Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт
за результатами моніторингу Харківської преси (01 - 30 квітня 2014р.)
1. До загальних тенденцій квітня необхідно віднести висвітлення подій громадського, політичного життя регіону, а саме: кадрові призначення в обласній державній адміністрації та в районних держадміністраціях. Багато уваги приділялось протистоянню на площі Свободи у Харкові, захопленню будівлі облдержадміністрації та подальшому протистоянню майдану та анти майдану. Своє віддзеркалення знайшла інформація про антитерористичну операцію, активізацію сепаратних настроїв на сході України та ситуацію на державному кордоні з Росією. Голова Харківської обласної ради С. Чернов протягом місяця був спікером теми стосовно децентралізації влади та реформування органів місцевого самоврядування.
24.04 відбулася сесія Харківської обласної ради, що стало значущим інформаційним поводом для регіональних газет. Головна подія сесії кандидат в Президенти М. Добкін очолив депутатську фракцію партії регіонів в обласної раді.
Незважаючи на збільшення наочної агітації на вулицях Харкова та області (біг-борди, сити-лайти) газети занадто мало надавали інформації про президентські перегони.
2-3. Протягом квітня газета «Время» надала перевагу в.о. президента О. Турчинову з відповідною часткою 37%. Згадування були пов’язані з професійною діяльністю. Тональність висвітлення нейтральна або позитивна.
Кандидат в Президенти М. Добкіна посів другу сходинку квітня з показником 23%. Тональність висвітлення позитивна та нейтральна у рівних частках. Спікером виступав сам кандидат або екс-віце-прем’єр О. Вилкул.
П.Порошенко має 20% серед загального масиву висвітлення перегонів. Ю.Тимошенко мала 5% із загального об’єму. Відсоток висвітлення професійної діяльності А. Яценюка дорівнює 16.
«Слобідський край» крім надання інформації про учасників президентських перегонів ще висвітлював організацію спостереження з боку ОБРЄ. Лідером висвітлення цього видання став П.Порошенко з показником 29%. Зразу за ним з показником 27% іде М. Добкін. 24% від загалу надано О. Турчинову. Згадування були пов’язані головним чином з початком антитерористичної організації на сході України. Тональність нейтральна або позитивна. Ю.Тимошенко -19%. Згадування С. Тігіпка не перевищує 1%.
«Вечерний Харьков» у квітні став рупором М. Добкіна із показником 68%. Професійна діяльності О. Турчинова знайшла своє віддзеркалення із показником 17%. С. Тігіпко завдяки інформації про відродження своєї партії «Сильна Україна» має 15% із позитивною тональністю згадувань.
4. Спікером від М. Добкіна був сам кандидат, один з керівників партії регіонів О. Вилкул, голова обласної ради С. Чернов.
Ю.Тимошенко згадувалась в контексті поточних подій. Наприклад, із закриттям кримінального переслідування «Газовое дело» Тимошенко закрыто». Кандидати П.Порошенко, С.Тигипко згадувалися в контексті формування окружних виборчих комісій. Також С.Тигипко згадувався за бажання відновити свою партію «Сильна Україна» в контексті підготовки до наступних парламентських виборів.
5. У квітні максимальний об’єм надання інформації належить О. Турчинову, як виконуючому обов’язки президента. Зразу за ним, з невеличким відривом іде М. Добкін. Найменшій показник серед згаданих кандидатів має С. Тігіпко. П.Порошенко згадувався у 2,5 рази менше лідера квітня. Ю.Тимошенко у свою чергу в 2 рази менше П.Порошенко.
6. Протягом місяця перші шпальти газет майоріли назва відносно ситуації в місті та області. Наприклад, «Суд объявил мораторий на митинги», «Будинок рад оговтується від штурму». Також була присутня виборча тематика. Наприклад, маємо таки назви статей «Попытки дестабилизации будут продолжаться до выборов», «Що може завадити виборам?», «Партия регионов отказалась от участия в выборах» (вибори Київського міського голови), «В избиркомах не хватает опытных людей».
7. До заборонених медіа маніпуляцій можна віднести розміщення статті «Украина должна войти в ТОП-20» у газетах «Вечерний Харьков» і «Время» (замовний матеріал на користь кандидата М. Добкіна).