укр eng


З 01.04.2014 по 30.04.2014
Медiа: Преса
Регiон: Чернівецька область

   Протягом квітня друковані ЗМІ Чернівців висвітлювали події в області та державі, розглядали  кадрові зміни та проблеми люстрації керівників різних рівнів, висвітлювали діяльність громадських організацій краю, роботу органів влади та місцевого самоврядування. 

    Газети приділяли виборам президента держави трохи більше уваги, ніж телекомпанії та інтернет-видання. Читачів коротко повідомляли про статки кандидатів у президенти, передвиборні програми, думки експертів щодо виборчого процесу. Ця інформація  здебільшого не попадала на перші шпальти. 

   Найбільш активно висвітлювали діяльність Ю.Тимошенко (нейтральна, позитивна, негативна тональність), найменше інформації біло стосовно П.Симоненка. Загалом нейтральних повідомлень про Ю.Тимошенко було  більше в рази (в 2 рази більше ніж у П.Порошенка, в 3 рази – ніж у С.Тігіпка, в 5 разів – ніж у М.Добкіна).   Тільки Ю.Тимошенко згадувалась у позитивній тональності.

    Повідомлення у негативній тональності стосувались Ю.Тимошенко (3000 друкованих знаків), М.Добкіна  (1150 д.з.) та П.Порошенка (750 д.з.)

   Газета «Погляд» публікувала протягом місяця коротку інформацію про доходи кандидатів, порівнювались передвиборчі обіцянки десяти основних кандидатів.

    Найбільше інформації у нейтральній тональності було присвячено діяльності С.Тігіпка та П.Порошенка, вдвічі менше інформації стосувалось П.Симоненка та Ю.Тимошенко.

     В негативній тональності протягом місяця згадувалась тільки Ю.Тимошенко в  інтерв’ю Тараса Чорновола (24.04), де аналізувались шанси кандидатів на перемогу.

Газета «Молодий буковинець» також аналізувала списки кандидатів, їхні передвиборчі обіцянки, наводила думки експертів щодо президентських перегонів. 

 Найактивніше у нейтральній тональності висвітлювалась діяльність Ю.Тимошенко, в 3 рази менше інформації стосувалось П.Порошенка, в 6 разів – С.Тігіпка, в 11 – М.Добкіна, в 50 – П.Симоненка. Висвітленню діяльності в.о.президента О.Турчинова та прем’єр-міністра А.Яценюка також приділено уваги в 6 та 10 разів менше, ніж Ю.Тимошенко.

   В позитивній тональності газета писала тільки про Ю.Тимошенко.

В негативній тональності найбільше інформації стосувалось М.Добкіна та Ю.Тимошенко, також в негативі був згаданий П.Порошенко.

   В деяких статтях використовувались маніпулятивні прийоми. В газеті від 3 квітня в стаття « На пост президента – два десятки претендентів» містить безсистемно та тенденційно підібрані короткі відомості про основних претендентів на пост голови держави (попередні місця роботи, статки, судові справи, наприклад: Добкін «на сесію облради прийшов у футболці з написом «Беркут»). Ці повідомлення слугують не інформуванню читача про кандидата, а маніпулюють інформацією для створення певного образу.

    24 квітня видання присвячує другу шпальту короткому аналізу у нейтральній    тональності передвиборних обіцянок кандидатів. В цілому кандидати розташовані у порядку зменшення рейтингу симпатій виборців, але Ю.Тимошенко опинилася на першому місці, а П.Порошенко на другому, що можна трактувати, як спробу надати  кандидатці більшої ваги у порівнянні  з іншими.

    В номері від 10 квітня матеріал «Нелегка розмова про корупцію» С.Симонової надрукований без рубрики «Реклама» і містить ознаки «джинси». Описується участь Ю.Тимошенко в передачі «Шустер life», підкреслюються її чесноти, які протиставляються діям та висловлюванням М.Добкіна (негативна тональність) та неодноразовим підкресленням відсутності на передачі П.Порошенка та С.Тігіпка. Також 17 та 24 квітня надруковані декілька матеріалів про діяльність Ю.Тимошенко без застосування рубрики «Реклама», які містять ознаки замовних матеріалів («джинси»).