Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Протягом квітня телекомпанії Чернівців висвітлювали події в державі і в області, багато уваги приділялось кадровим змінам та люстрації керівників різних рівнів, діяльності громадських організацій краю, роботі органів влади та місцевого самоврядування. Вибори президента держави не були пріоритетною темою, більше інформації стосувалась виборів міського голови та діяльності місцевих партійних осередків.
Найбільше інформаційних повідомлень у нейтральній тональності стосувалось діяльності Ю.Тимошенко, П.Порошенко мав в три рази менше інформаційних приводів. Також у нейтральній тональності глядачів повідомляли про діяльність в.о. президента О.Турчинова та прем’єр - міністра А.Яценюка.
В негативній тональності був згаданий М.Добкін. Кандидати у президенти С.Тігіпко та П.Симоненко не мали інформаційних повідомлень протягом місяця.
Державна телерадіокомпанія (ЧДТРК) найактивніше висвітлювала діяльність центральних та місцевих органів влади. Найбільше повідомлень у нейтральній тональності стосувалось діяльності в.о. президента О.Турчинова та прем’єр - міністра А.Яценюка. Висвітлення президентської кампанії відбувалось у рамках місцевих інформаційних приводів – в нейтральній тональності глядачів інформували про прес-конференцію керівника виборчого штабу П.Порошенка в Чернівецькій області В.Куліша. Також висвітлювали візит в Чернівці О.Богомолець.
Ю.Тимошенко, С.Тігіпко, М.Добкін та П.Симоненко у квітневих випусках новин ЧДТРК не згадувались.
ТРК «Чернівці» у квітні активно висвітлювала суспільно-політичні подій краю та держави. Найбільше інформації у нейтральній тональності було присвячено діяльності Ю.Тимошенко, П.Порошенко має в 5 разів менше інформаційних повідомлень. Найменше інформаційних приводів у нейтральній тональності мали в.о. президента О.Турчинов та прем’єр - міністр А.Яценюк.
Сюжети, присвячені Ю.Тимошенко містять ознаки замовних матеріалів («джинси»), висвітлюють візити Тимошенко у Донецьку область, на Схід України, геріатричний пансіонат м. Києва, створення «Руху опору», зустрічі з делегацією Конгресу США та головою комітету закордонних справ Європарламенту. Сюжети створюють враження впливу кандидатки на рішення міжнародних організацій та особливу підтримку з їхнього боку, візити в регіони подаються в стилі висвітлення дій найвищих посадових осіб держави, а не як лідера одної з багатьох українських партій. В кожному сюжеті наявна пряма мова Ю Тимошенко.
Інформація щодо П.Порошенка має в основі місцеві інформаційні приводи (прес-конференція голови виборчого штабу), пряма мова у сюжеті – В.Куліша, голови штабу.
Також ТРК «Чернівці» протягом місяця розмістив декілька сюжетів про діяльність О.Ляшка, які мають ознаки замовних матеріалів. До одного з сюжетів підводкою слугували повідомлення у негативній тональності, де згадані М.Добкін та О.Царьов.
С.Тігіпко, П.Симоненко у квітні на ТРК «Чернівці» не згадувались.