Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Головні висновки
Загальними основними тенденціями можна виділити по-перше, значну активність Ю. Тимошенко в друкованій пресі, по-друге, активну кампанію С. Тігіпко на порталі «СхідІнфо», по-третє дискредитаційну кампанію газети «21 век» проти П. Порошенка, що на фоні відсутності позитивних статей про кандидата та його програму зробила значний вплив на думки аудиторії. Також слід виділити стабільно велику кількість опублікованих заяв А. Турчинова. Загалом спостерігався активний старт більшості кандидатів на початку кампанії з поступовим зниженням активності майже до нуля за останні тижні. Звісно основною темою стали події в Луганській області відносно яких кожен кандидат займає свою позицію, мало уваги приділив цій темі П. Порошенко та М. Добкін. Фактично проігнорував П. Симоненко.
Таким чином, можна зробити висновок що не всі кандидати були представлені в достатній кількості для прийняття усвідомленого вибору. Не пропорційна кількість згадувань про кандидатів, особливість впливу інтересів регіональних еліт дещо деформує уявлення про політичну реальність в країні. Забагато односторонньої інформації у найрейтинговіших кандидатів, фактично відсутня критика. Загалом кандидати мали рівний доступ до ЗМІ, жодних проявів відсутності плюралізму думок не спостерігалося. При цьому важко виділити пріоритетність представлення в інтернет-виданнях. Щодо друкованої преси, то декілька разів М. Добкін з’являвся на перших шпальтах. Статті про Ю. Тимошенко в різній послідовності створювали відчуття активної присутності кандидата в виборчій кампанії.
За весь час кампанії кандидати з’явилися на місцевому телебаченні по одному разу. Максимальним синхроном став сюжет за участю П. Симоненко – 1хв. 20 секунд. Мінімальний синхрон за участі С. Тігіпка – 15 секунд. У той же час Ю. Тимошенко та П. Порошенко мають по одному сюжету за всі тижні, синхрон відповідно 55 секунд та 30 секунд.
Турчинов та Яценюк жодного разу не виступали в ролі агітаторів. З іншого боку було багато публікацій щодо заяв А. Турчинова та дещо менше А. Яценюка та інших урядових посадовців. Така сама ситуація і на ТБ. Більшість заяв Турчинова стосувалися подій в Луганській та Донецькій областях, коментарі щодо ходу АТО у Слов’янську. Заклики до мирного вирішення конфлікту лунали як від Яценюка так і Турчинова. А. Яценюк багато приділяв уваги готовності влади до діалогу із сходом країни та готовністю йти на поступки за для децентралізації держави та надання регіонам право вирішувати свої місцеві питання та розпоряджатися бюджетом.