укр eng

Звіт за результатами моніторингу івано-франківського інтернету (30 липня - 5 серпня)


З 30.07.2012 по 05.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Івано-Франківська область

Описовий звіт моніторингу інтернет видання "firtka.if.ua" з 30 липня по 5 серпня 2012 року

  1. Загальні тенденції

Упродовж 30 липня – 5 серпня 2012 року інтернет видання висвітлювало чимало інформації політичного характеру, в основному це з’їзд політичних партій – Об’єднаної опозиції, ВО «Свобода», «Партії регіонів», «УДАР». На сторінках інтернет видання опубліковано списки кандидатів на виборах від багатомандатного виборчого округу від Об’єднаної опозиції та Партії регіонів, частково «УДАР».

Менше уваги інтернет видання приділило КПУ та «Україна – вперед».

 

  1. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

1 серпня у статті «Шукай друзів там, де тебе найбільше потребують» паралельно сюжету на «24 канал», подана інформація що позитивно окреслює роботу одного із кандидатів «Партії регіонів» (899 знаків позитивної тональності).

Щодо мінімальних показників тональності, то 31 липня в опублікованій статті «Соціологія: 40% жителів заходу України готові вийти на протести проти «мовного закону» подано соціологічні дані стану політичних партій, де всіх суб’єктів нашого моніторингу фактично у рівній мірі подано у нейтральній тональності.

  1. Пріоритетність представлення

Впродовж тижня виявлено пріоритет у висвітленні інформації про місцевих кандидатів у народні депутати: Олександр Сич (ВО «Свобода»), Юрій Дерев’янко («Фронт змін»).

 

  1. Теми:
  • Опублікування списків кандидатів у народні депутати від політичних сил
  • Конфліктна ситуація навколо кандидатів по двох виборчих округів за квотою «Фронт змін»
  • Проект закону «Про засади державної мовної політики»

 

  1. Спікери.

Відсутні

 

  1. Опис маніпуляцій та медіа ефектів:

Часто спостерігається коли інтернет видання у повному обсязі публікує повідомлення та статті, які по всіх ЗМІ розсилають прес-служби місцевих осередків політичних партій. Цей прецедент створює можливість маніпулювання громадською думкою самими ж політичними силами, користуючись інтернет виданням як інструментом.

З боку інтернет видання спроб маніпулювання громадською думкою впродовж тижня не виявлено.