укр eng

Звіт за результатами моніторингу вінницького телебачення (21-27 квітня 2014 р.)


З 21.04.2014 по 27.04.2014
Медiа: ТБ
Регiон: Вінницька область

                                               Загальні тенденції 

     Головними інформаційними приводами звітного виборчого   тижня    стали події на Донбасі, зокрема взяття в полон вінничанина, котрому приписують членство в «Правому секторі», Віталія Ковальчука. Також телебачення не оминуло сюжет про автопробіг у Донецьку за єдність України. Обговорювали телеканали новий люстраційний закон, показували чергові  засідання  Уряду та наради у Вінницькій ОДА. Згадували також і річницю аварії на Чорнобильській АС.

Стосовно виборчої тематики, то вона в телеефірі подається лише  при нагоді. Телеканали відкрито ігнорують самостійний аналіз кандидатів у Президенти саме в новинних блоках, що ще раз підштовхує до  висновку про  замовність  виборчих  матеріалів у випусках  новин виборів попередніх років.    

    

                                 Частка виборчого контенту новин від загального

 ТРК «Вінтера» - 10%

ТРК «Вінниччина» - 10%

 

            Тенденції висвітлення діяльності політичних партій телепрограмами:

ТРК «Вінтера» . Випуск триває 30 хвилин, підсумкова програма – 40 хвилин, де  просто дублюються  сюжети щоденних новин, особливо, якщо  вони стосуються посадовців державного і місцевого рівня . Політична інформація цього тижня  в основному  обмежена дублюванням новин з центру.

   У більшості випадків канал подає коментарі у вигляді прямої мови політиків – цей жанр використовується постійно і активно. На цьому тижні у перших сюжетах новин здебільшого, в.о. президента,   прем’єр – міністр та керівники області  з аналізом нинішньої ситуації військової агресії Росії, економічною кризою та проявами  сепаратизму.

Серед виборчої тематики вирізняється прес – конференція голови виборчого штабу на Вінниччині  кандидата в президенти Петра Порошенка Григорія Заболотного.

     ТРК «Вінниччина». Випуск новинної програми триває 20 хвилин. Канал хоч  і заполітизований,  представляє  позицію компартії, однак прямих згадок про Комуністичну партію немає. При нагоді в новинних сюжетах демонструються спроби дорікнути новій владі у неспроможності міняти країну, без аналізу та за допомогою опускання певних  фактів. Як мантра, час від часу звучить, що при «новій владі нічого не помінялось, усе як було, так і є».  

Окрім кандидатів у президенти, котрі мали відношення до правлячих партій: та й то лише  у світлі захисту від «свавілля» народу,   інші навіть не згадуються, або ж принципово не називаються. Скажімо про Петра Порошенка мова велась лише, як про одного із найзаможніших  людей країни.

Окрім опускання декотрих виборчих тем, журналісти телеканалу вже традиційно  висловлюють  оціночні судження. Іноді застосовується маніпуляція «наклеювання ярликів»  щодо  декотрих ініціатив нинішньої влади, як нагадування про неспроможність нової влади розбудовувати країну.

                                                         Теми

  1. Правий сектор Вінниччини – реальна страшилка для Росії
  2. Вінничанин Віталій Ковальчук у полоні в Слов’янську
  3. Порошенко в списку найбільших  багатіїв України
  4. Автопробіг у Донецьку за єдність України
  5. Новий люстраційний закон
  6. Прес – конференція керівника виборчого штабу Порошенка Григорія Заболотного
  7. Річниця аварії на Чорнобильській АС

       Основні спікери

1. Олександр Турчинов – в.о. президента України, спікер

2.  Арсеній Яценюк – прем’єр – міністр

3. Григорій Заболотний – народний депутат, керівник виборчого штабу Порошенка на          Вінниччині

4. Анатолій Олійник   – голова ОДА

5. Сергій Чумак – керівник вінницького Правого сектору