Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Перша половина квітня для закарпатських видань була неактивною з точки зору розміщення агітаційних матеріалів про кандидатів та навіть згадок про них. Найбільше матеріалів про різних кандидатів було розміщено в останніх двох числах закарпатських газет. При цьому, якщо у першій половині квітня найчастіше у текстах фігурували Порошенко з Тимошенко, то наприкінці періоду виборі претендентів урізноманітнився: додалися Добкін та Тігіпко.
У перший тиждень квітня інформація про кандидатів була розміщена тільки у двох із трьох газет, по яких здійснюється моніторинг: у "Закарпатській правді" йшлося про старт виборчої кампанії та подавался корокто інформація про окремих кандидатів словами соціологі/політологів. Фгурували Добкін, Тігіпко та Порошенко. У негативній тональності згадувався тільки Порошенко, решта- у нейтральній тональності. Газета "РІО" інформувала про старт Тимошенко з промовисти матеріалом, як кандидата благословила на президентство "Батьківщина». Також у нейтральній тональності було подано інформацію про Порошенка, Добкіна та мінімально Тігіпка.
У третій декаді квітня до фігурантів передвиборчих перегонів (Тимошенко та Порошенко) у закарпатських друкованих ЗМІ додався ще один кандидат, інформація про якого з"явилася у газеті "Закарпатська правда", - М.Добкін. Цього разу, на відміну від попередніх, площу для Добкіна виділили достатню. Загалом же писали традиційно про Тимошенко-Порошенко, Тіігіпка, як і у позитиві, так і у негативі.
Слід зазначити, що на 90% інформація, яка стосувалася кандидатів, була підготована центральними штабами з подальшим розміщенням у місцевих ЗМІ. На це вказують в одних випадках псевдоніми під статтями, використання маніпуляційних технологій, посилання на маловідомі джерела в інтернеті, зовсім інший(ніж у конкретної газети) стиль публікації тощо. В інших – використання в якості спікерів відомих осіб всеукраїнського рівня, які говорять про різних кандидатів у різній тональності. Наприклад, інтерв"ю з Т.Чорноволом, з якої випливають переваги Порошенка над Тимошенко. Відзначився активністю, зокрема штаб Тимошенко, який регулярно подавав розлогі статті, де Тимошенко коментувала ті чи інші актуальні проблеми в Україні та давала рецепти їх вирішення.
Газета «Новини Закарпаття» висвітлювали діяльність Порошенка, Тимошенко, Тігіпка та Турчинова. У позитиві писали найбільше про Порошенка, менше - про Турчинова. У негативі тільки про Тимошенко, у нейтральній тональності публікації стосувалися тільки Тігіпка.
Газета «РІО» найактивніше висвітлювала діяльність Ю.Тимошенко, у 98% - у позитивній тональності, решту кілька рядків - у негативі. Найменше а позитиві у цій газеті згадувалась особа Порошенка. У нейтральній тональності найбільше площі виділили на Порошенка, найменше – на Добкіна. У негативі про Порошенка йшлося також найчастіше, найменше негативу припало на Добкіна. Тігіпко згадувався тільки у нейтральній тональності.
Газета «Закарпатська правда» найактивніше майже в однаковій кількості висвітлювала діяльність Добкіна та Порошенка. Проте Добкіну найбільше площі відійшло у нейтральній тональності, а Порошенку у негативі та водночас і у позитиві. Цікаво те, що газета, яка належить місцевій ПР і теоретично має піарити Добкіна, практично більша у позитиві писала про Порошенка та розміщувала замовні статті про нього. Про інших кандидатів у позитиві не писали (крім Добкіна та Порошенка), у негативі йшлося ще про Тимошенко та Тігіпка, інформація про них подавалася у кількох рядках і у нейтральній тональності.
Загалом за цей місяць найбільше у позитивній тональності друковані ЗМІ висвітлювали діяльність Тимошенко, у 5 разів більше, ніж Порошенка, якого теж хвалили немало, найменше у позитиві писали про Добкіна. Взяв площею у позитиві і Турчинов (на 35% менше, ніж Тимошенко) за рахунок розміщеного інтерв’ю Турчинова на шоу Шустера. Найбільше негативу припало на Тимошенко (трохи менше на Порошенка), найменше – на Добкіна. У нейтральній тональності найбільше йшлося про Добкіна та Порошенка (майже однакова площа), найменше – про Тігіпка.