Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт за результатами моніторингу херсонської преси (19 травня – 25 травня 2014 р.)
1. Загальні тенденції.
Упродовж 19 - 25 травня травня 2014 найбільшу увагу херсонська преса присвятила Ю. Тимошенко та С. Тігіпко.
2. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.
Максимальний позитивний показник тональності на цьому тижні був у Ю. Тимошенко - 13654 знаків.
Найменший показник позитивної тональності був у П. Порошенко – 3233 знаків.
Негативний показник тональності був в статтях про С. Тігіпко – 3418 знаків та О. Турчинова, як президента – 1967 знаків.
3. Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр).
На першому шпальті газети «Новий день» була велика стаття про П. Порошенко.
4. Теми
Теми кандидата в Президенти України Ю. Тимошенко:
- В статті «Тимошенко о селе, земле и своих приоритетах» розповідається, що «Развитие села должно стать приоритетом для следующего президента Украины, уверена лидер «Батьківщини» Юлия Тимошенко. В пятницу, 16 мая, она побывала на Форуме аграриев, где презентовала свою программу реформирования агропромышленного комплекса».
Теми кандидата в Президенти України С. Тигіпко:
- «Худой мир лучше любой войны, но это мнение поддерживают сегодня далеко не все политики, - заявил Сергей Тигипко, задавая тон дискуссии. - Мир сейчас нужнее всего. Потому что без мира мы не сможем заняться решением проблем, восстановить экономику».
Теми кандидата в Президенти України П. Порошенко:
- В статті «ЖИТИ ПО-НОВОМУ» роз’яснюється «Адже жити по-новому — це поважати свою країну, жити по-новому — це брати на себе відповідальність за процеси, які відбуваються у державі. Буремні події останніх місяців спонукали працівників ТОВ «Агрон» до організації дієвих заходів з надання реальної допомоги в сфері облаштування новостворених прикордонних застав. Жити по-новому — це захищати Україну».
5. Опис маніпуляцій та медіаефектів.
На цьому тижні широко використовувались медіа ефекти «Останнє слово» та «констатація факту», коли в останньому абзаці статті повторюється найбільш вигідне для автора ствердження. Наприклад,
- С. Тігіпко. Складається враження, що тільки він знає, як зблизити захід та схід: «Мы договорились о проведении еще одной конференции во Львове для того, чтобы общими усилиями запада и востока найти решение, которое устроит все стороны», - отметил Сергей Тигипко».
- Ю. Тимошнко. В останньому абзаці статті «Тимошенко о селе, земле и своих приоритетах» стверджується, що всі аграрії підтримали Ю. Тимошенко «И аграрии отвечают ей взаимностью. Во время Форума, который, кстати, состоялся в Полтавской области, представители АПК неоднократно отмечали, что помнят, какое внимание Юлия Тимошенко на государственных должностях уделяла агропромышленному комплексу. И одобрили программу ее.действий по реформированию этого сектора экономики»
- П. Порошенко. В статті «ЖИТИ ПО-НОВОМУ» в останньму абзаці говориться: «Кожен з нас повинен зрозуміти, що майбутнє України зараз залежить саме від нього, від правильно прийнятого рішення. У ці останні дні перед обранням нового Президента України, працівники «Агрону» звертаються до кожного:
прийдіть 25 травня на виборчу дільницю, зробіть правильний вибір, проголосуйте за нове життя, проголосуйте за ПЕТРА ПОРОШЕНКА»
Таким чином, арсенал медіа ефектів в статтях різної політичної направленості на кожному тижні повторюється. Лідером об’ємів позитивної інформації на цьому тижні була Ю. Тимошенко.