Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції
Тенденції висвітлення виборчої тематики звітного тижня друкованих видань регіону здебільшого були направлені на всебічне висвітлення теми війни з Росією та загроз безпосередньо для Вінниччини з боку Придністров’я, оскільки вже не одноразово поширювалась інформація про наявність провокаторів у Вінниці та можливі провокації в день Перемоги. Отже виборчій тематиці друковані видання присвятили менше уваги.
Обидві газети писали про смерть молодого героя, солдата – десантника з Гайсинського району Вінниччини, що загинув у Слов’янську, врятувавши життя сімом своїм друзям.
Виборча тематика була представлена вже традиційно лише двома кандидатами в Президенти – Петром Порошенком та Юлією Тимошенко.
Решта більш – менш рейтингових, за визначенням соціологів, претендентів на президентську посаду минулого тижня не згадувались в газетах.
Також видання давали чимало інформацію щодо ініціатив Уряду та обласної влади під кутом відсічі можливих провокацій.
Подекуди обидва видання користуються оціночним судженням, а також іронічним викладом для створення негативного контексту. Загалом же у цей період газети намагались бути нейтральними по відношенню до рейтингових учасників перегонів.
Теми тижня
Головні спікери
Частка виборчого контенту від загального об’єму новин:
«Вінниччина» - 10%
«Реалії» - 15%
«Вінниччина» цього звітного тижня чимало писала про військову агресію Росії. На одному розвороті репортаж із похорон двадцятилітнього Петра Коваля, який по - геройськи загинув у Слов’янську і, як противага, матеріал про ганьбу області: праву руку «верховоди» проросійських сил Донбасу Ігоря Гіркіна – Сергія Здрилюка на прізвисько Абвер.
Про вибори президента обласне видання нагадало матеріалом про кандидата в президенти Юлію Тимошенко. І хоч матеріал задумувався у нейтральній тональності, але логічні наголоси автора на декотрі заяви лідера «Батьківщини», наприклад, про те, що за будь-якої влади хлопців з Небесної сотні визнають героями загалом вкладають матеріал у позитивну канву.
Інші кандидати в президенти саме в розрізі редакційної політики в цьому номері видання не згадувались.
«Реалії» цього тижня також переймались військовою агресією Росії та безпекою, як Вінниччини, так і України. Зокрема, видання писало про те, що правий сектор оголосив мобілізацію в бойові підрозділи для захисту області. Журналісти видання намагались вийти на слід авторів про вокативних листівок, що зявились в обласному центрі за одну ніч. Також видання намагалось вияснити чи є у СІЗО Вінниці затримані після кривавої бійні в Одесі.
Не обминуло видання увагою тему звільнення всіх 32-х головних лікарів обласних лікарень. Юридичний привід – закінчення дії контракту, реально – боротьба з корупцією і такий собі різновид люстрації.
У виборчому контексті газета намагалась знайти відповідь на питання про те, як скоро вибиратимемо нову Верховну Раду. А також, вірна собі, згадала лише про Петра Порошенка. І знову пристрасті навколо використання проти кандидата в президенти «чорного піару». Матеріали написані в нейтральній тональності.
Також газета дає аналіз діям ініціатив нинішньої і обласної і центральної влади.