укр eng

Звіт за результатами моніторингу івано-франківського інтернету (30 липня - 19 серпня)


З 30.07.2012 по 19.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Івано-Франківська область

 

Описовий звіт моніторингу інтернет-видання «Фіртка.if.ua» з 30 липня по 19 серпня 2012 року

  1. Загальні тенденції.

            З початком передвиборчої кампанії інтернет-видання «Фіртка.if.ua», стало чи не основним майданчиком висвітлення політичної ситуації на теренах області. Видання публікувало інформацію різнорідного характеру, з різними оцінками різних політичних сил. Проте, лідером за кількістю поданої інформації на сторінках інтернет-видання стала Партія регіонів, з малою різницею друге місце посідає Об’єднана опозиція, та дещо менше ВО «Свобода». Найменше інформації інтернет видання подало про діяльність політичної партії Наталії Королевської «Україна – вперед».

  1. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Найбільша кількість інформації позитивної тональності у висвітленні інтернет-видання за спостережуваний період також торкається Партії регіонів. Жодної позитивної інформації на сторінках видання не подано про КПУ та політичну партію «Україна – вперед».

Лідером за нейтральним представленням стало ВО «Свобода». Найменше інформації, що містить нейтральну оцінку подано про партію «Україна – вперед».

Щодо найбільшої кількості інформації негативної тональності, то тут також лідерство тримає Партія регіонів. Щодо найменшої кількості інформації негативної тональності, то її отримала партія Наталії Королевської «Україна – вперед».

  1. Пріоритетність представлення

У зв’язку із специфікою даного ЗМІ, визначення пріоритетності журналістів можливе виключно із кількості поданої інформації, адже видання працює у реальному часі, та не має так званих «перших шпальт». Звертаючи увагу, що кількісний розрив висвітлення всієї інформації про роботу політичних сил не є значним (між Партією регіонів та ВО «Свобода» всього 367 друкованих знаків, а між ВО «Свобода» та Об’єднаною опозицією 7 друкованих знаків) можна стверджувати про відсутність прямої пріоритетності.

  1. Теми

За час спостереження основними темами інтернет-повідомлень стали:

  • передвиборчі з’їзди політичних партій;
  • висунення та реєстрація кандидатів по одномандатних виборчих округах від політичних партій;
  • підписання Президентом України Закону України «Про засади державної мовної політики», та його несприйняття опозиційними партіями;
  • публікація декларацій про майно, доходи та витрати кандидатів у народні депутати від одномандатних виборчих округів області;

 

  1. Спікери

Основними спікерами, що висвітлювались за зазначений період, цитати яких подавались, чи позиції яких висвітлювались стали:

  • Олександр Сич (голови обласної організації ВО «Свобода»);
  • Дмитро Шлемко (голова обласної організації ВО «Батьківщина»);
  • Віктор Янукович (Президент України, Партія регіонів);

 

  1. Опис маніпуляцій та медіа ефектів:

Щодо спроб маніпулювання громадською думкою редакцією інтернет видання, то прямо цей факт не спостерігається, проте окремі розділи інтернет видання прямо транслюють думки та позиції окремих суб’єктів політичного життя. Зокрема у рубриці «Топ коментар» журналісти висвітлюють відповідь конкретних політичних осіб, на актуальні питання.

Часто спостерігається коли інтернет видання у повному обсязі публікує повідомлення та статті, які по всіх ЗМІ розсилають прес-служби місцевих осередків політичних партій. Цей прецедент створює можливість маніпулювання громадською думкою самими ж політичними силами, користуючись інтернет виданням як інструментом.

Також дуже часто повідомлення на сторінках інтернет видання супроводжуються значною кількістю фотографій, площа яких не є об’єктом нашого дослідження. Проте ця візуальна інформація, якої через специфіку видання та не обмеження площі друку є дуже багато, створює свій вплив на користувача сайту.