Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт за результатами моніторингу херсонської преси (28 квітня – 4 травня 2014 р.)
1. Загальні тенденції.
Упродовж 28 квітня – 4 травня 2014 найбільшу увагу Херсонська преса присвятила С. Тигіпко. На другому місці – П. Порошенко. На третьому місці – Ю. Тимошенко.
2. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Максимальний позитивний показник тональності на цьому тижні був у С. Тигіпко - 33264 знаків.
Найменший показник позитивної тональності був у Ю. Тимошенко - 18331 знаків.
У М. Добкіна - 4467 знаків нейтральної тональсності.
3. Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр).
На першому шпальті однієї з обраних херсонських газетах був матеріал про С. Тигіпко.
4. Теми
Теми кандидата в Президенти України Ю. Тимошенко:
- «ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: «Українці бояться війни, вони хочуть, щоб їм дали спокій»
- «Почути один одного та знайти компроміс» «Понад три години тривали переговори лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко із представниками проросійських сил, що заблокували будівлю обласного УСБУ на Луганщині. Гэловний висновок перемовин - опоненти не відкидають можливості компромісу»
Теми кандидата в Президенти України С. Тигіпко:
- «5 шагов к миру. Как успокоить Юго-Восток», «25 апреля в прямом эфире ток-шоу «Шустер Live» Сергей Тигипко выступил с конкретными системными предложениями по урегулированию ситуации на Юго-Востоке. Подавляющее большинство зрителей в студии поддержали предложения народного депутата в процессе электронного голосования»
- Сергей ТИГИПКО: «Если сегодня мы не развернёмся в сторону экономики, случится беда», «В период финансового кризиса нужно развивать реальный сектор экономики»
Теми кандидата в Президенти України П. Порошенко:
- О таких, как Порошенко, говорят - крепкий хозяйственник или менеджер».
5. Опис маніпуляцій та медіаефектів.
На цьому тижні використовувались прийоми створення асоціацій шляхом приниження, заміна імен або наклеювання ярликів: «Кандидат в президенты Украины Юлия Тимошенко» - сегодня это звучит неубедительно. Ей не верят люди. В ее способностях и адекватности сомневаются политические и иностранные партнеры. С ней не имеют желания работать ведущие политтехнологи Украины. Но Тимошенко не расстраивается и продолжает жать на газ, в очередной раз заявляя, что она и только она знает ключ к успеху.»
Майже у всіх статтях про кандидатів використовувались медіа ефекти «Останнє слово» та «констатація факту», коли в останньому абзаці статті повторюється найбільш вигідне для автора ствердження. Наприклад, «У мого конкурента не знайшлося часу для народу (Ю.Тимошенко о П.Порошенко), проте для поїздки до Відня великоою компанією час був. Щоб зустрітися з Фірташем, домовитися про політичні та стратегічні перспективи. Це при тому, що Фірташ, Бойко та всі інші — це корупційне серце режиму Януковича», — висловилася екс-прем'єр.» «Пояснила вона й те, чому не підтримує Порошенка як єдиного кандидата від учорашньої опозиції. «Тому що на вибори йде знекровлена олігархія, яка об'єднує все і вся. Олігархія не хоче змін, хоч сто разів напиши «Жити по-ново- му», — підкреслила вона, апелюючи до слогана виборчої кампанії пана Порошенка.»
Таким чином, арсенал медіа ефектів в статтях різної політичної направленості на кожному тижні повторюється. Лідером об’ємів позитивної інформації на цьому тижні був С. Тигіпко.