Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
На сторінках газет Буковини тема виборів президента України не була пріоритетною. Газети висвітлювали події в області та державі, розглядали кадрові зміни та проблеми люстрації керівників різних рівнів, висвітлювали діяльність громадських організацій краю, роботу органів влади та місцевого самоврядування, розглядали кандидатів на посаду міського голови. Друковані ЗМІ приділяли виборам президента держави трохи більше уваги, ніж телекомпанії та інтернет-видання. Читачів коротко повідомляли про статки кандидатів у президенти, передвиборні програми, думки експертів щодо виборчого процесу. Ця інформація здебільшого не попадала на перші шпальти. Більша частина інформації про вибори стосувалась законодавства, роботи виборчих комісій, списків виборців. Самостійних матеріалів місцевих авторів було мало. Практикували передрук матеріалів київських журналістів та публікували матеріали замовного характеру без зазначення рубрики «Реклама» або «Агітація». Серед кандидатів у президенти найчастіше згадувались Ю.Тимошенко та П.Порошенко. Інформація про М.Добкіна, С.Тігіпка, П.Симоненка була мінімальною.
Загалом інформації в пресі про програми та діяльність більшості кандидатів у президенти було недостатньо для усвідомленого вибору.
Газета «Погляд» в нейтральній тональності надала читачам найбільше інформації про діяльність П.Порошенка, майже вдвічі менша згадок у Ю.Тимошенко, в 3 рази – у С.Тігіпка, в 9-10 – у М.Добкіна та П.Симоненка. В позитивній тональності писали тільки про П.Порошенка. В негативній тональності найчастіше писали про Ю.Тимошенко , у П.Порошенка згадок в негативі майже в 10 разів менше, також згадані в негативній тональності М.Добкін, П.Симоненко, С.Тігіпко. В замовних статтях активно використовувався «чорний піар», «навішування ярликів» проти всіх кандидатів.
Газета «Молодий буковинець» найчастіше публікувала інформацію про діяльність Ю.Тимошенко. В нейтральній тональності лідер по кількості повідомлень – Ю.Тимошенко, інформації про П.Порошенка вдвічі менше, М.Добкін, П.Симоненко, С.Тігіпко мали мінімальну кількість згадувань. В позитивній тональності також найбільше інформації стосується Ю.Тимошенко, про П.Порошенка в позитиві писали в 6 разів менше, інші кандидати не згадувались в позитивній тональності. В негативі більше писали про П.Порошенка, у Ю.Тимошенко вдвічі менше негативної інформації.
Видання публікувало ряд замовних матеріалів, які стосувались Ю.Тимошенко та П.Порошенка і не були означені як рекламні або агітаційні.
Використовувались різні прийоми маніпулювання: найчастіше – це «навішування ярликів» - «олігархи» - для П.Порошенко, С.Тігіпко, М.Добкіна, та «національного лідера, рятівника держави» - Ю.Тимошенко, проти П.Порошенка найчастіше використовувався прийом непрямої критики через пряму критику оточення на всіх рівнях: від районного до загальноукраїнського. Також в замовних матеріалах П.Порошенка використовувався прийом «відсутності альтернативи» і читачів підводили до висновку, що найкращий вихід для українців - перемога П.Порошенко у першому турі.