Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції
Так само, як і на місцевому телебаченні та в Інтернет-виданнях, у пресі цього тижня спостерігається деякий спад активності у висвітленні кандидатів на пост Президента України.
Ті кандидати, про яких все ж згадали на шпальтах газет, висвітлені переважно негативно або нейтрально.
До слова, політичної реклами також було небагато, за винятком однієї статті про Порошенка та однієї про Тягнибока.
В основному преса писала про проблеми на місцях, допомогу волинян армії та політику Кремля щодо України.
Суботнього випуску газети «Волинь-нова» у зв’язку з вихідними не було.
Показники тональності
Найбільше негативу цього тижня дісталося Юлії Тимошенко (2014 друкованих знаків), найменше – Олександру Турчинову (312 друкованих знаків).
Проте необхідно зауважити, що в негативному світлі цього тижня згадували майже усіх політиків, що було нехарактерним для випусків преси попередніх тижнів.
У нейтральній тональності найбільше інформації подано про Олександра Турчинова (1339 друкованих знаків), втричі менше про Арсенія Яценюка (465 друкованих знаків).
Про інших кандидатів у цій тональності не йшлося.
Позитив цього тижня у невеликій кількості дістався лише Петру Порошенку (451 друкованих знаків).
До слова, на сторінках волинської преси уже тривалий час взагалі не висвітлюється діяльність петра Симоненка.
В цілому, на першому місці за кількістю згадок у пресі є Юлія Тимошенко, після неї іде Олександр Турчинов, на третьому місці – Петро Порошенко.
При цьому, газета «Волинь-нова» інформацію подавала в основному критично, протерівномірно по відношенню до кожного з кандидатів.
«Віче» цього тижня увагу зосередив більше на діяльності Юлії Тимошенко, зокрема, її критиці.
Спікери:
Теми:
Теми в основному висвітлювали місцеві проблеми, хоча в кількох статтях порушувалася тема цілісності України,
ворожої політики Путіна стосовно України та прогнозу розгортання ситуації у державі.
Чимало невеликих заміток стосувалося діяльності Уряду та ВРУ, значна увага приділялася фінансуванню армії волинянами,
а також благодійним фондом народного депутата Ігоря Палиці.
Пріоритетністю представлення на шпальтах місцевої преси ніхто з кандидатів цього тижня не користувався.
Використання маніпуляцій та медіа ефектів.
В газеті «Волинь-нова» опубліковано статтю під заголовком «Хто з кандидатів на посаду президента зможе пройти люстрацію».
У ній автор аналізує діяльність кожного з кандидатів, у кожного намагається віднайти якісь темні сторінки минулого, за винятком Олега Тягнибока.
Автор стверджує, що з усіх представлених кандидатів лише він може пройти люстрацію, а отже і гарантувати проведення докорінних змін в країні.
Вкінці, заключним реченням автор підводить читача до висновку, що «через вибори ми маємо можливість вручити мандат на докорінні зміни
в країні незаплямованим політикам», що може розцінюватися як політична реклама, агітаційний матеріал. Проте такого маркування стаття не має.
У іншій статті «Яким стане парламент після виборів президента», опублікованій у «Віче», йдеться про Юлію Тимошенко.
В статті, посилаючись на публікацію в «Українській правді», автор звинувачує Тимошенко у проросійській політиці, зв’язках з попередньою владою
та прагненні будб-якою ціною отримати високу посаду. Стаття може бути розцінена як точка зову автора на розвиток подій, проте автор постійно
проводить протиставлення з політикою Петра Порошенка, діяльність якого тут розцінюється позитивно, адже політика його спрямована на збереження єдності та миру в країні.
Також у статті для підсилення тексту використано фото, де Тимошенко подає руку людям у масках, яких автор ідентифікує як сепаратистів. Також тут подано уривок з документу,
у якому йдеться про поділ влади між Януковичем та Тимошенко до 2029 року.
Окрім цього, інших маніпуляцій зафіксовано не було. Матеріали агітаційного характеру були з відповідними позначками.