Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Описовий звіт моніторингу інтернет-видання «Фіртка.if.ua» з 30 липня по 19 серпня 2012 року
З початком передвиборчої кампанії інтернет-видання «Фіртка.if.ua», стало чи не основним майданчиком висвітлення політичної ситуації на теренах області. Видання публікувало інформацію різнорідного характеру, з різними оцінками різних політичних сил. Проте, лідером за кількістю поданої інформації на сторінках інтернет-видання стала Партія регіонів, з малою різницею друге місце посідає Об’єднана опозиція, та дещо менше ВО «Свобода». Найменше інформації інтернет видання подало про діяльність політичної партії Наталії Королевської «Україна – вперед».
Найбільша кількість інформації позитивної тональності у висвітленні інтернет-видання за спостережуваний період також торкається Партії регіонів. Жодної позитивної інформації на сторінках видання не подано про КПУ та політичну партію «Україна – вперед».
Лідером за нейтральним представленням стало ВО «Свобода». Найменше інформації, що містить нейтральну оцінку подано про партію «Україна – вперед».
Щодо найбільшої кількості інформації негативної тональності, то тут також лідерство тримає Партія регіонів. Щодо найменшої кількості інформації негативної тональності, то її отримала партія Наталії Королевської «Україна – вперед».
У зв’язку із специфікою даного ЗМІ, визначення пріоритетності журналістів можливе виключно із кількості поданої інформації, адже видання працює у реальному часі, та не має так званих «перших шпальт». Звертаючи увагу, що кількісний розрив висвітлення всієї інформації про роботу політичних сил не є значним (між Партією регіонів та ВО «Свобода» всього 367 друкованих знаків, а між ВО «Свобода» та Об’єднаною опозицією 7 друкованих знаків) можна стверджувати про відсутність прямої пріоритетності.
За час спостереження основними темами інтернет-повідомлень стали:
Основними спікерами, що висвітлювались за зазначений період, цитати яких подавались, чи позиції яких висвітлювались стали:
Щодо спроб маніпулювання громадською думкою редакцією інтернет видання, то прямо цей факт не спостерігається, проте окремі розділи інтернет видання прямо транслюють думки та позиції окремих суб’єктів політичного життя. Зокрема у рубриці «Топ коментар» журналісти висвітлюють відповідь конкретних політичних осіб, на актуальні питання.
Часто спостерігається коли інтернет видання у повному обсязі публікує повідомлення та статті, які по всіх ЗМІ розсилають прес-служби місцевих осередків політичних партій. Цей прецедент створює можливість маніпулювання громадською думкою самими ж політичними силами, користуючись інтернет виданням як інструментом.
Також дуже часто повідомлення на сторінках інтернет видання супроводжуються значною кількістю фотографій, площа яких не є об’єктом нашого дослідження. Проте ця візуальна інформація, якої через специфіку видання та не обмеження площі друку є дуже багато, створює свій вплив на користувача сайту.