укр eng

Звіт за результатами моніторингу вінницької преси (12-18 травня 2014р.)


З 12.05.2014 по 18.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Вінницька область

Звіт за результатом моніторингу друкованих видань Вінниччини в період  з 12 по 18 травня  

 

                                  Загальні тенденції

 

  Тенденції висвітлення виборчої  тематики минулого тижня друкованих  видань створювались навколо ініціатив влади та заяв, або певних дій двох фаворитів, за визначенням соціологів,  виборчої гонки  Юлії Тимошенко та Петра Порошенка.  Особливістю минулого  тижня стало те, що у ЗМІ аж занадто було негативної тональності стосовно Юлії Тимошенко.

    Газети продовжують писати про чергову заяву чергових політиків щодо необхідності домовлятися з кандидатами в президенти, аби хтось знявся з виборчої гонки на користь Петра Порошенка.

  Також  видання намагались давати аналіз  іншим кандидатам у контексті  інформаційних   приводів, котрі  створювали  кандидати в президенти та влада. Газети  намагались  бути нейтральними по відношенню до інших   учасників перегонів.

 Однією  з важливих тем останнього  тижня  стала тема перспектив для Компартії України зійти з політичної арени держави, а також  майже резонансні розслідування походження статків родини Калетніків та справа, що її відкрила Генеральна прокуратура проти колишнього спікера парламенту Ігоря Калетніка за «протягування»  у Верховній Раді диктаторських законів.  Стосовно лідера КПУ, який  знявся з виборчих перегонів, то  Петро Симоненко подається виключно в негативній тональності. 

Однак, іноді  видання користуються оціночним судженням, а також іронічним викладом для створення негативного контексту.

Скажімо «Реал» користується таким видом маніпуляцій, як використання стереотипів. Визначення, що їх постійно подає  штаб Порошенка, щодо того, що кандидат може пройти в першому турі іноді демонструється як майже звершений факт.     

   Також   преса активно та всебічно  пише про військову агресію щодо  України з боку Росії  та небезпеку від сусідства області з Придністровям, де розташована 14-та російська армія .  Останніми резонансними подіями стало визволення із полону в Славянську вінницького журналіста Сергія Лефтера, однак  там же в полон потрапила мама раніше полоненого бойовиками вінничанина Віталія Ковальчука. 

  

 

                                              

                                           Теми тижня

  1. Візит в область кандидата в президенти Олега Тягнибока
  2. Протистояння  між штабами Тимошенко та Порошенка
  3. Компартія може зникнути з політичної орбіти
  4. Військова ситуація в Україні та напруження на Вінниччині
  5. Ультиматум молдавського конгресу російських общин в.о. президента Турчинову
  6.  Розслідування прийняття у ВР диктаторських законів
  7. Всеукраїнський з’їзд сільських, селищних, міських голів.

 

                                         Головні спікери 

  1. Олександр Турчинов – в.о.президента, спікер парламенту
  2. Арсеній Яценюк – прем’єр-міністр
  3. Леонід Кравчук – екс - президент України  
  4. Юлія Тимошенко – кандидат в президенти України
  5. Петро Порошенко – кандидат в президенти України
  6. Анатолій Олійник – голова ОДА

               Частка виборчого контенту від загального об’єму новин:

 

 «Вінниччина» - 15%

«Реалії»           - 25% 

 

 

  

 

 «Вінниччина».  В останньому номері видання знову приділяє увагу ініціативам  Юлії Тимошенко, надаючи  цим діям позитивної тональності.  Це стосується, скажімо,  матеріалу  про Всеукраїнський з’їзд сільських, селищних і міських голів та депутатів місцевих рад. 

   Газета також  робить  аналіз прийнятих Верховною Радою  рішень. А реформаторські закони, що їх почав ухвалювати  парламент видання подає як вистражданий і необхідний процес розбудови України.

Здебільшого інформувала газета читачів про роботу  парламенту та Уряду. Так, наводить видання повідомлення виконуючого обов’язки президента України Олександра Турчинова, що вже скоро українці зможуть їздити до країн Європейського союзу без віз. 

 У цьому номері видання слідувало за інформаційними приводами, не вдаючись до аналізу вчинків та реакції суспільства на декотрих одіозних кандидатів у президенти.

   Повідомляє газета й про роботу обласної влади.

      У контексті війни  з Росією газета писала  про те, як місцева влада вирішує проблеми  біженців з Криму. 

 

«Реалії» продовжують стежити  за  своєрідною  битвою  між штабами двох найрейтинговіших кандидатів на пост президента України - Юлії Тимошенко та Петра  Порошенка.

   Також на шпальтах видання згадувались й інші знакові кандидати на посаду  президента – Олег  Тягнибок та Олег  Ляшко.   

Відслідковує видання і поведінку  Компартії та обурення людей щодо її поведінки.  У цьому контексті виходить низка матеріалів щодо того, як повели себе сини лідера партії  Симоненка  з телеканалом «Вінниччина»,  що є їх власністю:  вони перестали фінансувати його через народну  позицію, яку він  зайняв;  далі про справу, порушену Генпрокуратурою стосовно колишнього заступника голови ВР, Ігоря Калетніка; і як результат,  видання пише про заяву Турчинова щодо можливої заборони діяльності КПУ в нашій державі. Відповідно Петро Симоненко, як колишній кандидат на пост президента подається в негативній тональності.

     Газета дає аналіз   діям  та ініціативам  нинішньої  обласної та  центральної влади. Також контролює розгортання подій на Сході країни, де продовжується  військова агресія Росії.  Не обійшло видання увагою і ультиматум від  молдавського конгресу російських общин в.о. президента Олександру Турчинову, на котру одразу ж відреагував вінницький Правий сектор, оголосивши мобілізацію в області  ще однієї, додаткової  групи бійців.