Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції
Передвиборча активність учасників президентських перегонів на шпальтах місцевої преси залишається стабільною.
Найактивніше публікуються матеріали агітаційного змісту про Юлію Тимошенко, , Петра Порошенка та Олега Тягнибока активізувалася діяльність Сергія Тігіпка.
Коментар максимальних та мінімальних показників
Цього тижня найактивніше висвітлювалася діяльність Сергія Тігіпка – 10921 друкованих знаків; Далі кандидати виступають в такій послідовності:
Показники тональності окремо по виданнях
В позитивній тональності найчастіше згадувалася Юлія Тимошенко – 11406 друкованих знаків; на другому місці Сергій Тігіпко – 7980 друкованих знаків,на останньому - Петро Порошенко - 3889 друкованих знаків.
Нейтральної інформації найбільше про Сергія Тігіпка – 2941 друкованих знаків; Далі кандидати та представники влади йдуть у такій послідовності –Олександр Турчинов – 911 друкованих знаків; Арсеній Яценюк – 344 друкованих знаків; Юлія Тимошенко – 199 друкованих знаків; Михайло Добкін – 177 друкованих знаків;Петро Порошекно – 133 друкованих знаків;
Найбільше негативу ЗМІ присвятили Юлії Тимошенко – 3399 друкованих знаків та лише 189 друкованих знаків Олександру Турчинову.Про інших суб’єктів моніторингу негативно не згадувалося.
У «Волині - новій» найбільше матеріалів присвячено Петру Порошенку та Сергію Тігіпку, в основному – позитивного спрямування.Натомість найбільше негативу дісталося Юлії Тимошенко.
У «Віснику+К» матеріали були подані позитивного змісту про Сергія Тігіпка та як позитивні, так і негативні про Юлію Тимошенко.
Спікери:
Пріоритетністю представлення цього тижня користувалися Юлія Тимошенко, Петро Порошенко та Сергій Тігіпко.
Теми
Головною темою цього тижня стала підготовка до виборів Президента України – йшлося про готовність до виборів в обласному центрі та районах,
лунали заклики різник громадських середовищ та політичних кіл прийти на вибори та віддати голос за обраного кандидата.
Також публікувалися матеріали агітаційного змісту кандидатів в президенти, у котрих відкрито закликали голосувати саме за них.
Значна частина інформації стосувалася військових дій на теренах України.
Застосування маніпулятивних технологій
Цього тижня на сторінках преси активно публікувалася прихована політична реклама, найбільше – Юлії Тимошенко та Сергія Тігіпка.
У різних виданнях статті дублювалися, змінені були лише назви та частково текст. Зокрема – це такі статті: «Юлія Тимошенко: потрібно надати підприємцям право законодавчої ініціативи»
та «Президентські пріоритети Тимошенко»; Інший блок стосувався Сергія Тігіпка – аналогічні за змістом статті: «Ворожнечу легко розпалювати і важко гасити»
та « Змушувати зубожілий народ ще більше затягувати паски – це аморально».
«Джинса» активно публікувалася в обох виданнях, це стосувалося і висвітлення діяльності Олега Тягнибока (вкінці статті резюмується:
«Можемо бути певні, коли главою держави стане Тягнибок – він не відступить від принципів, які обстоює») та Петра Порошенка
(акцент робився на тезі, що обрання президента в першому турі – запорука миру в Україні).
Аналіз статті «Тимошенко проти олігархів – бджоли проти меду», дозволяє припустити, що вона є замовною від штабу-конкурента
. В статті політичну кар’єру Тимошенко пов’язують з підтримкою її олігархів, також у статті зазначається:
«це ніщо інше як політика подвійних стандартів – на публіку метати громами та блискавками в їхній бік. А насправді вибудовувати з олігархами стратегічні відносини».
Як бачимо, маніпулятивні методи цьогорічних виборах президента далеко не рідкість тат активно застосовуються в друкованих ЗМІ.