Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції
На цьому тижні активність висвітлення виборчої тематики телевізійниками була невисокою.
ОДТРК Рось, як і в попередні моніторингові тижні, не висвітлює виборчу тематику в розрізі суб’єктів моніторингу. Щодо виборчої тематики, то в новинах повідомлялося про розмір застави, що підлягає сплаті кандидатами на місцевих виборах, та загальну ситуацію з проведенням виборів в країні.
Телеканал приділяє увагу проблемі сепаратизму та економіко-політичній ситуації в країні, починаючи випуски новин з коротких оглядів ситуації в країні. В контексті цих оглядів коротко повідомлялося про діяльність О.Турчинова та А.Яценюка (повідомлення про призначення голови РДА, необхідність відновлення антитерористичної операції; відповідність рівня зарплати мобілізованих осіб рівню контрактників). Також в більшості випусків новин телеканалу висвітлювалася діяльність голови Черкаської ОДА Ю.Ткаченка.
98% обсягу згадок про суб’єктів моніторингу утримувалося в випусках новин ТК ВІККА. Суб’єкти моніторингу прозвучали в новинах ТК ВІККА при висвітленні:
- Оприлюднення списків кандидатів до Черкаської міської ради Партією вільних демократів (лідер партії - екс-міський голова С.Одарича) та партії П.Порошенка „Солідарність”;
- Новини про виявлення угоди між Ю.Тимошенко та В.Януковичем;
- Позиції П.Симоненка щодо євроінтеграції.
Частка виборчого контенту від загального
ТК ВІККА – по-ранішому 3%, ОДТРК Рось – 0%.
Тональність
На ТК ВІККА переважала нейтральна тональність висвітлення виборчих процесів (% від контенту), однак мала місце як позитивна тональність – за рахунок розміщення під рубрикою „Політичні новини” немаркованої політичної реклами лідера КПУ та кандидата в Президенти П.Симоненка, та негативна – повідомлення про виявлену в Межигирьї угоду між Ю.Тимошенко та В.Януковичем.
Так, 21.04. в випуску новин був сюжет „УКРАЇНСЬКІ ЕКСПЕРТИ ВПЕВНЕНІ: ПОДАЛЬША ДОЛЯ УКРАЇНИ ВИРІШУЄТЬСЯ ЗА МЕЖАМИ ДЕРЖАВИ”, створений без реального інформаційного привода, основним спікером був П.Симоненко, який критикував дії європейських та американських структур щодо українських подій. Сюжет не було марковано як політична реклама.
Медіаефекти
25.04. в випуску новин за мотивами статті в „Українській правді” було висвітлено виявлення в Межигір’ї таємної угоди між Ю.Тимошенко та В.Януковичем. Не дивлячись на те, що сюжет за змістом є в цілому нейтральним, зокрема, надана можливість прокоментувати новину голові черкаської обласної організації „Батьківщини” А.Бондаренку, однак за рахунок стверджувального титрування (сюжет було титровано „Політичний шлюб”) коментарі „батьківщинівця” виглядають як заперечення дійсного факту, що надає новині негативного забарвлення.