укр eng

Звіт за результатами моніторингу Харківського телебачення (1-6 квітня 2014 р.)


З 01.04.2014 по 06.04.2014
Медiа: ТБ
Регiон: Харківська область

  1. Загальні тенденції.

«Незалежна служба новин» «Харьковские известия» насправді є підконтрольним міському голові Геннадію Кернесу телевізійним проектом, що виходить на «7 каналі», власником якого є той же Кернес. Про об’єктивність цих новин говорити не доводиться. Щоправда, агресивна «антимайданівська» риторика «Харьковских известий», що панувала протягом січня-лютого 2014 р., змінилася на миролюбну, вочевидь, пройшовши певну мімікрію слідом за Кернесом.

Харківська обласна державна телерадіокомпанія (ХОДТРК) та її телеканал ОТБ завжди були виразниками «політики партії», причому, правлячої партії. Зараз, можливо, з огляду на те, що цих партій (кандидатів) ціла низка, новини утримуються від піару на користь когось із них, приділяючи основну увагу роботі уряду та урядовців.

  1. % кандидатів та суб’єктів політичного процесу – окремо по каналах.

Про вибори президента згадувалося практично лише через призму особи Михайла Добкіна. Інші кандидати взагалі не з’являлися на телеекранах «7 каналу». Також зрідка були представлені Яценюк та урядовці.

На ОТБ кандидати в президенти взагалі не були представлені (за виключенням 1-го сюжету, що «Михайло Добкін вже не під домашнім арештом»), виборча тематика не згадувалась.

  1. Тональність (окремо по каналах).

«7 канал» показував політичного партнера пана Кернеса – кандидата від ПР Добкіна виключно у позитивній конотації. Яценюку та урядовцям діставалися нейтральна та негативна.

Щодо уряду та урядовців – нейтральна або позитивна. Щодо Добкіна – нейтральна.

  1. Спікери (описово 2-3 приклади, коли представником кандидата є він сам чи хтось говорить за нього, або ж критикує).

«Харьковские известия»: Михаил Добкин принял участие в политическом ток-шоу, Повышение цены на газ, коммунальные услуги для населения и отдаление от России. Михаил Добкин высказал своё мнение о действиях новой власти.

Арсеній Яценюк, Павло Шеремета, Людмила Денисова, Віталій Ярема, Арсен Аваков…

  1. Синхрони (1-2 приклади максимального чи мінімального синхрону).

03.04.2014 р. синхрон Добкіна з критикою нової влади в програмі «Харьковские известия» тривав 38 секунд, натомість опонентам не було надано ані слова.

На ОТБ Віталій Ярема 04.04.2014 р. 47 секунд розповідав про заходи щодо боротьби з сепаратизмом.

  1. Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах – без цифр).

На «7 каналі» – місцеві чиновники мерії та Добкін.

На ОТБ – урядовці, а також чиновники Харківської облдержадміністрації та облради.

  1. Опис маніпуляцій та медіаефектів.

На «7 каналі»:

-         надання переваги у висловленні позиції лише одному кандидату в президенти (Добкіну);

-         критичні коментарі з боку журналістів у бік нової влади.

Наприклад, у випуску «Харьковских известий» від 01.04.2014 р. пролунав такий коментар: «Збільшення податків та тарифів. В Україні вступив в силу закон, що у раді назвали "Запобіганні фінансової катастрофи та створенні передумов для економічного зростання в Україні". Його нардепи ухвалили 27 березня. Причина: державний бюджет відчуває гострий дефіцит. Тож наповнювати його, за рішенням керівників країни, будуть за рахунок громадян».

На ОТБ протягом тижня маніпуляції не зафіксовані.