укр eng

Звіт за результатами моніторингу вибраних львівських інтернет-видань (квітень, 2014)


З 01.04.2014 по 30.04.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Львівська область

Протягом квітня в інтернет-виданнях Львівщини Галінфо та Західнет інформація стосовно виборчого процесу займала порівняно невелику частину контенту. Найбільше увага журналістів зосереджена на подіях, що відбуваються у південно-східних областях країни. Відтак фігурують прізвища прем'єр-міністра А.Яценюка та в.о. Президента О.Турчинова в контексті виконання ними посадових обов’язків. Висловлювання носять здебільшого нейтральний характер.

Щодо висвітлення виборчої кампанії, то інтернет-видання окрім інформації про кандидатів на пост Президента, моніторили також  діяльність ЦВК, публікували коментарі та звіти спостерігачів, зокрема від ОБСЄ.

Стосовно кандидатів, то найчастіше у Львівських інтернет-виданнях фігурують прізвища П.Порошенка та Ю.Тимошенко, часто емоційного забарвлення. Власне про кандидатів писали за наявності інформаційного приводу ( зустріч з виборцями, візит, конфлікти) 

На приклад, на Західнет було розміщено новини про те, що О. Царьова та С.Тігіпка закидали яйцями, опубліковані відео з подій.

У той же час новини сформульовані у позитивній тональності про Ю. Тимошенко (кандидат представлена у Західнет найбільш часто) - цитати з інтерв’ю, поїздки на Схід, дії та заяви стосовно сепаратистів ( в кожній новині є фото, переважно використано звороти прямої мови). Cтосовно виборчого контенту сайту, то перше місце у висвітленні розділяють Ю. Тимошенко та П. Порошенко. Стосовно інших претендентів на президентське крісло, то згадки у контексті повідомлень про зняття кандидатур (О. Царьов, Н. Королевська), та одна новина про С. Тігіпка, де він говорить про те, що сепаратисти звільнять будівлі, в обмін на можливість обрання власного губернатора. Зазвичай усі новини подаються у нейтральній тональності. Була одна аналітична стаття авторства Влада Якушева, яка називалася «Пасхальні промови» (аналіз великодніх привітань кандидатів у президенти), тональність якої швидше негативна (згадані персоналії: А. Яценюк, О. Тягнибок, Ю. Тимошенко, П. Симоненко, О. Царьов).

 

Щодо контенту Галінфо, то лідерами публікацій серед кандидатів є П. Порошенко та Ю.Тимошенко.

Згадують також П. Симоненка, С. Тігіпка, М. Добкіна, невеликі за розміром повідомлення про Д. Яроша і О. Ляшка та кілька статей про О.Тягнибока, повідомлення переважно нейтрального характеру.

Особливістю Галінфо є великий відсоток уваги приділений А.Гриценку, часто з його позиції висвітлюють особи інших кандидатів у Президенти, опубліковано кілька інфтерв'ю з лідером Громадянської Позиції. Відтак інтернет-видання акцентує увагу на А. Гриценкові у позитивній тональності.

Особливостями контенту львівських інтернет-видань у квітні є те, що Галінфо та Західнет публікували порівняно великий відсоток інформації негативної тональності стосовно двох кандидатів про П.Порошенка та Ю.Тимошенко, що може бути пов’язано з коментараями конкурентів у передвиборчій кампанії.

В заголовках найчастіше фігурували прізвища О. Турчинова та А. Яценюка (близько 98% таких новин пов’язані з посадовими обов’язками). Наступними за кількістю згадок Ю. Тимошенко, П. Порошенко а також С. Тігіпко. Стосовно інших то їх прізвища в заголовках майже не з’являються і дуже рідко в тексті новини (переважно в загальному звіті, наприклад Опори чи КВУ).Дуже часто в заголовках є «Путін сказав…», «Путін обіцяє…», «Путін вважає…», «Росія продовжує…». Загалом сама новина не така «кричуща», як її заголовок.