укр eng

Звіт за результатами моніторингу закарпатського ТБ 20 серпня-23 вересня


З 20.08.2012 по 24.09.2012
Медiа: ТБ
Регiон: Закарпатська область

Упродовж 20 серпня-23 вересня закарпатські телеканали, обрані для моніторингу активніше почали висвітлювати виборчу кампанію. Щоправда політична реклама на ТБ присутня мінімально. Можна виокремити ролик само висуванців (В.Смоланка, П.Чучка, С.Ратушняк), а також партії «Наша Україна». Ці ролики транслювалися в ефірі ЗОДТРК «Тиса-1», а П.Чучки ще й на ТРК «М-студіо». Загалом політичні сили обрали іншу тактику приваблення глядача за допомогою  прихованої реклами, коли посадовці фігурують в різних соціальних акціях (відкриття спортмайданчиків,  ФАПів тощо) і є при цьому кандидатами від окремих партій. Зокрема це голови РДА, заступники голови ОДА (ЗОДТРК «Тиса-1»), а на ТРК «М-студіо» - голова облради І.Балога. Щодо «М-студіо», то кандидати під прізвищем Балога (Віктор або Іван) з’являються у сюжетах кожного випуску останніх двох-трьох тижнів). В.Балога активно «світився» на ТБ з використанням інформації з його сторінки у ФБ. На «М-студіо» продовжувалася тема про шкільні вбиральні, а також про дороги. На ЗОДТРК можна відзначити сюжети під назвою «Україна офіційна», де подаються матеріали про досягнення уряду, часто не маючи прив’язки до області. Спікери у цих сюжетах: М.Азаров, С.Тігіпко, окремі міністри, представники Нацбанку.

Інформаційними приводами на ТРК ставали також приїзди політиків та спортсменів (В.Ющенко, В.Кличко, посол США Джон Тефт, М.Томенко). Загалом можна зазначити, що новинні випуски на ТРК не перенасичені виборчою тематикою. На обласному ТБ з’явилася також соціальна виборча реклама. 

Найбільше ефірного часу за цей період на закарпатському ТБ стосувалося діяльності само висуванців мажоритарників  (В.Смоланки), а також уряду та місцевої влади, окремі чиновники від якої балотуються. Інформація подавалася у позитивному ключі. Також у позитиві йшлося про партію УДАР у рамках приїду на Закарпаття В.Кличка. На «М-студіо» згадували про Об’єднану опозицію у рамках приїзду посла США Джона Тефта. Інші партії у позитиві не фігурували. У негативі йшлося тільки про ПР та кілкьа секунд про Об’єднану опозицію.

У нейтральні тональності найчастіше згадувалась ПР, найменше – само висуванці. У нейтральній тональності подавалась інформація про Об’єднану опозицію. Інші партії не фігурували у цій тональності.