Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції
Минулий телевізійний тиждень не особливо відрізнявся від попереднього – телевізійники продовжують обходити увагою власний редакційний аналіз передвиборчої ситуації, учасників виборчих перегонів. Сюжети, де згадувались вибори, були лише з прес-конференцій представників комітету виборців України, громадянської мережі ОПОРА, медіа – експертів у галузі боротьби із джинсою у ЗМІ.
У перших новинних сюжетах демонструвались керівники держави із звітом та тлумаченням нововведень, ініціатив та повідомленнями про стан військового конфлікту з Росією. Також згадувались і керівники області – наради та важливі зустрічі.
Головними інформаційними приводами звітного тижня передвиборчої кампанії стали сепаратистські напади на сході України, зменшення видатків для представників влади, можливість фальсифікацій на наступних виборах президента. Зокрема технічні кандидати – це перелаз у дільничні комісії. А також Вінниччина під особливим контролем, оскільки на минулих виборах до Верховної Ради, займала третє місце в Україні по кількості порушень виборчого процесу.
Основні медіа-ефекти пов’язані з пропусканням важливих подій, аби не згадувати партії, що нині вважаються провладними. Складається враження, що обидва телеканали очікують повернення минулих часів .
Частка виборчого контенту від загального
ТРК «Вінтера» - 15%
ТРК «Вінниччина» - 15%
Тенденції висвітлення діяльності політичних партій телепрограмами:
ТРК «Вінтера» . Випуск триває 30 хвилин, підсумкова програма – 40 хвилин. Політична інформація другого тижня виборчого старту займала незначну частину від усіх повідомлень.
У більшості випадків канал подає звіти – сюжети навколо організаційних моментів виборів та коментарі людей на вулицях області, щодо ситуації з виборами і військових провокацій від Росії. Власне від пересічних глядачів і звучить критика нині діючої влади, щодо того, що не рішуче діє із російськими окупантами.
Щодо перших представників держави, то їх виступи подаються у вигляді прямої мови, без аналізу певних ініціатив Уряду, парламенту та Адміністрації президента – цей жанр використовується постійно і активно.
Останні два випуски новин були абсолютно аполітичні.
ТРК «Вінниччина». Випуск новинної програми триває 20 хвилин. Канал, хоч і прибрав комуністичну символіку із екранних заставок, однак поведінка його приблизно така ж, як і державного «Вінтера»: про виборчі перегони лише сюжети із тематичних прес – конференцій. Це при тому, що чимало кандидатів у президенти вже відзначились поза своєю, прописаною технологами, виборчою поведінкою.
Про владні сили - лише в рамках роботи Уряду, парламенту, або заяв в.о. президента Олександра Турчинова з приводу військової напруги з Росією.
Теми
1. Військова агресія Росії
2. Реформування органів місцевого самоврядування
3. Скорочення соціальних програм
4. Невдоволення кадровими призначеннями в області
5. Чорний піар виборчої кампанії розпочався
Основні спікери
1. Арсенія Яценюк - прем’єр-міністр
2. Олександр Турчинов – в.о. президента, сіпкер
3. Олександр Шлапак – міністр фіннасів
4. Людмила Денисова – міністр соціальної політики
5. Анатолій Олійник – голова ОДА
6. Петро Порошенко – кандидат у президенти