укр eng

Звіт за результатами моніторингу івано-франківської преси (21-27.04.2014)


З 21.04.2014 по 27.04.2014
Медiа: Преса
Регiон: Івано-Франківська область

Загальні тенденції.

     Попри святковість днів тижня, що минув журналісти друкованих засобів масової інформації Івано-Франківської області приділили великий обсяг поданої інформації на шпальтах своїх газет саме передвиборчій тематиці. Абсолютну перевагу в об’ємі поданої інформації отримала Юлія Тимошенко – 90,8 %, значно менше – Петро Порошенко – 9,2 %. Інші суб’єкти моніторингу на шпальтах газет Івано-Франківська не були згадані.

     Тональність.

     Однозначним лідером позитивної та нейтральної тональності представлення являється Юлія Тимошенко. Натомість тільки Петро Порошенко згаданий журналістами у негативній тональності.

     Спікери.

     Основним спікером на шпальтах газет Івано-Франківська впродовж тижня була Юлія Тимошенко, так як серед усіх інших суб’єктів саме її пряму мову подано у найбільшому обсязі. Також спікерами виступають політологи Сергій Тарана та Віктор Небоженко.

     Пріоритетність представлення.

     Беззаперечною пріоритетністю представлення користується Юлія Тимошенко, так як повідомлення про неї з’являються у друкованих ЗМІ Івано-Франківська все частіше та все більшими об’ємами.

     Опис маніпуляцій.

Серед друкованих засобів масової інформації Івано-Франківська найчастіше маніпулятивні технології застосовує газета «Галичина». Це друковане видання, комунальної форми власності, з початку нашого спостереження подає найбільше політичної інформації рекламного характеру. Як і у попередні тижні на сторінках четвергового номеру основний масив повідомлень не є продуктом кореспондентів видання, а передруками з інших джерел чи звичайним рекламним замовлення. За час спостереження помічено тенденцію впливу на видання кандидата на пост Президента України – Юлії Тимошенко.

Ще одним важливим елементом маніпуляції, який редакція газети «Галичина» застосовує є публікація цих статей від імені авторів, що не є відомими Івано-Франківській області, а у мережі Інтернет про них не міститься жодних даних. Виходячи з цього можна зробити припущення про те, що вказані імена авторів є не справжніми.

Від так у номері 60-61 (4813-4814) від 21-24 квітня 2014 року домінуючий масив політичної інформації є позитивної тональності про Юлію Тимошенко. Вже на третій сторінці номеру, на пів сторінки розміщена стаття «Тимошенко об’єднує українців для боротьби за цілісність країни» що супроводжується фотографією самої кандидатки розміром 13 х 9 см. Стаття побудована за послідовним висвітленням позитивної діяльності Юлії Тимошенко та виключної правильності її дій, що підсилюється коментарями політологами Сергія Тарана та Віктора Небоженка. Також у статті виділено цілий абзац інформації про негативну діяльність основного опонента Юлії Тимошенко Петра Порошенка.

На п’ятій же сторінці цього номеру газети «Галичина» надруковано такого ж розміру статтю «Тимошенко в Донецьку: Компроміс між українцями можливий». Стаття супроводжується такого ж розміру фотографією кандидатки та дотримується тієї ж самої точки зору, що й вище описана.

Справедливо буде зазначити, що у цьому ж номері газети «Галичина» надруковано повідомлення позитивного характеру про кандидата на пост Президента України Петра Порошенка. У статті «Великдень об’єднує» подано інформацію на 534 друковані знаки про участь у Великодніх Богослужіннях Петра Порошенка.

У 16 номері газети «Репортер» від 24 квітня 2014 року також міститься стаття про Великодні Богослужіння Петра Порошенка «Порошенко отримав благословення». Стаття фактично того ж змісту та розміру, що і у газеті «Галичина», проте не є ідентичним передруком.

Проте на четвертій сторінці цього ж номеру «Репортеру» міститься стаття «Тимошенко: Ілюзія, що все вирішується в парламенті, - важка помилка, яка повертається революціями», а на шостій сторінці випуску – «Українці згуртовуються, аби захистити Батьківщину». Обидві статті містять значний об’єм інформації позитивної тональності про діяльність та ініціативи Юлії Тимошенко. Загальний масив інформації позитивної тональності про Юлію Тимошенко у цих статтях 5612 друкованих знаків та окремо прямої мови самої кандидатки – 2431 друкований знак.