Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Визначальною новиною місяця стали тривожні події на сході та півдні України, перебіг антитерористичної операції і лише спорадично – початок президентської кампанії. Найбільш актуальною новиною була поява на чолі штабу кандидата в Президенти С. Тігіпка колишнього губернатора Кіровоградщини С. Ларіна, що певним чином підігріло інтерес до його постаті і викликало переважно позитивні відгуки громади, здебільшого пов’язані із здобутками останнього. Однак в силу певних розбіжностей на політичному полі С. Ларін відмовився керувати кампанією цього кандидата, що загалом зменшило його присутність у контенті порівняно з початковим періодом моніторингу.
Інтернет, знаки:
· Яценюк агітатор – 0 (нейтрально – 0, позитивно – 0, негативно – 0);
· Яценюк уряд – 562 (нейтрально – 562, позитивно – 0, негативно – 0);
· Добкін – 4358 (нейтрально – 3187, позитивно – 0, негативно – 1171);
· Турчинов агітатор – 0 (нейтрально – 0, позитивно – 0, негативно – 0);
· Турчинов уряд – 13267 (нейтрально – 12388, позитивно – 0, негативно – 888);
· Порошенко – 20706 (нейтрально – 17744, позитивно – 2325, негативно – 637);
· Симоненко – 2313 (нейтрально – 2313, позитивно – 0, негативно – 0);
· Тігіпко – 7641 (нейтрально – 4057, позитивно – 1055, негативно – 2529);
· Тимошенко – 23298 (нейтрально – 2665, позитивно – 10928, негативно – 9705).
2. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Найбільше контенту з негативною тональністю зафіксовано щодо висвітлення діяльності Ю. Тимошенко щодо маніпуляцій у регіоні представників її штабу щодо соцопитування; С. Тігіпка, що пов’язано із певними розходженнями у баченні політичного майбутнього із С. Ларіним; М. Добкіна, якого не підтримали більшість регіональних організацій Партії регіонів у якості кандидата від цієї політичної сили, О. Турчинова та А. Яценюка щодо відсутності чіткої позиції щодо подій на сході та півдні країни.
Нейтральна тональність превалює щодо більшості кандидатів на посаду Президента та урядовців, оскільки більшість публікацій фактично обмежилися констатацією офіційної інформації щодо перебігу висунення та реєстрації претендентів.
Найбільш позитивно висвітлено діяльність П. Порошенка завдяки активній позиції місцевого осередку штабу цього кандидата (порівняно з іншими, представленими у регіоні), та спорадично – С. Тігіпка з причин, окреслених вище.
3. Пріоритетність представлення.
У цьому вимірі лідирує П. Порошенко – 37,1%, О. Турчинов (обов’язки) – 23,8%, С. Тігіпко – 13,7%, Ю. Тимошенко – 12,6%, М. Добкін – 7,8%, П. Симоненко – 4,1%, А. Яценюк (обов’язки) – 1%. Загалом варто зауважити, що відсотковий показник цілком адекватно відповідає активності проведення кампанії кандидатами та їхніми штабами на регіональному рівні.
4. Теми:
• Реєстрація кандидатів у президенти.
• Оприлюднення декларацій кандидатів.
• Кадрові ротації на рівні області та районів.
• Маніпулятивне соцопитування штабу Ю. Тимошенко.
5. Спікери.
П. Порошенко (у репрезентації керівників його обласного штабу), С. Тігіпко (на початку кампанії завдяки С. Ларіну).
6. Опис маніпуляцій та медіаефектів.
Не зафіксовано.