Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
З 5 по 11 травня тема президентських виборів не була пріоритетною в чернівецьких друкованих ЗМІ. Більше уваги газети приділяли виборам мера Чернівців, місцевим подіям, святкуванню Дня Перемоги. Матеріали, які стосувались виборів президента розмішені не на перших шпальтах.
Найбільше повідомлень у нейтральній тональності стосувалось П.Порошенка (висвітлення візиту в Чернівці), на третину менше інформації у нейтральній тональності у Ю.Тимошенко. В позитиві писали тільки про Ю.Тимошенко.
В негативній тональності згадані всі кандидати, які є об’єктами моніторингу: найбільше згадок у П.Порошенка, найменше у П.Симоненка та М.Добкіна.
Газета «Погляд» висвітлювала діяльність П.Порошенка в нейтральній тональності, матеріал «Політики об’єднуються навколо сильнішого кандидата» містить ознаки замовного та агітаційного («джинси»), опублікований під рубрикою «Суспільство», маркування «реклама» не використовується. Основні спікери Ю.Луценко та М.Томенко.
Інша агітаційна стаття «Як з-поміж кандидатів у президенти обрати того, хто врятує Україну» опублікована під рубрикою «Політика». Використовує «чорний піар» щодо П.Порошенка, Ю.Тимошенко, М.Добкіна, С.Тігіпка, М.Симоненка (негативна тональність) та представляє О.Тягнибока рятівником України (позитивна тональність).
В газеті «Молодий буковинець» цього тижня збільшилась кількість матеріалів про вибори президента. Якщо у попередні тижні статті про кандидатів розміщувались переважно у найбільшому випуску видання (четвер), то цього тижня всі три випуски мали такі матеріали (вівторок, четвер, п’ятниця). Але на перші шпальти потрапила тільки інформація про візит П.Порошенка в Чернівці (вівторок – 2 сторінка, четвер – 6 сторінка видання). Вибори мера Чернівців, святкування 9 травня та події на Сході України привертають не менше уваги журналістів, ніж президентська кампанія. Загалом найбільше інформаційних повідомлень за тиждень у Ю.Тимошенко (нейтральна та позитивна тональність). 8 травня опубліковані рейтинги кандидатів та короткі коментарі чернівецьких політологів.
У нейтральній тональності найчастіше писали про кандидата П.Порошенка (висвітлювали візит в Чернівці), на другому місті – Ю.Тимошенко (статті замовного агітаційного характеру, без використання рубрики «Реклама»). Ю.Тимошенко викликає П.Порошенка на дебати та розповідає про свої складні стосунки з олігархами газеті Washington Post, в статтях використовуються прийоми протиставлення образів П.Порошенка та Ю.Тимошенко, натяки на зв’язки Порошенка з олігархами: «…олігархи, які… мають намір повернутися до влади, зроблять усе, щоби не допустити її приходу на головну посаду в державі. І, здається, зробили ставку на Петра Порошенка».
В позитивній тональності читачів інформують про підтримку Ю.Тимошенко «місцевою науковою та громадською елітою» та «лідерами регіональних еліт» західних областей України в двох статтях агітаційного характеру (рубрики «Вибори 2014» та «Освіта»), в негативній тональності згадується П.Порошенко (протиставлення «національного лідера, який володіє сталевою волею,…стала символом боротьби проти деспотизму для усього людства» та «…міністра уряду Азарова-Януковича, який за час роботи в уряді збільшив свій статок майже удвічі…», «улесливий мільярдер, який заради збереження награбованого готовий іти на переговори з ворогом» і «…лідер з поставою Воїна, який піднімає Народне ополчення…Вона єдина, як єдино правильним має бути наш вибір.»
Основні спікери тижня – Ю.Тимошенко та П.Порошенко.