Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Місячний звіт за результатами моніторингу херсонської преси за квітень 2014 р.
1. Загальні тенденції.
Упродовж 1 квітня – 1 травня 2014 найбільшу увагу Херсонська преса присвятила Ю. Тимошенко – 58900. На другому місці П. Порошенко – 39286. На третьому - С. Тигіпко - 21475.
2. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Найдільший показник позитивної тональності був у Ю. Тимошенко - 52011 знаків, негативний показник тональності – 4165.
Найбільший негативний показник тональності – 28439 – був у П. Порошенко, позитивний показник тональності – 9695,
Позитивний показник тональності С. Тигіпко - 16691 знаків, негативного не було.
3. Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр).
На першому шпальті однієї з обраних херсонських газетах за місяць був один матеріал про С. Тигіпко.
4. Теми
- Тема кандидата в Президенти України Ю. Тимошенко, як мудрого керівника, під керівництвом якого будуть вирішуватись проблеми країни: «Тимошенко запропонувала свій план дій на південному сході», «Ворог корупції: Тимошенко просуває пакет антикорупційних реформ».
- Тема кандидата в Президенти України П. Порошенко, як поміркованого, професіонального менеджера: «Господарники Порошенко вважає реальним модернізувати Україну за три роки», «Порошенко хочет изменений, но выступает за преобразования без потрясении».
- Теми кандидата в Президенти України С. Тигіпко: «5 шагов к миру. Как успокоить Юго-Восток», «25 апреля в прямом эфире ток-шоу «Шустер Live» Сергей Тигипко выступил с конкретными системными предложениями по урегулированию ситуации на Юго-Востоке. Подавляющее большинство зрителей в студии поддержали предложения народного депутата в процессе электронного голосования», «Если сегодня мы не развернёмся в сторону экономики, случится беда», «В период финансового кризиса нужно развивать реальный сектор экономики»
5. Опис маніпуляцій та медіаефектів.
Протягом місяця найчастіше використувувались прийоми створення асоціацій шляхом приниження, заміна імен або наклеювання ярликів, «Останнє слово» та «констатація факту», ствердження факту в якому бажане видається за дійсне.
Таким чином, арсенал медіа ефектів в статтях різної політичної направленості не був дуже різноманітним і на кожному тижні повторювався. Лідером об’ємів позитивної інформації була Ю. Тимошенко.