Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Друковані ЗМІ у цей період активно висвітлювали трьох кандидатів: Тимошенко, Тігіпка та Порошенка. У позитиві найбільше площі припало на С.Тігіпка, оскільки дві газети розмістили публікації від штабу, де йдетеся про кроки, які запропонував Тігіпко для виходу з кризи. Удвічі менше у позитиві писали про Тимошенко та Порошенка (майже однакова кількість друкованих знаків).
Газета «Закарпатська правда» писала цього тижня у позитиві тільки про Порошенка. Читачів підводили до думки, що «Порошенку під силу виграти вибори в один тур» (підзаголовок статті). Сама публікація передрукована із сайту «Обозрєватєль».
У негативі йшлося тільки про Тимошенко кількома рядками, у нейтральній тональності дві сотні друкованих знаків «дісталося» Турчинову. Про решту кандидатів не писали, навіть не було згадок про Добкіна, якого просуває ПР, а згадана газета в області належить саме цій партії.
Газета «РІО» присвятила передвиборчій агітації кілька шпальт. Найактивніше видання рекламувало Ю.Тимошенко, при чому на одній сторінці могла бути стаття у позитивній тональності, як Тимошенко має наміри розв’язати конфлікт на сході України, на іншій – що саме Тимошенко винна у «газових справах» з Росією і які втрати має держава через її причетність до газових махінацій.
Найбільше друкованих знаків у позитивній тональності припало на рахунок С.Тігіпка, який теж висловився щодо виходу з кризи на сході. Найбільше у негативній тональності писали про Порошенка. Ціла стаття на шпальту була присвячена «феномену Порошенка», в якій вміло використовували маніпулятивні технології: зазначалося, що кандидат не має бути олігархом, не займати урядові посади, не бути партійним функціонером. І зразу ж давалася відповідь: Порошенко «майже не олігарх», «майже не корупціонер», і під питанням «союзник Путіна». Ніби непоганий, але все ж на кожен запит - перелік «гріхів», з численними посиланнями на відомі і взагалі невідомі інтернет-джерела.
Газета «Новини Закарпаття» подала інформацію про діяльність двох кандидатів, про обох писала позитивно і майже в однаковому об’ємі: Тігіпка та Порошенка. Обидві статті підготовані у штабах кандидатів всеукраїнського рівня. При чому текст про Порошенка був розміщений минулого тижня у газеті «Закарпатська правда» ( стаття Є.Магди, УНІАН про те, що «є шанс отримати президента у першому турі»).