Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
У період 19-25 травня 2014 року у пресі Дніпропетровщини було надруковано мало матеріалів про кандидатів у Президенти й перших осіб держави – лише чотири статті загалом на 12818 друкованих знаків. Всі – в газеті «Вісті Придніпров’я».
Необхідно відзначити, що окрім цих матеріалів були ще два, про які треба сказати, хоч вони не потрапили до загального заліку тижня.
Було подано статтю «Михаил Добкин: Мир – необходимое и главное условие восстановления нашей экономики» з позначкою «Политическая реклама», а також текст «Тигипко дал высказаться Юго-Востоку», в якому кандидат не поданий не як претендент на місце глави держави, а як «народний депутат», який скликав конференцію «Мир й громадянський лад в Україні». Обидві статті зайняли близько третини шпальти А3. Ці матеріали ми не враховували, але описуємо.
Серед зарахованих матеріалів найбільший присвячений Юлії Тимошенко – 4725 друкованих знаків з позитивною тональністю, де Тимошенко про українське село і землю.
Трохи менший матеріал, присвячений Петрові Порошенкові, розповідає про приїзд кандидата на Дніпропетровщину. Стаття з позитивною тональністю на 4561 друкований знак. Проте на 4-ій шпальті – стаття про Тимошенко аж на 8-ій…
Вперше з’явився матеріал з негативною тональністю про Сергія Тігіпка – «О декларациях и делах кандидатов в президенты» (5 шпальта). Втім, жоден кандидат, окрім Тігіпка, в матеріалі не згадується. Основний закид – невдале проведення пенсійної реформи. Стаття 2971 друкований знак.
Інформація про обов’язки Олександра Турчинова, хоч й на першій шпальті, та лише на 561 знак з нейтральною тональністю.
Ось, власне, й все.
Щодо відсоткової ситуації цього тижня:
Серед медійних маніпуляцій помічені прийоми зосередження уваги на особистості кандидата, що має ознаки харизматичного лідера (Порошенко, Тимошенко).