укр eng

Звіт за результатами моніторингу херсонської преси (14-20 квітня 2014 р.)


З 14.04.2014 по 20.04.2014
Медiа: Преса
Регiон: Херсонська область

Звіт за результатами моніторингу херсонської преси (14-20 квітня 2014 р.)

1.         Загальні тенденції.

Упродовж 14-20 квітня найбільшу увагу Херсонська преса присвятила Ю. Тимошенко. На другому місці – П. Порошенко.

М. Добкін та С. Тигіпко згадувались набагато скромніше: в декілька разів менше. О решті кандидатів в президенти не було інформації взагалі.

2.         Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Максимальний позитивний показник тональності на цьому тижні був у Ю. Тимошенко - 13435 знаків.

Найменший позитивний показник був у С. Тигіпко - 1134 знаків.

На цьому тижні найбільший показник негативної тональності був у П. Порошенко - 8175 знаків.

Найменший негативний показник інформації в Херсонській пресі - у М. Добкіна - 633 знаків, разом з цим, це вся інформація, що стосувалась кандидата.

3.         Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр).

Пріоритетності представлення у всіх трьох  обраних херсонських  газетах  відсутня.

4.         Теми

Тема кандидата в Президенти України Ю. Тимошенко, як  мудрого керівника,  під керівництвом якого  будуть вирішуватись проблеми країни: «Тимошенко запропонувала свій план дій на південному сході», «Ворог корупції: Тимошенко просуває пакет антикорупційних реформ».

Тема кандидата в Президенти України П. Порошенко, як поміркованого, професіонального менеджера: «Господарники Порошенко вважає реальним модернізувати Україну за три роки», «Порошенко хочет изменений, но выступает за преобразования без потрясении».

5.         Опис маніпуляцій та медіаефектів.

Протягом третього тижня агітаційної кампанії херсонська преса продемонструвала невелику кількість відомих медіа ефектів та маніпуляцій.

В газетних статтях про Ю. Тимошенко використовуються наступні маніпуляції:  

-         Безпідставне ствердження факту в якому бажане видається за дійсне: «Ворог корупції: Тимошенко просуває пакет антикорупційних реформ»,

-         та припущення факту, як здійсненого: «Лідер «Батьківщини» впевнена: коли цей за­кон почне діяти, він змінить країну за лічені тижні. Знаючи рішучість Леді Ю, політологи не сумніваються, що їй вдасться досягти успіху. Тим більше, що її ініціативи спрямовані на ство­рення законодавчої антикорупційної бази, якої так не вистачає країні.»

В статтях про П. Порошенко використовуються прийоми створення асоціацій шляхом іронії, приниження,  заміна імен або наклеювання ярликів: «Порошенко хочет изменений, но выступает за преобразования без потрясении. Тимошенко хочет всех нас спасти, не спрашивая нашего разрешения и нашего желания».

В в ліді статті «Кто ведет Порошенко на выборы» ми бачимо безпідставне ствердження факту, що «Объединение с Виталием Кличко парализовало работу команды Петра Порошенко над подготовкой к выборам. Всю неделю команды политиков делили должности и полномочия в центральном и региональных избирательных штабах миллиардера.

Тем временем о поддержке Порошенко заявили владелец Group DF Дмитрий Фирташ, которого США обвиняет в организации международной преступной группи¬ровки, и его бизнес-партнер Сергей Левочкин.» Хоча в середині статті П. Порошенко спростовує ці ствердження-припущення: «А вот Порошенко встречу с вла­дельцем Group DF опроверг «Часть пе­реговоров об объединении действи­тельно проходила в Вене 25 марта, но не носила секретного характера. Вла­димир Кличко праздновал свой день рождения, а Петра Порошенко пригла­сили, потому что у него сложились дружеские отношения со знамениты­ми братьями. Дмитрий Фирташ не принимал участия в переговорах в Вене», — сказано в заявлении пресс-службы Порошенко.»

Таким чином, медіа моніторинг херсонської преси за третій тиждень виборчої кампанії  дозволяє зробити висновок, що арсенал медіа ефектів в статтях різних кандидатів у Президенти збагачується. А лідерами об’ємів позитивної інформації все  ще залишаються Ю. Тимошенко та П. Порошенко.