Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Серед тем, які висвітлювались минулого тижня на сторінках “Високого Замку”, є новини, що стосувалися Ю. Тимошенко (“заклики сісти за круглий стіл з представниками ДНР”, “заклики збільшити санкції проти Росії”, тощо), П. Порошенка (багато матеріалу про Рошен). Проте, складається враження, що минулого тижня було найменше новин про вибори та кандидатів протягом всього періоду моніторингу. Цього тижня відсоток висвітлення кандидатів трохи вирівнявся у порівнянні з іншими тижнями: Ю. Тимошенко — 33%, П. Порошенко — 33%, П. Симоненко — 20%, М. Добкін — 14%. Тональність повідомлень нейтрального характеру. Цитати кандидатів на сторінках “Високого Замку”.
"Якщо на цьому етапі російські суди підтверджують рішення, які вони приймали ще в липні минулого року, якими заборонили поставки кондитерських виробів Roshen у Росію, а сьогодні ця політика продовжується російським керівництвом, - я вважаю, що це знак того, що я все роблю правильно. Це підтвердження, що політика, яку я сповідую, є проукраїнською", - сказав П. Порошенко.
"Тим більше, що нинішня провладна більшість ухвалює закони, які їм зручні – наприклад, вони прийняли закон про вибори президента, який говорить, що якщо вибори відбудуться хоча б в одному регіоні, вони вже будуть легітимні. Тобто навіть якщо б ми не брали участі у виборах і весь південний схід перестав голосувати, то, провівши вибори в 2-3 регіонах, вони б обрали президента, який був би для них президентом усієї країни", - зазначив М. Добкін. Також найбільший синхрон був минулого тижня М. Добкіна.
Уривки. "Ця Верховна Рада перестала бути повноцінною в плані представлення всього нашого народу… з того моменту, як більша або значна частина парламентарів південного сходу – заради порятунку, заради самозбереження, заради бізнес-інтересів з опозицією в минулому створили нову провладну більшість", - пояснив Добкін розклад сил у парламенті.
Партія регіонів – та, яка залишилася – вона приймає ті рішення, які сьогодні продиктовані інтересами її виборців… Перебуваючи під тиском, під погрозами, а іноді під погрозами людей зі зброєю, Партія регіонів голосує, ухвалює рішення в інтересах тих людей, які її обрали". "В Україні немає легітимної влади. Україна сьогодні ізольована від повноцінної участі у переговорах з іншими державами через те, що нинішню владу не всі визнають. Зокрема, Російська Федерація не сідає за стіл переговорів на найвищому рівні з тими, хто називає себе в.о. президента, прем'єр-міністром…". "Для того, щоб Україна не була заручником ось цих переговорів про Україну, але без України, Партія регіонів вирішила брати участь у цій виборчій кампанії".
Серед тематики матеріалів газети “Експрес” новини ситуацію на сході та півдні країни, про Євробачення і нетрадиційного переможця, про Ірину Сех, молодшого Януковича, тощо, а от згадок про кандидатів майже немає. Завдяки інформаційному приводу “про напад” як ніколи раніше був кілька разів згаданий П. Симоненко. Представлення у відсотках: О. Турчинов – 25%, А. Яценюк – 25%, П. Симоненко – 15%, П. Порошенко – 10%, Ю. Тимошенко – 10% та
інші – 10% (О. Ляшко, Д. Ярош, а також порівняно часто згадують О. Царьова). Переважає нейтральна тональність повідомлень. Найбільш згадуваними та цитованими є О. Турчинов і А. Яценюк у контексті виконання ними посадових повноважень. Також, у виданні «Експрес» немало цитувань Ю. Тимошенко (наприклад: «Лідер "Батьківщини" додала, що в більшості цивілізованих країн дебати є обов'язковими. Тимошенко нагадала, що на виборах 2010 року вона була змушена дебатувати з "порожнім стільцем", оскільки Янукович побоявся вийти з нею один на один. За її словами, "дебати не підготуєш, на дебатах сидять два політики - опонента і ставлять один одному жорсткі питання", і саме на дебатах можна побачити "реального політика"»).