Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції
Друковані видання регіону дещо продвинутіші в плані інформування щодо сценаріїв навколо наступних президентських виборів. Ще задовго до старту журналістами робились прогнози та припущення щодо гіпотетичних учасників гонки.
Тенденції висвітлення виборчої тематики звітного тижня друкованих видань не змінились, але вже з конкретними кандидатами в президенти. Здебільшого, газети давали короткі характеристики всім основним гравцям цих виборчих перегонів, визначаючи регіональних та загальноукраїнських лідерів. А також тих, хто насправді хоче стати президентом, а хто просто розминається перед наступними парламентськими виборами. Саме таку думку розвиває газета «Вінницькі реалії» у матеріалі «Реально президентом хотят стать двое – стартувала предвыборная война на трёх фронтах». Ці двоє на думку автора, Порошенко та Тимошенко. Також подається коротка характеристика всіх кандидатів у президенти. У цій же газеті підмітили, що Тимошенко за три дні встигла двічі зачепити Порошенка. Мовляв, Юлія Володимирівна стверджує, що виборці не повинні голосувати за олігархів. Чи то, ще буде, натякають на, можливо спекотну, хоч і коротку виборчу кампанію.
Комунальне видання «Вінниччина», навпаки, більше симпатизує Юлії Тимошенко.
Подекуди обидва видання користуються оціночним судженням, а також іронічним викладом для створення негативного контексту. Загалом же у цей період газети намагались бути нейтральними по відношенню до рейтингових учасників перегонів.
Теми тижня
Головні спікери
Частка виборчого контенту від загального об’єму новин:
«Вінниччина» - 25%
«Реалії» - 35%
«Вінниччина» переживає не прості часи переходу від газети органу влади до об’єктивного збалансованого видання. Адже роздержавлення торкнеться її дуже скоро. Однак, незважаючи на те, що керівника газети також намагались поміняти, перший період після своєрідної люстрації відкрив для газети друге дихання. А тому в політичних матеріалах відчувається певна легкість подачі, а не натягнуті та й обридлі самим журналістам оди про те, як у нас гарно працює влада.
Отож про вибори президента обласне видання повідомило також загальною характеристикою тенденцій, що проглядаються у висуненні кандидатів на пост глави держави. Здебільшого, автори матеріалів посилаються на відомих в Україні, а також місцевих політологів.
Найбільше місця на даний момент було віддано під матеріал про Порошенка та Тимошенко. Вони основні фаворити виборчої гонки на Вінниччині. Однак, газета не приховує своїх симпатій до Юлії Тимошенко. Матеріал про Юлію Володимирівну в одному й тому ж номері написано в позитивній тональності і в два з половиною рази більшим, ніж про Петра Порошенка у нейтральній тональності.
«Реалії» на відміну від газети «Вінниччина» більше позитивних тонів віддають Петру Порошенку. А щодо Тимошенко, створюють такий собі іронічний підтекст її підозрам, заявам та вимогам.
Треба віддати належне цьому виданню, бо жодне із більш-менш тиражних друкованих видань області не давало характеристику більшості кандидатів у президенти та не згадувало абсолютно всіх, як це зробили «Реалії».
При чому всі були подані в нейтральній тональності. Також газета дає аналіз діям нинішньої і обласної і центральної влади щодо того, наскільки фахово вона веде себе в нових, не простих для України умовах.