укр eng

Звіт за результатами моніторингу черкаського телебачення за період 30.07. - 05.08.2012 р.


З 30.07.2012 по 05.08.2012
Медiа: ТБ
Регiон: Черкаська область

 

  1. Загальні тенденції.

Обєктом моніторингу було 2 канала, один з яких явно надавав перевагу ПР, а інший звучав майже нейтрально. ОДТРК «Рось» левову частку матеріалів присвячувала владі. Примітно, що згадок про ПР майже не було: влада, кабмін, Президент, облдержадміністрація – основні фігуранти сюжетів. Подібні сюжети починали новини і закінчували їх, в середині показувались сюжети про проблеми районів. ТРК «ВІККА» висвітлювало старт перегонів більш рівномірно і нейтрально, хоча можна відслідкувати симпатії каналу.

 

  1. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Максимум позитиву Партія регіонів отримує на ОДТРК «Рось», де всі сюжети про владу носять або нейтральну, або позитивну тональність. На ТРК «ВІККА» максимум позитиву отримала партія «Україна-вперед!» в сюжеті про з’їзд партії.  

 

  1. Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр).

На ОДТРК «Рось» в перших сюжетах – вищі урядовці України: М.Азаров, С.Тігіпко, інші міністри. Але по кількості показів та прямих мов все-таки лідирує голова ЧОДА Сергій Тулуб. ТРК «ВІККА» у різних сюжетах надавав перевагу лідерам і відомим особам в списках відповідних партій.

 

  1. Теми (без цифр).

На ТРК «ВІККА»  - висунення кандидатів та обговорення окремих кандидатур.

На ОДТРК «Рось»  - реалізація соціальних ініціатив Президента.

 

  1. Спікери (без цифр)

Найактивніший спікер, але за рахунок одного каналу (ОДТРК «Рось») - Сергій Тулуб, голова ЧОДА.

 

  1. Опис маніпуляцій та медіаефектів.

На ОДТРК «Рось» сюжети про досягнення влади чергуються з сюжетами-страшилками, ніби-то показуючи, що в яких важких умовах доводитися діяти, що треба радіти навіть маленьким досягненням.

ТРК «ВІККА», приділяючи увагу ніби-то більшій кількості політичних сил, все ж таки більше часу і позитиву надає «Україні-вперед!» та «Удару», що «піднімає» їх в очах у глядача, завдяки епітетам «нові», «свіжі», «молоді». Та й сюжети до і після не залишають негативного осаду, підсилюючи позитив від сприйняття новин в цілому.