укр eng

Звіт за результатами моніторингу Харківського Інтернету (28 квітня – 4 травня 2014 р.)


З 28.04.2014 по 04.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Харківська область

  1. Загальні тенденції.

 

«МедіаПорт» відрізняється виваженою інформаційною редакційною політикою. Відомості про політиків і кандидатів у президенти подаються, як правило, об’єктивно та неупереджено.

 

  1. % кандидатів та суб’єктів політичного процесу.

 

З кандидатів у президенти фігурував лише Добкін (у контексті замаху на Кернеса). Також в якості реалізації своїх обов’язків неодноразово згадувалися Турчинов та Яценюк.

 

  1. Тональність.

 

Здебільшого – нейтральна. Турчинову дісталося трохи позитиву (607 друкованих знаків).

 

  1. Спікери.

Покушение на Кернеса: на месте найдены гильза и взрывное устройство (Добкін)

Четыре версии покушения на Кернеса (Добкін)

Турчинов предупредил о возможных провокациях в шести областях

Турчинов вернул призыв в армию

В Украине — двухдневный траур по погибшим (Турчинов)

 

Спікерами найчастіше виступали Турчинов і Яценюк.

 

  1. Синхрони.

 

Великий синхрон (1248 друк. знаків без пробілів) у міністр оборони Михайло Коваль та міністр МВС Арсен Авакова в матеріалі від 01.05.2014 р. «Антитеррористическая операция в Славянске. Первые результаты». Добкіну 30.04.2014 р. дісталося лише 240 друк. знаків синхрону.

 

  1. Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах – без цифр).

 

На звітному тижні – Турчинов і Яценюк..

 

  1. Опис маніпуляцій та медіаефектів.

 

Певною маніпуляцією можна назвати фрагмент статті «Никогда больше» від 30 квітня про нові символи II-ї світової війни, в якій говориться:

«Первого февраля по инициативе тогдашнего губернатора Михаила Добкина в Харькове было создано движение «Украинский фронт» – его символом стала тоже георгиевская ленточка. Движение «Украинский фронт» признало своё участие в разгоне «евромайдановцев», пытавшихся 19 февраля заблокировать Академию внутренних войск. Люди с георгиевскими ленточками на оранжевых жилетах, в масках и с палками, били оппонентов, гоняли их по скверу на площади Восстания. На следующий день Михаил Добкин заявил, что члены «Украинского фронта» выглядели «как ангелы».

З одного боку, все, описане вище, є, на жаль, правдою. А з іншого, в матеріалі про нові символи Другої світової війни цей екскурс в історію має чітке негативне забарвлення щодо кандидата у президенти Добкіна.