Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
1. До моніторингової вибірки потрапили вечірні новини на каналах «Рівне 1» («Новини Рівного») та РОДТРК («День» та «Офіційні новини»). У звітному тижні на рівненському ТБ мало висвітлювали діяльність кандидатів у президенти, які потрапили до вибірки (натомість досить широко були представлені О.Тягнибок та А.Гриценко, які відвідували з візитом область). Найбільше інформації для моніторингу взято із сюжетів про виконання своїх обов’язків представниками уряду. Крім того, був матеріал від П.Симоненка з ознаками заможності. Кількість матеріалів, які позначаються як передвиборча агітація (вони не потрапляють до цифрового обчислення в моніторингу) незначно зросла.
2. 78,6 % матеріалів, що потрапили до вибірки по моніторингу становили сюжети щодо виконання своїх обов’язків посадовцями з Уряду А.Яценюка та самим прем’єр-міністром, 18,8 % - Петру Симоненку, 2,6% - в.о. Президента України Турчинова.
3. На Рівне 1 у звітному тижні був лише один сюжет, який потрапив до вибірки моніторингу, в якому П.Симоненко презентував свої напрацювання (позитивна тональність) та критикував діяльність уряду А.Яценюка (негативна). В новинах каналу РТБ (Офіційні новини) були сюжети про діяльність Уряду А.Яценюка (позитивна тональність), а також інформація в нейтральній тональності про виконання обов’язків О.Турчиновим.
4. Основними спікерами були віце-прем’єр В.Гройсман, П.Симоненко, віце-прем’єр В.Ярема.
5. Застосування маніпуляцій чи медіаефектів не спостерігалося.