укр eng

Звіт за результатами моніторингу кіровоградського ТБ (30.07.2012 - 05.08.2012)


З 30.07.2012 по 05.08.2012
Медiа: ТБ
Регiон: Кіровоградська область

Загальні тенденції

 

Переважна більшість видань упродовж тижня основну увагу зосереджували на висвітленні з’їздів провідних партій і блоків, відстеженні формування партійних списків та висунення кандидатів по мажоритарних округах. Друга половина тижня значна увага була акцентована на візиті до Кіровограда віце-прем’єр-міністра – Міністра соціальної політики Сергія Тігіпка.

Найрозлогіже і найбільш оперативно подає інформацію Кіровоградська обласна телерадіокомпанія у програмі «День за днем». Однак коли на початку тижня ще можна було відстежити певні натяки на паритетність висвітлення останніх подій щодо визначальних гравців парламентської виборчої кампанії, то під кінець тижня вона стала цілком послідовним «рупором» досягнень обласної влади (читай – Партії регіонів). Визначальних спікерів було кілька: це губернатор Сергій Ларін, його перший заступник і одночасно кандидат у народні депутати по Кіровограду (виборчий округ №99) Олександр Шаталов, а також спорадично Сергій Тігіпко. Подекуди трапляються згадки про діяльність ще одного кандидата від влади – Віталія Грушевського, однак здебільшого їх досить впевнено можна кваліфікувати як неприховану «джинсу».

Досить скупо було згадано про Об’єднану опозицію, і то виключно в контексті скандалу, пов’язаного із поширенням Кіровоградом листівок невідомого походження з негативним змістом спочатку стосовно кандидата від об’єднаної опозиції Валерія Кальченка (це трапилося в 20-х числах липня), а вже пізніше – Олександра Шаталова. У підсумковій недільній передачі «Погляд» було нейтрально подано інформацію про з’їзди провідних партій (Об’єднана опозиція, УДАР, КПУ, ПР). Загалом варто зазначити, що ОДТРК є фактично рупором обласної влади (читай – Партії регіонів).

Телерадіокомпанія TTV свій новиний блок готує з орієнтацією на міську раду, яка певним чином на сьогодні досить індиферентна в питаннях виборчого процесу, тому крім констатації щодо візиту Сергія Тігіпка більше матеріалів не було.

 

Підсумовуючи, варто зазначити, що представленість провідних політичних сил у ЗМІ регіону досить далека від паритетності. Беззаперечним лідером за кількістю публікацій і згадок є провладна партія та її представники, далі – Об’єднана опозиція, УДАР, «Україна – вперед», КПУ і «Свобода». Щодо маніпуляцій них технологій насамперед варто зазначити відверто замовні матеріали на телебаченні та в інтернет-виданні щодо діяльності провладного кандидата Віталія Грушевського.