укр eng

Звіт за результатами моніторингу рівненської преси (за період з 12 по 18 травня 2014)


З 12.05.2014 по 18.05.2014
Медiа: Преса
Регiон: Рівненська область

  1. За цей тиждень кількість матеріалів, присвячених кандидатам в президенти, дещо зменшилася, і стосувалася переважно лише двох з них – Ю.Тимошенко та П.Порошенка. Майже всі ці матеріали, традиційно, такі, що мають ознаки «джинси». В газеті обласної влади «Вісті Рівненщини» взагалі не було статей, присвячених кандидатам, що потрапили до вибірки.
  2. У процентному співвідношенні представлення політичних сил у рівненських газетах, що потрапили до вибірки, виглядає так: Ю.Тимошенко – 45,8 %, П.Порошенко – 44,6%, О.Турчинов, як виконувач обов’язків президента – 5,7%, інформація про виконання посадових обов’язків урядом Яценюка – 2,8 %, С.Тігіпко – 0,9%, М.Добкін – 0,1%, П.Симоненко – 0,1%.
  3. В газеті «Вісті Рівненщини» взагалі не писали про кандидатів в президенти, які потрапили до вибірки (за виключенням офіційних повідомлень виборчих комісія, які до моніторингу не включаються).

В газеті «Рівне вечірнє» традиційно - найбільша кількість матеріалів про кандидатів. Переважають матеріали, щоправда, лише про двох кандидатів, при чому більшість з них з ознаками заможності, вони подають інформацію не збалансовано, або ж з явно позитивною тональністю за одного, або негативною за іншого. В негативній тональності найбільше матеріалів стосувалися П.Порошенка, трішки менше – Ю.Тимошенка. Про інших кандидатів в цій тональності статтей не було. В нейтральній тональності найобємніші матеріали стосувалися виконанн своїх обов’язків в.о.Президента О.Турчиновим, про кандидатів матеріалів в цій тональності практично не було, і за об’ємом вони були незначні. В позитивній тональності найбільше писали про Ю.Тимошенко, менше – П.Порошенка. Інших кандидатів в цій тональності не згадували.

В «Рівне експрес» знову ж таки найбільша кількість матеріалів стосувалася П.Порошенка та Ю.Тимошенко. Матеріалів з позитивною тональністю більше стосувалося Ю.Тимошенко, менше – П.Порошенка (про інших кандидатів взагалі не було). В нейтральній тональності трішки більше писали про П.Порошенка, менше – Ю.Тимошенко, в негативній тональності найбільше згадували П.Порошенка, хоча й щодо Ю.Тимошенко були не менш об’ємні статті.

4.      Більшість матеріалів, які потрапили до моніторингу мають ознаки «джинси», незбалансовані та мають позитивну чи негативну тональність щодо лідерів перегонів. До маніпулятивних варто також віднести статтю «Не треба нас дурити», що розміщена в газеті «Рівне експрес», в якій «викривається» єврейське коріння Петра Порошенка, з акцентом на тому, що кандидат ніби-то соромиться своєї національності. В 2012 році був схожий за почерком матеріал щодо В.Кличка, а в 2009 році подібні статті з’являлися щодо А.Яценюка.