Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Цей тиждень позначився незначною увагою до діяльності кандидатів в Президенти України.
Переважна більшість інформації стосувалася діяльності сепаратистів на Сході України та проведення Антитерористичної операції.
Чимала увага була прикута до ситуації на місцях, зокрема, офіційні призначення заступників голови облдержадміністрації, скорочення бюджету міста Луцька, поточні проблеми області. Чимала увага стосувалася підготовки до святкувань Великодніх свят.
Найчастіше в Інтернет-виданнях згадувався Петро Порошенко, переважно в позитивній, рідше в нейтральній тональностях.
Зрештою, саме він став лідером згадок позитивної тональності цього тижня. Йому присвячено 8599 д.з.,
в той час як діяльність Юлії Тимошенко у позитивній тональності висвітлено у 16 разів менше – всього 509 д.з.
Про інших кандидатів позитивних згадок не було.
В нейтральній тональності найбільше йшлося про Михайла Добкіна (4465 д.з.), на другому місці - Петро Порошенко (3313 д.з.),
на третьому – Олександр Турчинов ( 2098). Сетверту позицію зайняла Юлію Тимошенко (1344 д.з.)
Проте Юлія Тимошенко стала лідером за кількістю згадок негативної тональності (8425 д.з.), на другому місці – Михайло Добкін (677 д.з.).
Про інших кандидатів в Президенти України цього тижня взагалі не згадувалося.
Якщо говорити окремо по ЗМІ, то простежено тенденцію на «Волинських новинах» до позитивного висвітлення діяльності Петра Порошенка, на «Волинь пості» - до негативної оцінки роботи Юлії Тимошенко.
Активність Петра Порошенка на сторінках ЗМІ можна пояснити тим, що відносно недавно він приїздив на Волинь у рамках свого передвиборчого туру.
Починаючи з 14 квітня на сторінках ЗМІ подається інформація про те, що говорив Порошенко під час виступу перед виборцями.
Тобто інформація була подана не відразу, а «порційно», кожного дня.
Також варто зауважити, що в двох виданнях – і в «Волинських новинах», і на «Волинь пості» було опубліковано ідентичну статтюпід дещо зміненою назвою «Волинські сліди кандидатів в Президенти України» та «Як наслідили кандидати в Президенти України на Волині».
У ній йшлося про те, хто і коли та з якою метою приїжджав на Волинь впродовж останніх років. Відразу в очі впадає те, що найбільше інформації присвячено Юлії Тимошенко.
Усі її починання та візити подані в негативній тональності. У той час як Петро Порошенко згадується винятково позитивно.
Про інших кандидатів йшлося нейтрально. Це викликає думку, що стаття є замовною.
Інших маніпулятивних технологій не спостерігалося.