відповідно). Позитивної інформації – дуже незначна кількість, переважно на адресу «Партії Регіонів». На всіх інтернет-сайтах нейтральні матеріали переважали негативні, окрім «Української Правди» де негативної інформації щодо «Партії Регіонів» більше ніж нейтральної. На сайті «Главком» негативної інформації щодо Партії Регіонів (695тис. друк. Знаків) було представлено більше ніж на інших сайтах. А найменше на сайті «Обозреватель» (140 тис. друк. знаків).

Найактивніше в позитивній та негативній тональності згадувалась Партія Регіонів, найпасивніше (у обох тональностях) – місцева влада.

Пріоритетність представлення

Найбільша пріоритетність представлення усіма інтерне-сайтами в інформповідомленнях та авторських, редакційних матеріалах надавалась Партії регіонів та Об’єднаній опозиції.

Теми

Найактивніше впродовж згаданого періоду висвітлювалися такі теми:

- партійні з’їзди, формування списків політичними партіями, домовленості ОО «Батьківщина» з  партіями «Удар» та ВО «Свобода» щодо спільних дій під час виборів. ОО  та ВО «Свобода» підписали угоду про коаліцію в майбутньому парламенті, партія В.Кличка до цієї угоди не приєдналась;.

- новини щодо Ю.Тимошенко, а саме: слухання у газовій справі; рішення Вищого спеціалізований  суду, який  залишив у силі вирок  - сім років позбавлення волі; справа Ю.Тимошенко  у Європейському суді; розгляд справи ЄЕСУ в Харкові; лікування лідерки «Батьківщини, відмова у реєстрації ув’язненим опозиційним лідерам Ю. Тимошенко та Ю. Луценку;

- висвітлення визитів Президента та прем’єр-міністра, зокрема візит В. Януковича до Президента РФ;

- підписання президентом мовного закону за авторством депутатів провладної партії, визнання російської як регіональної мови у низці областей на сході та півдні;

-           Прийняття в першому читанні закону про наклеп і його скасування після низки акцій протесту журналістів та правозахисників. 

Спікери

Президент Віктор Янукович.

Спікери ПР – Вадим Колесніченко, Олена Бондаренко, Олександр Ефремов,

З боку уряду - Микола Азаров, Сергій Тігіпко.

З боку опозиції – Арсеній Яценюк, Юлія Тимошенко, Сергій Власенко.

КПУ –  Петро Симоненко.

«Удар» - Ірина Геращенко, Віталій Кличко, Володимир Куренний.

«Україна Вперед!» - Наталя Королевська, Андрій Шевченко.

«Свобода» - Олег Тягнибок.

 

Опис маніпуляцій та медіа ефектів

Найбільше спостерігались в блогах «Української правди» (подання неповної, однобічної інформації) та авторських матеріалах здебільшого, нейтральної тональності щодо влади (13.08.12, Е.Славина «ПР: вспомнить все»; 17.10.12, Анастасія Станко «Корпоративний стиль, чи секретна мова Партії регіонів»), негативної тональності – щодо опозиції (17.08.12, А.Горкин «Откуда взялась Татьяна Донец?»); в блогах «Лівого Берега» (подання неповної, однобічної, упередженої інформації)  здебільшого, негативної тональності щодо влади (25.09.12, Володимир Марус «О «семье» и её интересах»; 7.09.12, Олександр Аронець «Справжні фашисти – це регіонали»); щодо партії «Україна-Вперед!» (17.10.12, Іван Бодрийяров «Яке їхало, таке здибало»);

 

ОСНОВНІ ВИСНОВКИ

 

Сайти «Українська правда» та «Кореспондент» найбільш збалансовано публікували матеріали щодо виборів.

Найбільше новин про політичні перегони публікувалося на сайті «Главком».

Найбільш провладним сайтом виявився «Обозреватель».

 

 

ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ

 

 Загальнонаціональні Інтернет-сайти

 

Головні тенденції загальнонаціональних Інтернет-сайтів:

 

Із 30-го листопада до 23-го вересня 5 загальнонаціональних інтернет-сайтів поділялися на:

•          більш провладний та некритичний (Обозреватель);

•          явно критичні щодо влади (Главком);

•          такий,  де хоч контенту про партію влади більше, однак із схильністю до неполітичних новин (Корреспондент);

•          такі,  де контенту та критики влади було найбільше (Українська Правда);

•          найбільш збалансований (Лівий Берег)

 

Главком:

 

Упродовж усієї кампанії домінувала Партія регіонів.

Її відносний показний представлення сягнув 38,8%. Також сюди треба віднести показники представлення Президента – 3,2%; представників уряду – 2,6% та місцевої влади – 0,2%. Друге місце з 34% займає ОО «Батьківщина». За абсолютними показниками по нейтральній тональності на одну п’яту переважала опозиція. По позитивній тональності в три рази переважала партія влади. Негативної тональності щодо ПР приблизно в двічі більше ніж про опозицію (695тис. та 360тис. друк. знаків відповідно). Головними спікерами найчастіше були Президент, прем’єр-міністр  (міністри уряду) та представники місцевої влади. З боку опозиції – Арсеній Яценюк, Юлія Тимошенко, Сергій Власенко.

Щодо балансу влада-опозиція – домінує негативна тональність щодо влади та нейтральна щодо опозиції.

 

Корреспондент:

 

Упродовж усієї кампанії домінувала Партія регіонів.

Її відносний показний представлення сягнув 36,3%. Також сюди треба віднести показники представлення Президента – 3,2%; представників уряду – 2% та місцевої влади – 0,3%. На другому місці за показником представлення ОО «Батьківщина» - 34%. Абсолютний показник представлення нейтральної інформації щодо опозиції на одну третину більший за Партію Регіонів. Позитивної інформації про партію влади було висвітлено приблизно в двічі більше ніж про опозицію (36тис. та 16тис. друк. Знаків відповідно).

Негативної тональності щодо ПР приблизно в тричі більше ніж про опозицію. Головними спікерами найчастіше були Президент, прем’єр  (міністри) та представники місцевої влади. З боку опозиції – Арсеній Яценюк, Юлія Тимошенко, Сергій Власенко.

Щодо балансу влада-опозиція – негативної інформації набагато більше про партію влади ніж про будь-яку іншу, а більш нейтрально висвітлювалась опозиція.

 

Лівий берег:

 

Упродовж усієї кампанії домінувала ОО «Батьківщина».

Її відносний показний представлення сягнув 36,4%. Друге місце – «Партія Регіонів» з 36,3%. Показники представлення Президента – 4,3%; представників уряду – 3,2% та місцевої влади – 0,2%. За абсолютними показниками по нейтральній тональності на одну третину переважала опозиція. Матеріалів позитивної тональності майже однакова кількість (Партія Регіонів 33тис. друк. знаків, ОО «Батьківщина» 27тис.друк. знаків). Інформації негативної тональності щодо партії влади в 2.5 разів більше ніж щодо опозиції. Головними спікерами найчастіше були Президент, прем’єр  (міністри) та представники місцевої влади. З боку опозиції – Арсеній Яценюк, Юлія Тимошенко, Сергій Власенко.

Щодо балансу влада-опозиція – домінує негативна тональність щодо влади та нейтральна щодо опозиції.

 

Обозреватель:

 

Упродовж усієї кампанії домінувала ОО «Батьківщина».

Її відносний показний представлення сягнув 39,3%. На другому місці показний представлення «Партії Регіонів» - 29,7%. Показники представлення Президента – 2,8%; представників уряду – 3,6% та місцевої влади – 0,4%. Абсолютний показник представлення нейтральної інформації щодо опозиції на одну шосту більший за Партію Регіонів. Позитивно забарвленої інформації про владу в 2.5 рази більше ніж про опозицію. Негативних матеріалів про ОО «Батьківщину» в двічі більше ніж про партію влади (264тис. та 140тис. друк. знаків відповідно). Головними спікерами найчастіше були Президент, прем’єр  (міністри) та представники місцевої влади. З боку опозиції – Арсеній Яценюк, Юлія Тимошенко, Сергій Власенко.

Щодо балансу влада-опозиція – негативної інформації більше про опозицію, а позитивних матеріалів більше щодо влади.

 

 

Українська правда:

 

Упродовж усієї кампанії домінувала «Партія Регіонів».

Її відносний показний представлення сягнув 40,2%. Також сюди треба віднести показники представлення Президента – 3,2%; представників уряду – 2,6% та місцевої влади – 0,1%. На другому місці опозиція  - 33%. За абсолютними показниками по нейтральній тональності опозиція переважає владу в 1,3 рази. Негативно представлених матеріалів про Партію регіонів в 2,6 разів більше ніж про ОО «Батьківщину» (646тис. та 245тис. друкованих знаків відповідно). Позитивної інформації про лідерів політичних перегонів приблизно рівна кількість. Головними спікерами найчастіше були Президент, прем’єр  (міністри) та представники місцевої влади. З боку опозиції – Арсеній Яценюк, Юлія Тимошенко, Сергій Власенко.

Щодо балансу влада-опозиція – негативної інформації набагато більше про владу, а нейтральних матеріалів  більше про опозицію.