укр eng

Підсумковий звіт за результатами моніторингу чернівецьких інтернет-сайтів (1 квітня-25 травня 2014р.)


З 01.04.2014 по 25.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Чернівецька область

    На інтернет-сайтах «Букінфо» та «Buknews»  тема президентських виборів не була основною. Більше уваги приділялось подіям в державі та області, виборам чернівецького міського голови, діяльності громадських організацій. З’являлось багато матеріалів, передрукованих з інших джерел, місцеві журналісти не робили спроб аналізувати кандидатури на посаду президента самостійно, здебільшого реагували на конкретні інформаційні приводи (візити політиків в місто та область, заяви громадських організацій та активістів, заяви та прес-конференції  виборчих штабів) . Також публікувались статті , які можна віднести до замовних («джинси») без використання рубрики «Реклама» або «Агітація». 

     Прем’єр-міністр А.Яценюк та в.о. президента О.Турчинов виступали тільки у ролі посадовців: видання висвітлювали укази, призначення на посади, звернення, позиції щодо важливих суспільних подій. Агітації з боку посадовців та використання адмінресурсу виявлено не було.

 

   «Букінфо» опублікував  найбільше інформації про діяльність П.Порошенка (нейтральна та негативна тональність), найменше згадок у П.Симоненка. Також активно висвітлювалась діяльність прем’єр-міністра А.Яценюка та в.о.президента О.Турчинова. В позитивній тональності  найбільше інформації було про С.Тігіпка, найменше – про Ю.Тимошенко. По кількості повідомлень у  негативній тональності  лідирує П.Порошенко (найчастіше використовується прийом непрямої критики кандидата через пряму критику оточення та «навішування ярликів» - олігарх), найменше негативних згадок у М.Добкіна.

 

Інтернет-видання «Buknews» найбільше уваги приділило висвітленню позицій П.Порошенка та Ю.Тимошенко. М.Добкін, П.Симоненко та С.Тігіпко згадувались зрідка і здебільшого у негативній тональності. В нейтральній тональності найчастіше писали про Ю.Тимошенко та П.Порошенка, найменше згадок у М.Добкіна та С.Тігіпка. В позитивній тональності найчастіше писали про Ю.Тимошенко, у П.Порошенка в 4 рази менше позитивних повідомлень. По кількості негативної інформації  беззаперечним лідером є П.Порошенко (найчастіше використовується прийом опосередкованої критики через пряму критику оточення, «роздмухування деталей», «читання думок»), інші кандидати згадувались в негативній тональності в середньому в 5 разів рідше. Ю.Тимошенко не має згадок у негативі. 

  Для створення позитивного образу Ю.Тимошенко використовувалась відозви, звернення, інформація про збори громадських організацій, яві висловлювали підтримку саме цій кандидатці, часто це відбувалось на побудові образів – антиподів (позитив – Ю.Тимошенко, негатив – П.Порошенко). Наприклад, одна з назв: «Народна Рада Чернівецької обласної ради не хоче мати справу з заплямованим мільярдером, тому підтримала Тимошенко». Маркування "реклама" або "агітація" не застосовувалось.