Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
1. До вибірки потрапили газети «Вісті Рівненщини» (видання обласної ради та адміністрації) та дві найтиражніші приватні газети «Рівне вечірне» та «Рівне експрес». І якщо журналісти «Вістей Рівненщини» практично ігнорували передвиборну кампанію, то в двох інших виданнях кількість матеріалів про вибори була відчутна. Щоправда, більшість з цих матеріалів мають усі ознаки так званої «джинси». В цих явно замовних матеріалах інформація про кандидатів подається вкрай незбалансовано, або з позитивною тональністю про замовника, або з відвертою чи прихованою критикою опонента. При цьому варто відзначити цікавий факт, що матеріалів, маркованих як передвиборна агітація, в популярних рівненських газетах про лідерів перегонів не було взагалі. Тільки матеріали про Ольгу Богомолець та Анатолія Гриценка (не усі) були марковані як «Передвиборна агітація».
2. У процентному співвідношенні представлення політичних сил у рівненських газетах, що потрапили до вибірки, виглядає так: Ю.Тимошенко – 47%, П.Порошенко – 26,9%, інформація про виконання посадових обов’язків урядом А.Яценюка – 17,7%, О.Турчинов, як виконувач обов’язків президента – 2,9%, С.Тігіпко – 2,5%, М.Добкін – 2,4%, П.Симоненко – 0,6%.
3. В газеті «Вісті Рівненщини» найменше писали про кандидатів у Президенти. При цьому, найактивніше у виданні рівненських обласних органів влади згадували про діяльність Уряду А.Яценюка, найменше про М.Добкіна. В позитивній тональності найбільше представлений Уряд А.Яценюка (виконання ним посадових обов’язків) а серед кандидатів - Ю.Тимошенко, інші суб’єкти моніторингу практично відсутні. В негативній тональності матеріали були лише про урядовців. Матеріалів з нейтральною тональністю найбільше про Уряд, серед кандидатів найактивніше представлений С.Тігіпко, найменше – М.Добкін.
В газетах «Рівне вечірнє» та «Рівне експрес», які, до речі, мають спільну редакцію, картина з представлення кандидатів дуже схожа.
В «РВ» в позитивній тональності величезна кількість матеріалів про Ю.Тимошенко, в той час коли про інших кандидатів (за виключенням ще П.Порошенка) взагалі немає. В негативній тональності найбільше писали про П.Порошенка, найменше – П.Симоненка. Матеріалів з нейтральною тональністю найбільше про Уряд, найменше – П.Симоненка.
В «Рівне експрес» величезна кількість матеріалів з позитивною тональністю про Ю.Тимошенко, і зовсім немає щодо М.Добкіна, П.Симоненка та С.Тігіпка. В нейтральній тональності найбільше писали про виконання обов’язків Урядом А.Яценюка, найменше – М.Добкіна, П.Симоненка та С.Тігіпка. З негативною тональністю найбільша кількість матеріалів про П.Порошенка, і зовсім немає щодо П.Симоненка.
4. Серед основних спікерів варто відзначити А.Яценюка, О.Турчинова, Ю.Тимошенко, Н.Королевську, П.Порошенка, В.Ярему, О.Сича, В.Клічка, Ю.Луценка, а також цілий ряд політологів, соціологів та інших експертів.
5. В рівненській пресі не було матеріалів про кандидатів в президенти на перших шпальтах газет, пріоритетність в представленні того чи іншого кандидата не спостерігалася.
6. Основна маніпулятивна технологія, яка використовується в рівненській пресі це так звана «джинса». Цікавим прикладом маніпулювання можна назвати статтю «Не треба нас дурити», що розміщена в газеті «Рівне експрес», в якій «викривається» ніби-то єврейське коріння Петра Порошенка. При чому в статті акцентується на тому, що кандидат ніби-то соромиться своєї національності. В 2012 році був схожий за почерком матеріал щодо В.Кличка, а в 2009 році подібні статті з’являлися щодо А.Яценюка.